Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiandien rajono Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius ir Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis rajono ugdymo įstaigų vadovams ir Švietimo skyriaus specialistams pristatys konkursą Švietimo skyriaus pareigoms užimti laimėjusią “Pasakos” darželio-mokyklos Vaikystės pedagogikos centro direktorę Dalią Martišauskienę.

Šio susitikimo išvakarėse laikraščiui “Pajūrio naujienos”, kitiems leidiniams, rajono Savivaldybės vadovams, Švietimo skyriui bei ugdymo įstaigų vadovams buvo adresuotas laiškas, kurį pasirašė Jonas Adomaitis, kuris mano (citata iš laiško – aut. past.) “turintis pilietinę teisę pasamprotauti apie situaciją Kretingos rajono švietimo sistemoje”.

Laiško autorius, kurio pavardės ir vardo tikrumu verčia suabejoti rašto kultūros stoka (laiškas atsiųstas be atgalinio adreso, parašo, telefono, teikiančio galimybę susisiekti su laiško autoriumi, kas yra būtina rengiant publikuoti tokio pobūdžio laiškus), bando gilintis į įvykusio konkurso Švietimo skyriaus vedėjo pareigoms užimti peripetijas, rajono vadovų veiksmus, rengiant konkursą ir pan. Laiško autorius rajono vadovams – merui, administracijos direktoriui - užduoda tuos klausimus, į kuriuos mūsų laikraštyje buvo atsakyta, ir ne kartą.

Klausimų laiške užduota ir konkursą laimėjusiai Daliai Martišauskienei, tačiau redakcija nusprendė necituoti tariamo Jono Adomaičio minčių.

- Kokiais motyvais rėmėtės, nusprendusi dalyvauti konkurse rajono Švietimo skyriaus vedėjos pareigoms užimti? – “Pajūrio naujienos” paklausė Dalios Martišauskienės.

- Manau, kad esu pakankami kompetentinga dalyvauti konkurse, ir jeigu jau jį laimėjau, vadinasi, galiu vadovauti rajono Švietimo skyriui ir rajono švietimo bendruomenei. Esu baigusi dvi aukštąsias mokymo įstaigas, magistratūrą, šiuo metu studijuotu doktorantūroje. Man yra suteikta pirma vadovo kvalifikacinė kategorija, vadybos ekspertės vardas, antrą kadenciją švietimo ir mokslo ministro įsakymu esu paskirta dirbti prie Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtoje ekspertų grupėje. Neperseniausiai esu laimėjusi Švietimo ir mokslo ministerijos konkursą ir rengiuosi tapti mokyklų išorės auditore. Aštuonerius metus ne pagrindinėse pareigose skaitau paskaitas Šiaulių universiteto studentams. Buvau laimėjusi konkursą Klaipėdos verslo ir technologijos kolegijos Kretingos skyriaus vadovo pareigoms užimti, tačiau pamačiusi savo vadovaujamos įstaigos bendruomenės palaikymą ir širdyje kirbant nenorui išeiti iš rajono švietimo sistemos, dirbti šiose pareigose atsisakiau.

Man atrodo, kad visa tai – įgytos mokslo žinios, sukaupta patirtis, kuria aš noriu dalintis su rajono ugdymo įstaigų vadovais, pedagogais, Švietimo skyriaus specialistais, buvo tinkamas pagrindas dalyvauti konkurse rajono Švietimo skyriaus vedėjo pareigoms užimti. Iš esmės, esu nusiteikusi konstruktyviam darbui ir atviram dialogui su rajono švietimo bendruomene.

- Laiške redakcijai ir kitiems adresatams esate kaltinama tuo, jog dar nelaimėjusi konkurso prakalbote apie Švietimo skyriaus reorganizaciją, apie kerštą tiems, kurie nenorėjo Jūsų pergalės?

- Niekada neturėjau ir dabar neturiu jokių minčių keisti Švietimo skyriaus komandos. Visų pirma, mūsų rajono Švietimo skyriuje dirba iš tikrųjų kompetentingi, didelę darbo patirtį sukaupę žmonės. Atvirkščiai, aš, kaip nauja šio skyriaus darbuotoja, norėsiu jų patarimo, pagalbos, bendro darbo viso rajono švietimo labui. Dar sykį sakau: jokių kalbų apie reorganizaciją ar kerštus tikrai nebuvo. Iki paskutinės konkurso minutės nemodeliavau skyriaus darbo, - juk konkursą galėjo laimėti ir kitas pretendentas.

Turiu pasakyti, kad laimėjusi konkursą, sulaukiau labai daug sveikinimų iš pedagogų, įstaigų vadovų. Tuo labai džiaugiuosi ir vertinu jų palaikymą.

- Ar laiško autorius išsigalvoja, ar tai – tiesa, kad dėl dalyvavimo konkurse Pranciškonų gimnazijos vadovo pareigoms užimti buvote sugalvojusi tapti Krikščionių demokratų partijos nare?

- Visiška nesąmonė – niekada tokių minčių neturėjau, tačiau dalyvauti konkurse lyg ir buvau ketinusi, tačiau vėliau persigalvojau. Dalyvaujant konkurse Švietimo skyriaus vadovo pareigoms užimti, mano narystė Darbo partijoje balų man nepridėjo: konkurse dalyvavau, pasitikėdama savo žiniomis ir kompetencija. O tik laimėjusi konkursą, Darbo partijos Kretingos skyriui įteikiau prašymą išbraukti mane iš partijos narių sąrašo. Mano prašymas patenkintas.

- Tariamasis Jonas Adomaitis teigia, kad Jūsų vadovaujamoje įstaigoje – darželyje-mokykloje “Pasaka” - nuolat keičiasi pavaduotojai ir kiti darbuotojai, ir kad tai yra nepriimtina. Kaip yra iš tikrųjų?

- “Pasakoje” dirbantys pedagogai ir kiti darbuotojai yra aukštos kvalifikacijos, savo darbą išmanantys žmonės, o visa “Pasakos” bendruomenė, kurią sudaro darbuotojai, moksleiviai ir jų tėvai, yra darni. Gaila bus visa tai palikti, nes kartu dirbome 14 metų. Tačiau turiu pasakyti, kad ir mane, ir kitus “Pasakos” darbuotojus nuolat veikė nežinia dėl “Pasakos” ateities, kadangi rajono ugdymo įstaigų tinklo pertvarkymo projekte mūsų įstaigos veiklos modelis turi būti peržiūrėtas steigėjo. Esu iš tų vadovų, kurie savo darbuotojus skatina tobulėti ir siekti karjeros. Tie, kurie išėjo iš “Pasakos”, visi dirba aukštesniuose ir geriau apmokamuose postuose.

- Dėkoju už atsakymus. Linkime, kad Jūsų noras dirbti konstruktyviai išsipildytų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas