Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siūlo autobusais po rajoną važinėti nemokamai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-09-15

Pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) reikalavimus, nuo lapkričio 1 d. įmonėms, kurių metinė apyvarta viršija 300 tūkst. Eur, privaloma įsigyti modernius kasos aparatus, leidžiančius pagal teisės aktus įgyvendinti apskaitą. Ši naujovė verčia susirūpinti ir Savivaldybės įmonę „Kretingos autobusų parkas“, mat jai reikėtų įsigyti 30 naujų kasos aparatų kasdien į maršrutus išriedantiems autobusams. Išlaidos tam siektų apie 90 tūkst. Eur., todėl svarstoma galimybė šia suma padengti nemokamą pavėžėjimą po rajoną visiems gyventojams.

Svarstyta ir apie elektroninį bilietą

Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ vadovas Arvydas Dyburys teigė, kad įmonės autobusuose ligi šiol buvę įdiegti kasos aparatai nebeatitinka naujųjų VMI reikalavimų, ir jų nuo lapkričio 1 d. nebebus galima eksploatuoti. Įsigyjant 30 naujų aparatų, įmonę užgula papildoma mokestinė našta – apie 90 tūkst. Eur: preliminari vieno aparato kaina yra 3 tūkst. Eur, o įmonė turi 30 įvairiais priemiesčių ir miesto maršrutais kursuojančių autobusų.

A. Dyburio žodžiais, ne vien už kasos aparatus tektų pakloti 90 tūkst. Eur. Jau metus laiko tarp rajono politikų vyksta diskusijos dėl elektroninio bilieto autobusuose, kaip yra Klaipėdos mieste, įdiegimo – ši sistema dar papildomai kainuotų dar apie 100 tūkst. Eur, o įmonė išvis per metus tiek tesurenka lėšų priemiesčio maršrutuose.

Paklaustas, kodėl gi svarstoma diegti tokią brangią sistemą, kam reikalingas šis bilietas, įmonės vadovas atsakė, kad elektroninis bilietas yra keleivių patogumui: „Žmonės nori geresnio ir patogesnio aptarnavimo, kad galėtų atsiskaityti bankine kortele. Keleiviai nori ir šiuolaikinių autobusų, kad jais važiuotų komfortabiliai. Visi jau pripratome gyventi geriau“.

Nemokamos kelionės – iš sutaupytų lėšų

A. Dyburys patikino, kad, atsisakius diegti elektroninio bilieto sistemą ir sumažinus naujoviškų kasos aparatų skaičių iki 10, šie būtų įdiegti tik pelninguose maršrutuose į Palangą ir Klaipėdą. Atsisakius 20 aparatų ir sutaupius už juos 60 tūkst. Eur, keleivius po visą rajoną ir visomis kryptimis galima būtų vežioti nemokamai.

„Tačiau sprendimus priims rajono vadovai, – patikino „Kretingos autobusų parko“ vadovas ir pasiūlė: – Gal reikėtų ir kretingiškių paklausti, kaipgi jie norėtų keliauti – moderniau ar išvis nemokamai.“

Kretingos rajono savivaldybės kolegija, kuriai vadovauja rajono meras Antanas Kalnius, šią savaitę pritarė siūlymui pirkti 10 kasos aparatų ir visiems keleiviams padengti išlaidas rajono maršrutuose. Spalį Kolegija užtvirtinti šį sprendimą teiks rajono tarybai, tikintis, kad jam pritars ir opozicija.

Įžvelgtų diskriminaciją

„Apmokestinsime tik dalį priemiestinių maršrutų: nuo Bajorų iki Klaipėdos ir nuo Vydmantų iki Palangos. Manau, kad negali būti diskriminacijos: kodėl vieni važiuotų nemokamai, o kiti turėtų mokėti važiuodami iki rajono ribų“, – svarstė meras.

Šis nemokamas pavėžėjimas Savivaldybei kainuos apie 250 tūkst. Eur per metus. Tačiau, mero žodžiais, tai būtų nedidelė suma, lyginant su tuo, kad kasmet numatoma 1,2 mln. dydžio dotacija įmonei „Kretingos autobusų parkas“ už nemokamą mokinių, senjorų, neįgaliųjų pavėžėjimą ar padengiant lengvatinių bilietų skirtumą.

„Vienur išleistume, kitur sutaupytume. Nemokamai galės važinėti mokytojai, kiti darbuotojai, sumažės automobilių kamščiai. Išsispręs problemos Užimtumo tarnybos ilgalaikiams bedarbiams, kurie motyvuodavo, kad neturi, kaip atvykti į darbus. Tai padėtų spręsti nedarbo problemas rajone“, – samprotavo A. Kalnius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas