Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono pedagogai surengė saviraiškos festivalį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-04-28

Trečiadienį keturiolikos Kretingos rajono ugdymo įstaigų pedagogai rinkosi į pačių organizuotą saviraiškos festivalį „Esu ne dėl savęs, esu dėl ko nors kito...“. Šventė, kurioje šoko, dainavo, vaidino per 300 mokytojų, buvo surengta Kretingos kultūros centre.

Festivalį mokytojams organizavo Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius bei Kartenos vidurinė mokykla. Tokia šventė pedagogams vyksta jau antrąkart.

Šokančių, dainuojančių, grojančių, vaidinančių pedagogų iš visų rajono ugdymo įstaigų į festivalį susirinko per tris šimtus.

„Rajono mokyklose – daug gabių mokytojų. Esame išradingi ir kūrybingi. Prieš porą metų sumanėme, kad reikia skatinti pedagogų saviraišką ir parodyti vieni kitiems, ką sugebame ne vien kaip savo profesijos atstovai“, - teigė viena iš šventės sumanytojų Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė, kartu su karteniškėmis kolegėmis scenoje šokusi ispanišką salsą.

Paskutiniai pasiruošimai prieš pasirodant scenoje. Kairėje – viena šio festivalio sumanytojų, Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė.

Šventės vedančioji Kartenos vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Laima Mačernienė tikino, jog per pirmąją pedagogų saviraiškos šventę, surengtą Vydmantų vidurinėje mokykloje, netilpo visi suvažiavę rajono pedagogai. Todėl šiemet festivalis persikėlė į Kultūros centrą. „Darbas didžiulis: patys apgalvojame programą, puošiame ir apipavidaliname sceną. Pasirodymus rengiame nuo pat rugsėjo mėnesio, - tvirtino L.Mačernienė. - Mums, pedagogams iš įvairių rajono ugdymo įstaigų – darželių, pagrindinių ir vidurinių mokyklų – tai puiki susipažinimo ir bendravimo forma. Esame išsibarstę po rajoną, ir nežinome, kas kaip gyvename. Per konkursus ir olimpiadas susieiname tik pademonstruoti dalykines žinias. Šis festivalis - galimybė parodyti, kas gi esu aš, kai užveriu kabineto duris”.

Šventėje rajono pedagogus sveikino rajono meras Valerijonas Kubilius bei apskrities Švietimo skyriaus atstovė Birutė Banevičienė. Viešnia pasidžiaugė gražiomis mūsų miesto tradicijomis ir tuo, kad Kretingos rajono pedagogai yra pirmieji visuose veiklos baruose.

Šventėje pedagogų pasirodymais džiaugėsi ir seniūnai. Jie ketina į seniūnijos renginių programas įtraukti ir savo mokyklų pedagogų parengtus šventinius pasirodymus.

Rajono Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė, viena iš festivalio idėjos sumanytojų, Jolanta Jurgutienė tikino, jog organizatoriai puoselėja viltį, kad festivalis taps tradiciniu, pristatančiu ir išryškinančiu mokytojo asmenybę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas