Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įtaria nuodijant beglobes kates

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-08-22
Kretingiškė Milda Palilionytė redakcijai pasakojo, kad ji išvien su keliomis kitomis Laisvės g. Nr. 4 ir 8 daugiabučių gyventojomis rūpinasi beglobėmis katėmis – jas šeria, vakcinuoja, sterilizuoja.

Kretingiškė Milda Palilionytė redakcijai pasakojo, kad ji išvien su keliomis kitomis Laisvės g. Nr. 4 ir 8 daugiabučių gyventojomis rūpinasi beglobėmis katėmis – jas šeria, vakcinuoja, sterilizuoja. Tam specialiai tarp medžių netoli šių daugiabučių įrengtas kačių namelis. Tačiau, jaunos moters žodžiais, atsirado piktybiškai besielgiantis žmogus, kuris nuodija kates – per kelis mėnesius nugaišo 5 sveikos šio namelio „gyventojos“.

Vieni rūpinasi, kiti pasmerkia

„Mūsų prašymu, Savivaldybė įrengė beglobių kačių namelį, dabar jame gyvena iki 10 kačių. Atvyksta gyvūnų globos įstaigos „Būk mano draugas“, su kuria Savivaldybė yra sudariusi sutartį, atstovai: vienas kates išveža sterilizuoti už Savivaldybės, o 2 kates sterilizavau už savo lėšas. Šios globos įstaigos darbuotojai taip pat paima ir nugaišusius gyvūnus. Jie ištyrė vieną iš penkių keistomis aplinkybėmis kritusių ligi tol sveikų kačių ir pasakė, kad ši nugaišo, apsinuodijusi neaiškios kilmės medžiagomis. Nepasakė, kad katės nunuodytos, bet patys galime susiprasti“, – pasakojo M. Palilionytė.

Vieną savo prižiūrimų nugaišusių kačių, ji sakė, aptikusi prie laiptinės įėjimo, kitą – atokiau nuo namo, abiem iš burnos tįso baltos putos. „Jeigu būtų sužeistos, matytųsi žaizdos, kraujas. O čia – visų požymiai vienodi. Įtariame piktybiškai besielgiant vieną kaimynių – kad ji per balkoną mėto apnuodytą maistą. Katės vaikšto po teritoriją ir jį aptinka. Bet, kaip sakoma, nepagautas – ne vagis“, – problemą dėstė skaitytoja.

Įtarimą nuodijant kates patvirtino ir jomis besirūpinanti daugiabučio gyventoja Regina. „Mes prižiūrime kelias savo kates, bet yra tokių, kurie atveža ir pameta mažus katinėlius. Gal kažkam atrodo, kad čia valdiška kačių prieglauda, jeigu pastatytas namelis. Betgi iš oro jos nesimaitina – kažkas gi turi gyvūnais pasirūpinti. Negana to, kad maitiname, perkame vaistus nuo parazitų, kažkas tyčia jas nuodydamas pasmerkia kančiai“, – apmaudą išliejo Regina.

Prie kačių namelio tarp medžių taip pat įrengtos šėryklos katinams.

Mieste – trys oficialūs nameliai

Dėl galimo kačių nuodijimo buvo kreiptasi ir į policiją. Tačiau atvykę pareigūnai apžiūrėjo teritoriją ir kaip išeitį pasiūlė viešinti nedorus poelgius – galbūt piktadarys susiprotės ir taip nebesielgs. „Jo gi niekas neprašo, kad rūpintųsi vargšais gyvūnais. Mes tik prašome, kad nekenktų jiems“, – tvirtino Milda. Kretingos miesto seniūnę pavaduojanti Alma Patamsienė patikino, kad seniūnijai ši problema nežinoma, tačiau, jei ir būtų žinoma, mąstė ji, nebūtų paprasta nustatyti, ar visos nugaišusios katės tikrai nunuodytos ir kas jas nuodija. „Vieni žmonės myli gyvūnus, ypač – kates, kiti jų nepakenčia. Tačiau žudyti gyvūno – nevalia. Tam ir yra įrengiamos prieglaudos, ir, pačių gyventojų iniciatyva, – beglobių kačių nameliai“, – kalbėjo A. Patamsienė.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės teigimu, kačių nameliai, pageidaujant gyventojams ir su jais suderinus, yra įrengiami už Savivaldybės lėšas, tačiau patys gyventojai rūpinasi kačių maitinimu ir yra atsakingi už jų priežiūrą. Ji patikino, kad Kretingos mieste yra įrengti 3 tokie kačių „daugiabučiai“: be Laisvės g., dar – Savanorių g. parkelyje, ties Miškų urėdija, ir Lazdynų g., greta Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos. Dar vienas kačių namelis, beje, pirmasis Kretingos mieste, įrengtas privačia iniciatyva už „Iki“ prekybos centro Topolių mikrorajone.

Kretingiškių Mildos ir Reginos bei joms prijaučiančių geradarių rūpesčiu, katės atrodo tvarkingos ir gražios.

Reikia turėti įkalčių

S. Jazbutienės žodžiais, nustačius piktybinę konkretaus asmens veiklą, jis būtų baudžiamas pagal Administracinės teisės nusižengimų kodeksą, o gal ir griežčiau, tačiau tai esą sudėtinga įrodyti. „Kad nuspręstum, ar gyvūnai nuodijami, reikia įkalčių. Taip neturėtų būti, bet, deja, pasitaiko. Mūsų visuomenei dar reikia augti, kad keistųsi požiūris į gyvūnus, kol gyvūno gyvybė taip pat taps gerbtina. Manau, kad šiuokart vienintelis galimas pasipriešinimas blogiui yra viešumas: gal, iškeliant problemą į viešumą, piktadarys išsigąs ar susiprotės?“ – svarstė S. Jazbutienė.

Savivaldybė, jos žodžiais, jokių nusiskundimų iš aplinkinių gyventojų dėl namelyje besiglaudžiančių kačių nėra sulaukusi: „Atvirkščiai – viena mūsų skyriaus darbuotoja sakė matanti, kad katės prižiūrėtos, pamaitintos, jų kailiai žvilgantys.“

M. Palilionytė, namie laikanti dvi savo kates Pūkį ir Perlą, neslėpė, kad beglobėms katėms kas mėnesį ji išleidžianti apie 100 Eur. „Kai manęs paklausia, kodėl, atsakau – nes myliu gyvūnus. Kitas žmogus turi kitokių pomėgių ir jiems išleidžia pinigus. O aš manau, kad išlaidauju prasmingai, nes gyvūnas yra tobulas draugas“, – įsitikinusi ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas