Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Saugaus greičio nepasirinkę vairuotojai – tragiškų autoįvykių priežastis.

Pagrindine autoįvykių priežastimi išliekantis greičio viršijimas verčia specialistus sukti galvą, kaip patraukliais būdais įtikinti vairuotojus to nedaryti. Viena galimybių, padėsiančių suvokti kritinę greičio žalą, galėtų būti lenktyninės „Nemuno žiedo“ trasos išbandymas, kurią planuojama paversti ir saugaus eismo edukacijos vieta.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktoriaus Aivaro Vilkelio, greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias autoįvykių pasekmes.

„Raginame vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, paisyti kelio ženklų nurodymų, važiuoti leistinu, saugiu greičiu. Kelių eismo taisyklių privaloma laikytis visuomet nepriklausomai nuo to, kokios greičio kontrolės priemonės yra taikomos“, – priminė pašnekovas.

„Slalomo akademijos“ vadovo Sauliaus Vilčinsko teigimu, norint važiuoti saugiau kelyje ir sumažinti riziką sukelti eismo įvykį, reiktų vadovautis keliais principais.

„Judėti eismo srauto greičiu, nevažiuoti šalia kito automobilio ilgiau nei kelias sekundes, ilgai neužsibūti aklosiose kitų vairuotojų matomumo zonose, būti lengvai prognozuojamu prieš kitus eismo dalyvius“, – sakė S. Vilčinskas.

Edukuotų ir patyrusius vairuotojus 

Šių metų pavasarį pasirašytame „Nemuno žiedo“ memorandume, be kita ko, numatyti planai vykdyti praktinę vairavimo edukaciją, prieinamą visiems, norintiems tobulinti vairavimo įgūdžius. Pasak lenktynininko Igno Gelžinio, tokio centro reikia ir pradedantiesiems, ir patyrusiems vairuotojams.

„Tokia vieta ne tik reikalinga, bet sakyčiau, netgi būtina. Man į galvą ateina Austrijos pavyzdys, kuomet ten sportinėse trasose buvo sukurti panašūs centrai, kurie leido vairuotojams įsitikinti, kaip tai neskambėtų paradoksaliai, kad jie nemoka taip gerai vairuoti, kaip įsivaizduoja. Ir tada tai veikia prevenciškai, nes trasoje „nesėkmių“ patyręs žmogus, tikrai suabejos, ar verta tai atkartoti realioje situacijoje gatvėje“, – paaiškino lenktynininkas. „Įsivaizduokite situaciją, kuomet trasoje užvažiavęs ant slidžios dangos vairuotojas nesuvaldo automobilio vieną kartą, antrą, trečią, o instruktorius tą padaro nesunkiai. Ateina supratimas apie savo galimybių ribas“, – priduria I. Gelžinis.

Žinios pritaikomas daugeliui

Nacionalinės sporto agentūros Infrastruktūros skyriaus vedėjo Rimanto Šerkšno teigimu, sutvarkyta trasa Kačerginėje yra tinkama įvairioms veikloms.

„Čia galėtų vykti karių, pareigūnų mokymai, perlaikomi egzaminai dėl vairuotojų pažymėjimų. Netgi taksi vairuotojai ir pavėžėjai čia galėtų atskirus mokymus turėti. Fiziniam aktyvumui tai apskritai unikali vieta, kuri vietos bendruomenės galėtų būti naudojama tuomet, kai nevyksta lenktynės“, – sakė Nacionalinės sporto agentūros Infrastruktūros skyriaus vedėjas.

Publikacija parengta bendradarbiaujant su AB Lietuvos automobilių kelių direkcija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas