„Minijos“ lygiosios

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2023-06-09

Lietuvos futbolo federacijos I lygoje žaidžianti „Minija“, savo aikštėje priėmusi Panevėžio „Ekraną“, sužaidė lygiosiomis – 1:1, tačiau V v. pozicijos turnyrinėje lentelėje neprarado. Vienintelio įvarčio autorius – legionierius iš Japonijos Hiroshi Miyzawa.

Thiago Bomfim Oliveira da Silva vadovaujama „Minija“ per šias rungtynes labiau rėmėsi atakomis, kontroliavo kamuolį, o varžovai vis ieškojo minijiečių klaidų ar momentų, per kuriuos mūsiškiai neteks atidumo. Ypač pavojingų momentų I kėlinį nebuvo.

Antras kėlinys jau buvo kitoks: „Minija“ ne tik turėjo didesnę teritorinę persvarą, bet per pirmas 10 min. sukūrė pavojingą momentą, tačiau varžovus gelbėjo vartininkas. Sužaidus dar 10 min., minijiečiai 2 kartus savo smūgiais kirto į virpstą, tačiau galutinai varžovų vartus pavyko įveikti tik 67-ą minutę, kai įvartį įmušė ir „Miniją“ į priekį išvedė legionierius iš Japonijos Hiroshi Miyzawa.

Galima sakyti, kad po šio įvarčio žaidimas nurimo, varžovai metė dideles pajėgas į puolimą, o rungtynių pabaigoje bandė apnuoginti savo gynybą. Tai jiems realių vaisų nedavė, bet rungtynių pabaigoje susidarė labai painus momentas, po kurio ne tik kad kamuolys atsidūrė mūsų vartuose – teisėjui neįžvelgus jokių pražangų, įvartis buvo užskaitytas.

„Buvo apmaudu“, – neslėpė vyriausiojo trenerio asistentas Martynas Viluckas, o komandos treneris Thiago teigė, kad rungtynės su pajėgiu varžovu, žaidžiančiu fizinį futbolą, vyko taip, kaip ir tikėtasi, o antro kėlinio pabaigoje įvykusi nesėkmė neparodo, kad varžovas būtų kažką rimtesnio sukūręs prie mūsų vartų. „Žaidimas buvo tikrai neblogas“, – kalbėjo vyriausiasis treneris, kuris dėl susižodžiavimo su teisėjais negalės komandai padėti per savaitgalį įvyksiančias rungtynes su Vilniaus BFA – jaunų žaidėjų komanda, kuri treniruojasi dukart per dieną ir yra pakankamai agresyvi.

Gi M. Viluckas prisiminė praėjusį ir užpraėjusį sezonus, kai žiūrovai guosdavosi, jog gerai, kad „Minija“ sužaidė lygiosiomis. „Dabar tokia situacija mūsų sirgalių netenkina“, – pastebėjo jis.

Kretingos „Minija“: Amir’as Ahalarov’, Mantas Gedutis, Saimon Santos Conceicao, Takuya Fushimi, Hiroshi Miyzawa (67’), Valdas Jašmontas, Ernestas Mockus, Vilius Kazlauskas, Germanas Vaniuchinas, Deividas Šiuša, Lukas Gujis. Po keitimo: Jonas Latakas, Dominykas Jakočiūnas, Adrijus Putvinas, Deividas Pipiras.