Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Procedūros geoterminio mineralinio vandens baseine streso sumažinimui efektyvumu prilygsta meditacijai ar treniruotėms su sertifikuotu treneriu, o toks pat poveikis streso sumažinimui pasiekiamas per gerokai trumpesnį laiką.

„Atostogų parke“ esančio net iš 2154 metrų gylio išgaunamo vandens druskų kiekis gerokai viršija kituose sveikatingumo centruose procedūroms naudojamų mineralinių vandenų druskų kiekį. Jo vanduo prisotintas mineralais Na, K, Mg, Ca, Cl.

„Mūsų geoterminio mineralinio vandens mineralizacijos lygis yra aukščiausias visoje Lietuvoje. 1 litre jo vandens yra net 80,870 g. Kai kituose – 55,221 g/l ir mažiau. Todėl procedūros „Mineralų jūra“ metu streso, o kartu su juo patiriamų simptomų, tokių, kaip nuovargis, nerimas ir depresija, lygis sumažėja iki 40%. Tai įrodė Klaipėdos universiteto mokslininkų komanda, nuo šių metų pradžios vykdžiusi tyrimą,“– paaiškino gydytojas Nerijus Kemeklis.

Tyrimas buvo vykdytas visos Lietuvos mastu šešiuose reabilitacijos centruose. Juo siekta atskleisti Lietuvos natūralių gamtinių išteklių (mineralinio vandens, sapropelio, haloterapijos) efektyvumą ir saugumą žmogaus sveikatai.

Dalyvavo iš visos Lietuvos

Tyrimo dalyviai išbandė sveikatinimo procedūrų kompleksą, o mokslininkai įvertino jų sveikatos būklę prieš tyrimą, tyrimo metu ir po jo. „Atostogų parkas“ ir medicinos centras „Natura Termo SPA“ dalyvavo tyrime ir suteikė mokslininkų atrinktiems 60 dalyvių iš visos Lietuvos gydymo procedūrų kompleksus.

Tiriamų procedūrų kompleksą sudarė baseinas (treniruotė vandenyje su kineziterapeutu), geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“, viso kūno įvyniojimas gydomuoju purvu sapropeliu ir haloterapija (druskų terapija).

Tyrė poveikį

Mokslininkai tyrė šių procedūrų naudą streso mažinimui bei su juo susijusios psichinės (nerimo, depresijos, nemigos, nuovargio) ir fizinės sveikatos gerinimui.

„Stresas yra nuolatinis šiuolaikinės civilizacijos palydovas, o jei jis nevaldomas, tuomet sukelia rimtas sveikatos problemas ir blogina gyvenimo kokybę. Atliktais moksliniais tyrimais įsitikinome, kad buvimas natūralioje gamtoje, balneoterapinių procedūrų taikymas gerina žmogaus psichologinę būklę ir darbingumą, mažina nuovargį, stresą ir jų sukeltus sveikatos sutrikimus“, – sakė šio projekto vadovė doc.dr. Lolita Rapolienė.

Nauda sveikatai

Atrinktiems padidintą stresą jaučiantiems tyrimo dalyviams prieš ir po procedūrų buvo matuojamas kortizolio (streso hormono) kiekis seilėse. Jis po stacionarinių procedūrų sumažėjo dvigubai. Šis tyrimas parodė, kad procedūrų kompleksas, į kurį įeina ir „Atostogų parko“ geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“, yra efektyvi streso ir su juo susijusių sveikatos būklių mažinimo priemonė.

Matavimai po procedūrų kurso parodė aiškų bendrą streso lygio sumažėjimą – po procedūrų kurso stresas nuo vidutinio nukrito iki žemo. Balneologinėmis procedūromis streso lygis sumažintas per beveik 4 kartus trumpesnį laiką nei medituojant, praktikuojant susikaupimą bei asmeniškai konsultuojantis su sertifikuotu sveikatingumo treneriu (2021 m. tyrimas). Jau po 3 d. procedūrų buvo fiksuojamas teigiamas pokytis streso stiprumui, nuovargiui, nerimui, atminčiai, miegui, darbinei ir socialinei adaptacijai, raumenų tonusui, kvėpavimui, odos būklei. Kontrolinės (procedūrų negavusios) grupės rezultatai išliko praktiškai nepakitę. Tai tik dar kartą patvirtina balneologinių procedūrų įtaką streso mažinimui.

Atlikti tyrimai rodo, kad streso intensyvumą ir nenorą imtis priemonių jam sumažinti labiausiai įtakoja sėdimas darbas, ilgos darbo ir trumpos poilsio valandos, ligotumas ir kiti veiksniai.

Kaip suvaldyti stresą ar nemigą?

– Bendrauti su palaikančiais asmenimis;

– Nevartoti tabako ir alkoholio gaminių;

– Sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, miegą;

– Turėti mėgstamą veiklą ir ja užsiimti;

– Pasitelkti ne vieną, o kelias skirtingas streso valdymo priemones, pavyzdžiui, sveiką mitybą kombinuoti su reguliariu sportu, meditacija ar joga.

Tyrimas parodė, kad Lietuvoje stresą jaučia net 98 % gyventojų ir net pusė iš jų – didelio intensyvumo stresą. Iš jų net 64 % nemoka jo suvaldyti ar net nesiima priemonių to daryti.

„Atostogų parke“ teikiamos sveikatinimo paslaugos gerina žmonių savijautą, atstato darbingumą, mažina šiandieninio gyvenimo tempo ir streso poveikį organizmui.

Jeigu jaučiate įtampą, nerimą, stresą ar depresiją, išsitirti sveikatą ir pasinaudoti gydomosiomis procedūromis galite užsiregistravę telefonu 8 607 85888 arba el. paštu info@naturatermospa.com arba atvykę į poilsio ir sveikatingumo kompleksą „Atostogų parkas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas