Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ buvo surengtos naujoje sporto ir lauko žaidimų aikštelėje progimnazijos kieme.

Marijono Daujoto progimnazija, dar tebegyvenanti ne per seniausiai mokyklos kieme atidarytos sporto ir lauko žaidimų aikštelės įkurtuvių nuotaikomis, toliau vykdo Sporto rėmimo fondo remiamą projektą „Aktyvi mokykla“ ir nuo taip vadinamosios kietosios projekto dalies perėjo prie minkštųjų priemonių: mokykloje surengti aktyvios ir sveikos gyvensenos renginiai progimnazijos ir kitų miesto mokyklų mokiniams, organizuojamos ir kitos įvairios veiklos.

„Mums labai svarbu stiprinti bendradarbiavimą su kitomis Kretingos miesto, rajono mokyklomis, ir tai darome per mokinių fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimą“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė akcentavo, kad šiuo projektu siekiama pagerinti bendrą mokinių sveikatos būklę, sumažinti sėdimo režimo trukmę ir aktyvios veiklos trukmę padidinti iki 60 minučių per dieną, kaip ir rekomenduoja Pasaulinė sveikatos organizacija.

Siekiant glaudaus bendradarbiavimo su kitomis miesto ugdymo įstaigomis, buvo parengtas projektas „Aš ir tu sportuojame kartu“, pagal kurį suorganizuotos varžybos „Futboliukas“ sutelkė progimnazijos pirmokus ir miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinukus iš lopšelių-darželių „Pasaka“, „Ąžuoliukas“. Vaikai pajudėjo, susipažino su futbolo žaidimo taisyklėmis, pajautė varžytuvių nuotaiką ir smagiai pabendravo. Iš viso „Futboliuko“ varžybose dalyvavo per 40 vaikų, jų pasirodymą „Futboliuko“ varžytuvėse stebėjo beveik pusantro šimto žiūrovų.

Naujai įrengtoje lauko sporto ir žaidimų aikštelėje „Aktyvus takas“ buvo suorganizuotos varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Be varžybų šeimininkų daujotiečių, jose dalyvavo Simono Daukanto progimnazijos, Vydmantų gimnazijos ketvirtokai – iš viso beveik septynios dešimtys mokinių, kuriuos lydėjo per 100 žiūrovų.

„Iš projekto „Aktyvi mokykla“ lėšų turėjome galimybę visus renginio dalyvius apdovanoti proginiais ženkliukais, nugalėtojus – medaliais, kas mokinius labai motyvuoja siekti ne tik geresnių rezultatų, bet ir apskritai dalį laiko skirti aktyviam poilsiui, įtvirtinti savo sveikos gyvensenos įgūdžius“, – progimnazijos direktorė R. Viskontienė neslėpė, kad projekto finansinė parama mokyklai yra svarbi ir reikšminga.

Siekiant skatinti mokinių fizinį aktyvumą, Marijono Daujoto progimnazijoje nuolat rengiamos įvairios akcijos ar sporto renginiai, svarbūs visai mokyklos bendruomenei.

Šiuo metu vykdoma akcija „Į mokyklą dviračiu arba pėstute“, kai progimnazijos bendruomenės nariai yra raginami pasirinkti aktyvų būdą atvykti į mokyklą / darbą pėstute, dviračiu ar kita ekologiška ir fizinį aktyvumą skatinančia transporto priemone. Per akciją jos dalyviai, pasinaudodami išmaniosiomis programėlėmis, fiksuoja ėjimo, taip pat važiavimo dviračiu į mokyklą laiką ir atstumą.

Vaikai per „Futboliuko“ varžybas susipažino su pagrindinėmis futbolo taisyklėmis.

„Matome, kad tokios akcijos pasiteisina – jos mokiniams yra įdomios, jie noriai jose dalyvauja, ir tai inspiruoja rengti kitus projektus: dviračiais į mokyklą atvažiuoja tiek mokinių, kad jau pritrūkome stovų jiems statyti. Vadinasi, kursime naujus projektus, kad rastume finansinių resursų stovams įrengti, kad dar labiau skatintume mokyklos bendruomenę judėti, rinktis efektyvias ir ekologiškas judėjimo priemones“, – pasvarstė progimnazijos direktorė, akcentuodama, kad įrengus sporto ir lauko žaidimų aikštelę mokyklos kieme, situacija pasikeitė kardinaliai – aikštelėje netrūksta sportuojančių vaikų, ir klegesys joje netyla per pertraukas ir po pamokų. R. Viskontienės pastebėjimu, vis dėlto patraukli sportui infrastruktūra turi didelę reikšmę, siekiant vaikus skatinti judėti, o ir bendrystė žaidimų aikštelėje dar labiau telkia bendruomenę. Sportinius, tuo pačiu ir meno įgūdžius daujotiečiai pademonstravo ir per tradicinę „Olimpinę dieną“, kuri skirta I–IV ir V–VIII klasių mokiniams. Per šį renginį progimnazijos mokiniai, dalyvaudami įvairiose rungtyse, susipažįsta su senovės olimpinėmis rungtimis, demonstruoja sportinius ir meno įgūdžius.

Nuoseklus skatinimas judėti, gerinti savo fizinę formą, tuo pačiu ir emocinę sveikatą, duoda ir gerų rezultatų – Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai yra aktyvūs rajoninių, zoninių ir respublikinių sporto renginių dalyviai. Štai bendrojo lavinimo mokyklų futbolo varžybose daujotiečiai užėmė I ir III v., mokyklų krepšinio varžybose – I v., o rajono atletikos varžybose iškovojo 11 medalių: 8 – I v.,

2 – II v. ir 1 – III v., mokyklų kroso varžybose užėmė I v. „Geri rezultatai skatina mus kasmet siekti ir sportiškiausios rajono mokyklos vardo“, – sakė progimnazijos direktorė R. Viskontienė.

Galimybė plėsti mokyklos sporto infrastruktūrą atsirado, kai Marijono Daujoto progimnazija 2021 m. dalyvavo Sporto rėmimo fondo projekte „Aktyvi mokykla“ ir laimėjo projektų atrankos konkurse. Projekto, kurio tikslas – didinti bendruomenės narių fizinį aktyvumą ugdant įprotį kasdien judėti ne mažiau kaip 60 min., vertė – 74 tūkst. 932,46 Eur. Sporto rėmimo fondo indėlis – 67 tūkst. 439,21 Eur, 10 proc. projekto vertės, arba 7 tūkst. 493,25 Eur turėjo prisidėti progimnazija, šias lėšas skyrė Kretingos rajono savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas