Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis ūkininkas Virginijus Čėsna su žmona Jolanta savo namų duris ir vėl buvo atvėrę ukrainiečiams: šįkart kuriam laikui pagyventi priėmė sužeistą ir penkis mėnesius rusų nelaisvėje kankintą Mariupolio 56-os brigados štabo viršininką Oleksandrą Voronenko ir jo vaikus, taip pat karininko Ivano Varchenkos žmoną ir dukrą.

O. Voronenko tris savaites buvo gydomas Vilniuje, Santaros klinikose, vėliau reabilituojamas Palangoje. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių misijos „Kariai – kariams” vadovas Antanas Kliunka Ivaną apskritai pavadino ukrainiečių didvyriškumo pavyzdžiu – ZSU (Zbroini sili Ukraini) tarnauja abu jo sūnūs – Dmitro, kuris kaunasi Bachmute, ir Oleksėjus, kuris tarnauja GUR (glavnoje upravlenie razvedki), kurios kariai valdo dronus, kontratakuojančius Krymą ir Maskvą. O vienuolikmetė dukra Lina gamina ledinukus, juos pardavinėja ir uždirbtus pinigus perveda į ZSU sąskaitą.

Nuo karo Ukrainoje pradžios V. ir J. Čėsnos iš viso jau yra priėmę 24 ukrainiečius.

„Per savaitę sugebėjau padaryti tai, ko nepadariau per 7-erius metus – kad galėčiau apgyvendinti karo pabėgėlius, prieš septynerius metus įsigyto namo viršutiniame aukšte pagaliau įrengiau šildymą“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Virginijus.

Jis juokavo, kad per pastaruosius pusantrų metų atokvėpiui nebuvo laiko: dienas užpildė vien darbas ir dėmesys ukrainiečiams.

„Oleksandras Voronenko apie savo išgyvenimus per daug nepasakojo – sužalojimai baisūs, matyt, žmogui iš naujo prisiminti tai, kas buvo, – per sunku. Sakė tik, kad į nelaisvę pateko po to, kai buvo paskelbtas įsakymas pasiduoti. Pasidavusius karius turėjo išsivežti Raudonasis Kryžius, bet ši rusams tarnavusi organizacija to nepadarė“, – vieną pokalbio su kankinimus patyrusiu Oleksandru epizodų atskleidė V. Čėsna.

Šis ūkininkas – tarp tų neabejingų Lietuvos žmonių, kurie Ukrainai aukoja: su rusais besikaunančios šalies kariuomenei yra padovanojęs du džipus, o trečiąjį nupirko susidėjęs su bendraminčiais – didžiausią sumą paaukojo Šukės ūkininkas Stasys Lomsargis.

A. Kliunka teigė besiviliantis, kad, nuėmę derlių, Lietuvos ūkininkai ir toliau aukos, kad netrukus vėl bus galima pasidžiaugti jų nupirktais pikapais, dronais, termovizoriais, kurie labai reikalingi Ukrainos kovotojams.

Anot misijos „Kariai – kariams“ vadovo, vienas Lietuvos ūkininkų Ignas Jankauskas, prieš švęsdamas gimtadienį, kreipėsi į savo draugus ir paprašė, kad, užuot atnešę dovanų, paaukotų pinigų Ukrainos ZSU – ir pavyko surinkti beveik tūkstantį eurų.

„Ignui bei jurbarkiečiams jo draugams prisidėjus, mes nupirkome populiariausią žvalgybinį droną DJI Mavic 3 PRO, kuris gali atakuoti priešo techniką. Laisvės gynėjų šventės Ariogaloje metu droną įteikėme Ivano žmonai Innai. Jau tiksliai žinome, kad šis dronas „kariauja“ kairiajame Dnipro upės krante“, – sakė A. Kliunka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas