Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiedinė sankryža – į užmarštį

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2023-08-22

Nuo „Atostogų parko“ važiuojant Palangos link, tenka kirsti Liepojos plentą. „Dažną savaitę ten – po avariją, kuriose sužeisti žmonės, ne vienas yra ir žuvęs, o Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) problemos vis tiek nemato?“ – svarstė poilsio ir sveikatingumo centro, įsikūrusio Žibininkuose, direktorius Ričardas Jovaiša.

Mano, kad saugumo priemonių užtenka

Anot „Atostogų parko direktoriaus, Liepojos plento ir Darbėnų kelio nuo Žibininkų sankryža – didelė, eismas intensyvus, ten iš tikrųjų nesaugu.

„Apie 2010-uosius metus aš pats asmeniškai mačiau projektą, kad toje vietoje buvo numatyta įrengti žiedinę sankryžą. Bet jos kažkodėl nėra, vadinasi, idėjos atsisakyta?“ – svarstė R. Jovaiša.

Pasak LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkės Nedos Černiauskaitės, direktoriaus minima sankryža projektuota kartu su Palangos aplinkkelio projektu. „Projektavimo metu, parenkant jos sprendinius, buvo vertinamas esamas ir prognozuojamas eismo srautas tiek pagrindiniame magistraliniame kelyje, tiek rajoniniuose šalutiniuose. Parinkta tipinė keturšalė sankryža, kartu įdiegiant papildomas eismo saugą gerinančias priemones – apsaugotos kairiojo posūkio juostos“, – paaiškino atstovė.

Jos žodžiais, siekiant suvaldyti situaciją, Lietuvos automobilių kelių direkcija šioje sankryžoje pritaikė papildomas eismo saugos priemones – pagrindiniame kelyje ties sankryža leistinas greitis ribojamas iki 70 km/val., šalutiniuose keliuose įrengti greičio mažinimo kalneliai. Taip pat – pirmumo kelio ženklai Nr. 204 „Stop“, kurie draudžia įvažiuoti į sankryžą prieš tai nesustojus ir neįsitikinus, jog tai daryti saugu.

Seks statistiką

R. Jovaiša tuo pačiu atkreipė dėmesį ir į kitą eismo dalyviams nesaugią sankryžą, kurioje ne per seniausiai buvo susidūrę trys automobiliai: lengvasis, sunkvežimis ir greitoji, į ligoninę buvo išvežtas sužalotas vaikas.

„Eismo sąlygos čia irgi sudėtingos, mašinų srautai – dideli, nes žmonės, kurių ypač pagausėja vasaros sezonu, lankosi ne tik „Atostogų parke“, bet ir kitose aplink veikiančiose įmonėse – „313 Cable Park“, „BOOM parke“, HBH, – dėstė R. Jovaiša.

N. Černiauskaitė pakomentavo, kad AB „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ vieno lygio sankryžas rekonstruoja ar kapitališkai remontuoja pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos patvirtintą vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę. „Atostogų parko“ direktoriaus minimos valstybinės reikšmės rajoninių kelių Nr. 2308 Kretinga–Rūdaičiai–Žibininkai su rajoniniu keliu Nr. 2309 Palanga–Lazdininkai prioritetinėje eilėje nesą, nes tuo metu, kai eilė buvo peržiūrima, toje sankryžoje per pastaruosius 4-erius metus įskaitinių eismo įvykių nebuvo fiksuota.

„Tačiau eilės nuolat yra peržiūrimos. Įvertinus eismo įvykių statistiką, ši sankryža ateityje gali būti įtraukta į pertvarkymo eilę, tada pagal turimas finansines galimybes ir būtų suplanuotas jos tvarkymas“, – sakė LAKD atstovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas