Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policiją apkaltino sąmokslu

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-04-28

Palangiškiui Gediminui Stankevičiui Kretingos rajono apylinkės teismas skyrė vienerius metus nelaisvės bausmės vykdymą atidedant bei tokiam pat laikui uždraudė naudotis ginklu. Toks nuosprendis vyriškiui paskelbtas už taksisto terorizavimą, grasinant ginklu.

Praėjusių metų pavasarį taksistas Vidas Raudonis buvo iškviestas iš Klaipėdos į Palangą nuvežti Gediminą Stankevičių. Kelionės metu tarp vairuotojo ir keleivio kilo konfliktas, nuvedęs juos į teismą. V.Raudonis tvirtino, kad keleivis jį terorizavo į pakaušį įrėmęs pistoletą. Teisiamasis gi tikino, kad tai taksi vairuotojas laikė į jį nukreipęs iš jo paties atimtą pistoletą ir abu su advokatu teismą tikino, kad policininkai – dabar dirbantys ir buvęs, t.y. V.Raudonis, - prieš jį rengė sąmokslą, siekdami pasipelnyti.

Kaip teisme teigė V.Raudonis, atlydėtas draugų ir atrodantis kaip labai girtas G.Stankevičius spyrė į automobilio dureles. Taksistas keleivį priėmė tik todėl, kad G.Stankevičių lydėję vyriškiai atsiprašė už draugo elgesį, apramino triukšmadarį ir iš anksto sumokėjo už kelionę į Palangą. Jie primygtinai prašę keleivio neišleisti niekur kitur, tik nurodytu adresu Palangoje.

Kelionės metu G.Stankevičius ėmė reikalauti, kad vairuotojas apsisuktų ir važiuotų atgal. Kai taksistas nepakluso, keleivis išsitraukė savigynai įsigytą pistoletą „Beretta 84F“. Taksistu dirbantis V.Raudonis yra buvęs policijos darbuotojas, todėl išgirdęs metalo garsą suprato, kad keleivis pertraukė pistoleto užraktą. Netrukus, reikalaudamas sustoti, keleivis jam į pakaušį įrėmęs pistoletą. V.Raudonis sakė suvokęs, kad keleivio elgesys yra pavojingas, todėl stengėsi kuo greičiau privažiuoti gyvenvietę, kad galėtų kviesti pagalbą.

Klaipėdos – Liepojos plente tuo metu patruliavo Kretingos rajono policininkai Algirdas Budginas ir Darius Kazlauskas. V.Raudonis, pamatęs policijos automobilį, pervažiavo skiriančiąją žaliąją juostą ir sustojo prie policijos. Pareigūnai sakė išvydę išsigandusį taksi vairuotoją, kuris išlipęs iš automobilio paaiškino, jog salone sėdintis vyriškis jam grasino ginklu. A.Budginas salone išvydo vyriškį, kuris rankoje laikė pistoletą su užstrigusiu šoviniu. Policininkas atėmė iš keleivio pistoletą.

Parvežtas į Kretingos policijos komisariatą, G.Stankevičius buvo nuvežtas į ligoninę girtumui nustatyti. Tačiau jis nekontaktavo su medikais, todėl jie, remdamiesi kitais požymiais, konstatavo, kad vyriškis yra vidutiniškai girtas.

Išgirdęs, ką teisme apie įvykį pasakoja G.Stankevičius, teisėjas Petras Kontrimas jį pasiteiravo, kuris iš trijų skirtingų pasakojimų yra teisingas, nes triskart apklaustas teisiamasis pasakojo skirtingas įvykio versijas.

Teisiamasis tikino nebuvęs girtas, bet vežamas automobilyje užsnūdo, nes pavargo būdamas baikerių šventėje. Dėl to, kad taksistas važiavęs tai greičiau, tai lėčiau, tai pristabdydamas, G.Stankevičiui iš dėklo iškritęs ginklas ir piniginė. Iškritusį pistoletą paėmęs taksistas ir pradėjęs jį koneveikti. Nutaikęs momentą, keleivis bandęs atimti pistoletą, bet V.Raudonis sudavęs jam į galvą pistoletu. Tuo pat metu taksistas, teisiamojo tvirtinimu, dar ir vairavo, o kiek vėliau – skambinęs savo draugams policininkams ir pasakojęs apie keleivį.

Advokatas, gindamas savo klientą, tikino, kad buvęs policininkas V.Raudonis ir dabar dirbantys jo kolegos policininkai organizuotai veikę prieš G.Stankevičių, terorizavę, menkinę ir žeminę jo klientą, organizuodami tariamą nusikaltimą.

Pasinaudojęs paskutiniojo žodžio teise, G.Stankevičius pareiškė, kad prieš jį buvęs rengiamas sąmokslas, siekiant pasipelnyti, o jis pats esąs nekaltas. Teisiamasis apkaltino taksistą netinkamai suteikus paslaugą. G.Stankevičius aiškino, kad taksistas privalėjo suteikti tą paslaugą, už kurią jam buvo sumokėta. Tik jis pamiršo, kad taksistui buvo sumokėta už keleivio kelionę į Palangą, kur V.Raudonis jį ir bandė nuvežti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas