Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Posėdžiavo Kretingos miesto bendruomenės taryba

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-28

Kretingos muziejuje įvyko miesto bendruomenės tarybos posėdis, kuriame buvo išrinkta valdyba, aptartos daugiabučių gyvenamųjų namų ir jų kiemų problemos bei kiti klausimai.

Ragina kurti bendrijas

Posėdyje dalyvavusi bendrovės “Kretingos būstas” vadovė Valerija Žalienė pastebėjo, jog ne visi daugiabučių namų gyventojai rūpinasi gyvenamąja aplinka bei namu, kuriame gyvena. Vidurinių aukštų gyventojai nenori prisidėti prie stogo remonto, o užsikimšus kanalizacijai pirmame aukšte, mano, jog tai esanti tik pirmo aukšto gyventojų problema. Pirmo aukšto gyventojams po langais iš viršutinių aukštų skrenda ne tik cigarečių nuorūkos, šiukšlės, kartais - net kopūstai.

V.Žalienė teigė, jog geriausia išeitis - kurti bendriją ir patiems administruoti. Tačiau bendrijų niekas neskuba įkurti – bijo atsakomybės naštos. Kalbėta ir apie daugiabučių namų kiemų valymą. Gyventojų netenkina prie namų nuvalyti takeliai, jie nori, kad būtų valoma visur, o vasarą - pjaunama žolė ir karpomi krūmai.V.Žalienė susirinkusiems priminė, jog gyventojai nebemokės už teritorijos prie daugiabučių valymą.

Anot V.Žalienės, jau yra keletas namų, gražiai susitvarkiusių aplinką, kai daugiabučių gyventojai prie namo privatizavo žemę.

Gyventojai norėtų, jog būtų nustatyta ir namo būklė, tada lengviau būtų planuoti namo ateitį. Manoma, jog tam galėtų pasitarnauti Plėtros skyrius, rengdamas projektus struktūriniams fondams.

Problemų kelia ir daugiabučių namų kiemai, užstatyti automobiliais.

Pasigedo dailininko ir landšafto specialisto

Miesto bendruomenės tarybos narė, Topolių mikrorajono gyventoja Stanislava Ruokienė įsitikinusi, jog kažką reikia daryti ir su senomis tuopomis, kurių šaknys ardo kelio dangą.

Pasak miesto bendruomenės tarybos pirmininkės Vidos Kanapkienės, seni medžiai rūpestį kelia ir parke. Elgtis su senais medžiais, kaip kas nori, - negalima. Bendrovėje “Klaipėdos želdiniai” yra tik du žmonės, kurie turi sertifikatus ir gali genėti bei patarti, kaip tvarkyti medžius Klaipėdos apskrityje. Todėl V.Kanapkienė siūlė kreiptis į juos patarimo. Manoma, jog elgesio su medžiais reikėtų išmokyti ir “Kretingos komunalininko” darbuotojus.

Susirinkusieji apgailestavo, jog nėra landšafto architekto ir vyr.dailininko, kuris rūpintųsi namų fasadais, reklamomis. Todėl dažnai tvarkomasi, kaip kam patinka.

- Reikia kraštotvarkos specialisto, kuris rūpintųsi ne tik Kretinga, bet ir Salantais, Kartena,- sakė V.Kanapkienė, pridurdama, jog šiemet jau nieko nebepadarysi -biudžetas paskirstytas.

Anot jos, miesto nepuošia ir balkonuose plevėsuojantys rūbai.

Rengiasi padaryti mokamą automobilių stovėjimo aikštelę

Buvo sprendžiamas ir priešais Kretingos muziejų esančios asfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės likimas. Ši aikštelė buvo įrengta, iš Kelių direkcijos gavus 227 tūkst. litų. Dabar šią aikštelę, buvusią seniūnijos balanse, norima perduoti į Kretingos muziejaus balansą su leidimu konkurso tvarka išnuomoti. Pasak V.Kanapkienės, tai padėtų apsaugoti automobilius nuo vagysčių ir užsidirbti lėšų. Aikštelė būtų išnuomojama kartu su joje esančiu sanitariniu vagonėliu, kuriam reikalingas aptarnavimas ir priežiūra. Suskaičiuota, kad aikštelės lėšos atsipirktų, per mėnesį gaunant 200 Lt.

V.Kanapkienė priminė, jog nemokamai automobilius būtų galima statyti prie kavinės “Nemiga”. Dešimties automobilių stovėjimo aikštelė įrengta ir prie Vilniaus gatvės 16 namo.

Pritarus miesto bendruomenės tarybai, dėl asfaltuotos aikštelės nuomos kreiptasi į rajono Tarybą.

Bendruomenės taryba rengiasi akcijai “Mūsų miesto žydintys balkonai” ir tikisi, jog gyventojai prisidės prie šios akcijos, papuošdami savo balkonus žydinčiomis gėlėmis, kurios džiugins ne tik turistus ir miesto svečius, bet ir pačius kretingiškius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas