Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikinimus lydėjo akordeono muzika

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-08-18
Už valstybinius brandos egzaminus šimtukus pelniusiems rajono moksleiviams – gėlių žiedai, padėkos ir žinia apie piniginę premiją.

2023-ieji metai – 23 šimtukai, kuriuos už valstybinius brandos egzaminus pelnė 18 moksleivių. Ir tai bus įsirašyta į Kretingos rajono abiturientų šių metų laidos istoriją.

Padėkos ir premijos – už šimtukus

Meras Antanas Kalnius ir Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė gabųjį jaunimą apdovanojo padėkos raštais, be to, rajono tarybos sprendimu, pirmąkart į būsimų studentų asmenines banko sąskaitas už kiekvieną šimtuką bus pervesta po 400 eurų. Premijų sulauks ir egzaminams moksleivius paruošę pedagogai: jiems skirta po 200 eurų.

Tarp apdvanotų Pranciškonų gimnazijos moksleivių – Ernesta Idzelytė, Martyna Lipskytė, Guoda Mėčiūtė, Mintautė Vizgaudaitė, Indrė Bruzdeilinaitė, Elena Jazdauskaitė, Jokūbas Baltūsis, Damianas Barasa, Tadas Ramanauskas, Lukas Juodys ir jų mokytojai Irma Šedienė, Rasa Žygaitienė, Genovaitė Macienė, Inga Būgienė, Vilma Domarkienė, Dovilė Račkuvienė, Janina Tutinienė, Remigija Žiubrienė, Arnoldas Slušnys, Irena Černeckienė. Taip pat apdovanotos Darbėnų gimnazijos moksleivės Ieva Černauskaitė, Benedikta Gliožerytė, Ema Butkutė ir Enrika Grinevičiūtė, jų mokytojos Laura Butkutė, Jūratė Butkienė ir Živilė Radikienė, Salantų gimnazijos moksleiviai Roberta Diekontaitė, Šarūnas Gricius ir Toma Raišutytė bei jų mokytoja Marytė Kvederaitė, vienintelis Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šimtuką gavęs Matas Raškauskas ir jo mokytoja Beata Viggins.

Yra ypatingų moksleivių, bet yra ir ypatingesnių – Pranciškonų gimnazijos moksleivės E. Idzelytė ir G. Mėčiūtė brandos atestatus gavo su pagyrimu.

Skirtingi, bet tuo ir įdomūs

Renginys, kurį praskaidrino Kretingos meno mokyklos akordeonistų Edvino Navicko ir Povilo Valičkos (mokyt. Silva Garbaliauskienė) atliekami kūriniai, tradiciškai įvyko Kretingos muziejaus Baltojoje salėje.

Meras A. Kalnius atviravo, kad visada jam malonu sveikinti tuos, kurie stengėsi ir pasiekė puikių rezultatų. „Tiems jauniems žmonėms mes dėkojam, teikiam gėles, fotografuojamės, tačiau iki šio momento jaunimas, jo tėvai, mokytojai nueina sudėtingą 12-os metų intensyvaus darbo kelią“, – kalbėjo jis. Mero žodžiais, vieniems gamta duoda vienokius gabumus, kitiems – kitokius, todėl kiekvienas žmogus esame skirtingi, bet tuo ir įdomūs. Ir šiuo atveju – šimtukai pelnyti iš įvairių mokymosi disciplinų. Taip nebūtų, jeigu ne pedagogai – tai yra ir jų pastangų, atkaklumo, galbūt nusivedimo už rankos rezultatas. Už rajonui padovanotus nuostabius vaikus meras padėkojo ir jų tėvams, mamoms įteikė po rožės žiedą.

Tarsi atsiliepdamas į A. Kalniaus žodžius apie išskirtinumą, Seimo narys Antanas Vinkus papildė, kad kuo žmonės skirtingesni, tuo – įdomiau. Jaunimui jis linkėjo tai išryškinti pasirenkant studijas aukštosiose mokyklose. „Jeigu eisit tuo gyvenimo keliu, kuriuo eiti kviečia širdis, laimingi bus ir jūsų tėvai“, – sakė Seimo narys.

Vicemerės Vaidos Jakumienės nuomone, nereikia bijoti ir klysti, o suklydus viską pradėti iš naujo, taip pat nebijoti būti šalia protingesnių už save. Geriau iš jų semtis žinių ir dalintis su kitais.

„Laimė yra daryti tai, kas sekasi geriausiai, bet reikalingas ir tas sėkmės grūdas – atsidurti tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, – neabejojo Švietimo skyriaus vedėja. – Aš to jums linkiu“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas