Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Visą sezoną kretingiškė rankininkė Ramunė Poškutė buvo atstovaujamos komandos Sicilijoje rezultatyviausia žaidėja.

Kretingiškė rankininkė 25-erių metų Ramunė Poškutė, aikštėje tarp kitų žaidėjų išsiskirianti savo universalumu, baigė sezoną Italijoje, Sicilijoje, kur atstovavo „Pallamano Paceco“ klubui. „Tai, kas pagal iškeltus tikslus mums buvo numatyta pasiekti per trejus metus, padarėme per vieną sezoną“, – tvirtino buvusi Kretingos sporto mokyklos auklėtinė.

Rankininkė tęsė mintį: „Laimėjome Sicilijos taurės varžybas, prieš tai iškovojome Sardinijos taurę, o rankinio čempionate, patekusios į geriausiųjų aštuonetą, savo grupėje iškovojusios I v., galutinėje įskaitoje tapome antros ir patekome į aukščiausią Italijos moterų rankinio lygą.“

Šis laimėjimas klubui yra labai reikšmingas, kadangi jis veiklą vysto tik pirmuosius metus ir jau sugebėjo perrašyti Sicilijos salos moterų rankinio istoriją – tą pripažino ir klubo prezidentas.

Po šio laimėjimo R. Poškutė sulaukė kvietimų žaisti Prancūzijoje, Italijos aukščiausioje lygoje. Rankininkė dar nėra iki galo apsisprendusi, tačiau kalbasi su klubo vadovais, kas gi jai būtų geriausia. „Mano kontraktas su „Pallamano Paceco“ pasirašytas trejiems metams. Tačiau klubo vadovai supranta ir vertina mano perspektyvas, taigi kartu ieškosime galutinio sprendimo, – R. Poškutė neslėpė, kad vis dėlto, kad ir kiek viliojantys būtų kitų klubų pasiūlymai, ji labiau linkusi likti „Pallamano Paceco“. – Dar noriu pasilikti, dar jaučiu, kad ne viską iki galo padariau, man sako, kad komandai esu reikalinga. Bet galutinis sprendimas priklausys nuo to, ar klubas apskritai pereis į aukščiausią lygą – nors „Pallamano Paceco“ Sicilijoje yra tik antra komanda, iškovojusi teisę žaisti A lygoje, tačiau klubui išgyventi nelengva: trūksta rėmėjų, o visas sezonas būtų vien skrydžiai į kitus Italijos miestus.“

Būdama universali žaidėja, R. Poškutė buvo rezultatyviausia per Sicilijos taurės varžybas – per trejas rungtynes ji pelnė 33 įvarčius, finaliniame aštuonete – vėl tiek pat, ir savo, komandos rezultatyviausios žaidėjos vardą, ji išsaugojo visą sezoną.

Treniruotis ir lieti prakaitą sporto aikštėje tenka daug: „Pallamano Paceco“ rankininkės treniruojasi dukart per dieną septynias dienas per savaitę. Trenerių reikalavimas – kad Ramunė žaistų visose pozicijose. „Treneriai pastebėjo, kad galiu daug bėgti, mesti tolimus metimus nuo 9 m linijos, ir man pavyko išpildyti visus trenerių reikalavimus“, – kalbėjo R. Poškutė, neslėpdama, kad komanda per sezoną neišvengė žaidėjų kaitos – tik dvi rankininkės, vieną kurių yra ir kretingiškė, žaidė visą sezoną. Ramunė iš esmės nepraleido ir nė vienos treniruotės, kas taip pat trenerių neliko nepastebėta. Komandoje iš viso žaidė 5 užsienietės, kitos žaidėjos – vietinės.

Grįžusi į Kretingą R. Poškutė suskubo aplankyti ir Kretingos sporto mokyklos rankininkes, treniruojamas Algimanto Pranaičio. „Buvo malonu pabendrauti ir su treneriu, ir su jo auklėtinėmis. Matau, kad yra gerų perspektyvių žaidėjų, matau tuos pačius veidus, vadinasi, komanda išlaiko stabilumą. Tik liūdnoka, kad Kretingoje vis dar nėra sąlygų kokybiškoms treniruotėms, o to labai reikėtų. Kaip ir Kretingos rankinio komandos, kuri miesto, rajono garbę galėtų ginti šalies moterų rankinio I lygoje.

Žaidėjų būtų, nes nemažai buvusių sporto mokyklos auklėtinių po studijų yra sugrįžusių į gimtąją Kretingą, čia gyvena ir dirba“, – R. Poškutė pripažino, kad ateityje taip pat norėtų čia sugrįžti, bet kaip viskas susiklostys, dar nežinia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas