2024 Liepa
Tr310172431

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Gimtadienininkas Piotras Silkinas (trečias iš dešinės) su sėkmingai maratoną įveikusiais bėgikais. Pirmas iš dešinės – vienas bėgimo organizatorių rajono Kultūros ir sporto skyriaus specialistas Erikas Žiubrys, pirmas iš kairės – bėgikų pasveikinti atėjęs rajono Savivaldybės tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Černeckis.

Kretingoje trečią kartą įvyko legendinio Lietuvos bėgiko Piotro Silkino bėgimas, kuriuo paminėtas ir 83-iasis bėgiko gimtadienis. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, pats P. Silkinas maratoną pradėjo paryčiais ir finišavo per 7 val. 59 min. ir 33 sekundes.

Šiemet maratono bėgime neišvydome dvejus metus iš eilės geriausio laiko užfiksavusio Andriaus Preibio, tad nugalėtoju tapo Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių, trasą įveikęs per 3 val. 2 minutes ir 14 sek. Antrą vietą iškovojo Vidas Totilas iš Vilemų – 3 val. 15 min. 37 sek.; trečioji vieta atiteko Ernestui Vedeikiui iš Šiaulių – 3 val. 22 min. 19 sek. Ketvirtas šioje distancijoje liko kretingiškis Augustas Serapinas – 3 val. 31 min. 31 sek.

Įveikęs trasą R. Seitkalijevas pasidalino savo mintimis: „Bėgimas buvo geras, dalyvavau pirmą kartą, nors Piotrą Silkiną pažįstu jau seniai. Norėjau atvažiuoti čia ir šiuo bėgimu jį pagerbti, o taip pat – surengti sau gerą treniruotę. Trasa nebuvo iš lengvųjų, oras taip pat, galima sakyti, nebuvo labai palankus bėgimui, bet viską apibendrinus buvo gerai praleistas laikas – gera treniruotė ir pagerbta ultramaratono legenda Piotras Silkinas. Bėgimu užsiimu jau apie 20 metų, bet iki šiol Kretingoje dalyvavęs esu tik Šv. Pranciškaus bėgime.“

Šiemet maratono distancijoje dalyvavo trys moterys ir visos jos pasiekė finišo liniją: greičiausiai tai padarė kretingiškė Dovilė Buivydaitė – 4 val. 21 min. 49 sek., praėjusiais metais finišavusi per 4 val. 7 min. 13 sekundžių ir likusi trečia. Antrą vietą užėmė sostinės atstovė Lina Abromaitytė-Šmaižė – 4 val. 49 min. 44 sek., trečią – Gitana Janulienė iš Jurbarko rajono – 5 val. 41 min. 29 sek. Kaip vėliau atskleidė Dovilė Buivydaitė, ji ir pasiūlė merui Antanui Kalniui šią gražią idėją surengti P. Silkino garbei skirtą bėgimą paminint jo gimtadienį, bet pačiai pirmajame bėgime sudalyvauti nepavyko. Pašnekovė prisipažino, kad dalyvauja tik tuose bėgimuose, kurie vyksta Kretingoje, o kadangi turėjo šiek tiek sveikatos problemų, pasidžiaugė, kad apskritai pavyko įveikti šią distanciją.

Mažuosius bėgikus pasveikinus.

10 km bėgime dalyvavo 58 dalyviai ir greičiausiai šią distanciją įveikė Aldas Mačernis (36 min. 33 sek.) – jis 13 sekundžių aplenkė Panevėžio atstovą Simą Stasiukaitį (36 min. 46 sek.), trečias liko Arūnas Valuckis iš Domeikavos (38 min. 37 sek.). Geriausią rezultatą parodęs kretingiškis Mantas Kubilius užėmė ketvirtą vietą, trasoje užtrukęs 40 min. ir 5 sek. Tarp moterų greičiausia buvo klaipėdietė Jūratė Gedvilaitė, finišavusi per 42 min. ir 31 sek., antrą vietą iškovojo Rima Stankevičė (43 min. 38 sek.), trečią vietą užėmė Jūratė Ubartienė iš Skuodo (45 min. ir 6 sek.).

3,3 km bėgime greičiausią laiką tarp visų dalyvių užfiksavo Karolina Vaitkevičiūtė iš Telšių (12 min. 58 sek.), tarp moterų antra vieta atiteko Palangos atstovei Karolinai Kasimovaitei (14 min. 7 sek.), trečia finišą kirto Reda Latakaitė iš Klaipėdos (15 min. 19 sek.). Tarp vyrų greičiausias buvo Edvardas Mikšys iš Klaipėdos (13 min. 20 sek.), antras liko vilnietis Martynas Gustas (13 min. 49 sek.), trečias Eriks Matjunins iš Marijampolės (14 min. 26 sek.).

500 m bėgimo trasoje, skirtoje mažiausiems bėgikams, greičiausiai bėgo Eivydas Adomaitis iš Kauno, finišavęs per 2 min. ir 13 sek., tarp merginų greičiausiai sekėsi Kamilei Kačinskytei (2 min. 21 sek.), antras tarp berniukų buvo Lukas Budrys (2 min. 22 sek.), trečią vietą užėmė Matas Lenkevitc (2 min. 41 sek.). Antra tarp merginų liko vos 2 sek. nuo nugalėtojos atsilikusi Miglė Ubartaitė iš Skuodo (2 min. 23 sek.), trečioji vieta atiteko Gretai Švelnytei iš Viekšnių, kuriai iki antros vietos taip pat pritrūko dviejų sekundžių (2 min. 25 sek.).

Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais, visiems finišavusiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai.