Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje – nemokamos Kangoo Jumps treniruotės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-08-18
Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ prezidentė Brigita Barkauskaitė (kairėje) ir tarptautinė kvalifikuota Kangoo Jumps instruktorė Irina Demenska kretingiškius kviečia registruotis nemokamoms treniruotėms su šokliaisiais batais.

„Apskritojo stalo“ nuotr.

Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, bendradarbiaudama su Kangoo Jumps batų atstovais, Kretingoje rengia nemokamas Kangoo Jumps treniruotes, kurios vyks nuo rugpjūčio 22 iki 31 dienos. Projektą iš dalies finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

Norintys išbandyti šį sportą kviečiami kuo skubiau registruotis ir išbandyti šokliuosius batus antradieniais ir ketvirtadieniais 18.00 val., vietų skaičius yra ribotas, kadangi iš anksto reikia rezervuoti batus, o kiekviena jų pora turi būti tinkamai parinkta sportuojančiam žmogui pagal jo kojos dydį ir kūno svorį.

„Labai džiaugiamės mūsų projekto partneriais Kretingos rajono kultūros centru, kuris palaiko jaunų žmonių iniciatyvas ir su džiaugsmu mus priima vesti treniruotes centro šokių salėje. Treniruotėse kviečiame dalyvauti kretingiškius nuo 14 metų. Nekantriai laukiame ir susitikimo su Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, kurio specialistės specialia įranga nemokamai atliks kūno sudėties analizę“, – kalbėjo asociacijos „Apskritasis stalas“ prezidentė Brigita Barkauskaitė, pasidžiaugusi, kad treniruotes ves tarptautinė kvalifikuota Kangoo Jumps instruktorė 28-erių Irina Demenska iš Ukrainos.

Moteris į Lietuvą atvyko iškart po to, kai jos gimtajame mieste Poltavos apskrityje esančiame Dykankos mieste prasidėjo karo veiksmai. Irina visuomet svajojo išbandyti save naujoje sporto srityje – Kangoo Jumps treniruotės Ukrainoje visada atrodė itin linksmos ir efektyvios kardiotreniruotės. Ukrainoje Kangoo Jumps labai populiarus sportas, į treniruotes susirenka daug norinčiųjų sportuoti drauge. Mergina matydavo, kad Ukrainoje šis sportas labai populiarus, bet dėl didelio užimtumo nerado laiko išbandyti šį sportą. Irina gimtajame mieste vadovavo savo fitneso studijai, vedė grupines treniruotes moterims ir vaikams, dirbo su suaugusiaisiais individualiose treniruotėse, choreografe privačioje šokių studijoje, todėl atvykusi į Lietuvą iškart ieškojo panašaus pobūdžio veiklos.

Tik užklupus karui, Irina kartu su dukra Salomėja nusprendė vykti į Lietuvą, ir aplinkybės susiklostė taip, kad pirmoji sustojimo vieta buvo Kretinga. Pirmieji mėnesiai buvo gana sudėtingi dėl kalbos barjero, todėl Irina nusprendė ieškoti darbo Klaipėdoje. „Tada ir prasidėjo merginos draugystė su Kangoo Jumps. Irina pirmą kartą Kangoo Jumps išbandė Herkaus galerijoje Klaipėdoje, susižavėjusi šiuo sportu ilgai netruko ir baigė Kangoo Jumps instruktorių kursus, kad taptų tarptautine kvalifikuota Kangoo Jumps instruktore“, – Irinos ieškojimus Lietuvoje apibendrino B. Barkauskaitė.

Šiandien mergina yra išmokusi lietuvių kalbą, pasirinkusi masažuotojo specialybę mokosi Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, veda treniruotes lietuvių kalba, palaiko glaudžius ryšius su savo tautiečiais.

Kangoo Jumps treniruotes Kretingos mieste išpopuliarino į Kretingos rajono kultūros centrą atvykęs dirbti profesionalus sportinių šokių treneris Tadas Romeika. Jis prisiminė, kad tik paskelbus apie organizuojamas treniruotes pasipylė žinutės ir skambučiai su įvairiais klausimais ir prašymais užsiregistruoti. „Būdavo ir taip, kad pavėlavusiesiems tekdavo palaukti, kol atsiras laisvi šokinėjimo batai. Tad kai kurie ir patys įsigydavo batus, kad tik nereikėtų laukti ir galėtų dalyvauti treniruotėse“, – pastebėjo treneris.

Kangoo Jumps treniruotės skirtos visų amžių grupių ir įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms, šokliaisiais batais galima naudotis nuo 6 metų.

Treniruočių metu dalyviai naudoja Kangoo Jumps šokinėjimo batus, kurie saugiai fiksuoja koją, o batuose įmontuota IPS spyruokliavimo sistema užtikrina, kad kiekviename žingsnyje būtų absorbuojamas fizinės veiklos poveikis ir mažinamas smūgių su kietu paviršiumi sukeliamas efektas. Lyginant bėgiojimą ar greitą ėjimą su įprasta avalyne, šokinėjimas su Kangoo Jumps batais mažina sportinių traumų riziką ir sąnarių susidėvėjimo galimybę.

Kangoo Jumps treniruotės metu per 10–15 minučių vidutiniškai sudeginama 100–500 kalorijų. Per Kangoo Jumps treniruotes siekiama maksimaliai efektyviai išugdyti jėgą, greitą reakciją. Šokinėjimas su šiais batais skatina efektyvų kūno riebalų deginimą, stiprina rankas, kojas, šlaunis, pilvo raumenis ir klubus. Taip pat didina judrumą, bendrai stiprina kūno raumenis ir širdį, jaunina kūną ir apskritai gerina sveikatą ir fizinę būklę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas