Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Savo amžiaus kategorijoje I vietą iškovojusi Kretingos rajono kultūros centro sportinių šokių grupė „Pozityvas“

Kretingos rajono kultūros centre įvyko Lietuvos sportinių šokių federacijos lygos „Šokiai visiems“ varžybos „Kretingos krašto taurė 2023“. Tokio masto varžybos mūsų krašte suorganizuotos pirmą kartą.

Varžybose dalyvavo šokėjai iš visos Lietuvos, tokių miestų, kaip Šiauliai, Vilnius, Kaunas, Kėdainiai ir t.t. Iš viso susirinko 618 dalyvių, dar maždaug apie 650 juos lydinčių žiūrovų. Savo jėgas „Kretingos krašto taurės“ varžybose panoro išbandyti ir 50 kretingiškių, kai kuriems jų jos buvo sėkmingos.

Geriausiai pasirodė ir savo amžiaus kategorijoje I vietą iškovojo Kretingos rajono kultūros centro sportinių šokių grupė „Pozityvas“. „Pirmą vietą 3–6 metų grupėje taip pat laimėjo mūsų mažieji šokėjai, o kretingiškiai solo šokėjai pateko į finalą“, – varžybų šeimininkų pasiekimus įvardino Kretingos rajono kultūros centro sportinių šokių grupės vadovas Tadas Romeika.

„Jau kurį laiką dirbu Kretingoje, todėl norėjau būtent čia suorganizuoti tokio masto renginį, – tikino T. Romeika, paaiškinęs, kad tokie renginiai primena sportinių šokių naudą, populiarina juos, parodo, kokia aktyvi yra šokėjų bendruomenė. – Mūsų šokėjai treniruojasi ištisus metus, tačiau jie neturi, kur varžytis. Su tuo daugiausiai susiduria komandos, kurios per metus turi galimybę dalyvauti maždaug 3 varžybose ir ten išbandyti savo jėgas.“

Pasirodė sėkmingai

Pirmoje renginio dalyje susirinkusieji varžėsi solo ir porinių šokių rungtyse, antroje komandos rungėsi pagal atstovaujamą šokio žanrą: Solo latino, Popdance, Free dance, Modern dance, Kangoo Jumps ir kt.

Renginiu norėta populiarinti sportinius šokius. „Vadovauju ir šokti mokau kelis kolektyvus – nuo pačių mažiausių trimečių vaikų iki senjorų. Galbūt šis žanras populiariausias tarp 7–10 metų vaikų. Vis dėlto labai aktyviai tėvai vaikus į užsiėmimus veda nuo 3 metų, ankščiau būdavo, kad šiais šokiais susidomėdavo vaikai, sulaukę maždaug 6-erių“, – kalbėjo T. Romeika.

Europos sporto chartijoje yra paaiškinta, kad sportiniai šokiai yra veikla, jungianti sportą ir šokį, padedanti ja užsiimantiems žmonėms tobulinti savo fizines galimybes ir gerą savijautą, sukurti socialinius ryšius ir siekti rezultatų įvairaus lygio varžybose.

„Manau, kad tokios varžybos praplečia ir pačių šokėjų akiratį, ir kiti žmonės pamato jų svarbą, populiarumą, susidomi šia veikla, ja sudomina ir savo vaikus“, – kodėl svarbu mūsų rajone organizuoti tokio masto varžybas, pasvarstė vienas jų organizatorių T. Romeika.

Varžybose teisėjavo Romaldas Idzelevičius, Eglė Straleckaitė, Martynas Kūra, Lilija Bernatavičienė, Donatas Blusis, Natalija Tokareva, Ingrida Levitaitė, Eglė Mačėnaitė, Milda Čižauskienė, Audronė Bastytė-Ignatavičė, Roberta Drungilė.

Renginį organizavo: šokių klubas „Danė“, sportinių šokių federacijos lyga „Šokiai visiems“, Kretingos rajono kultūros centras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas