Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Naujausioje Gedimino Bytauto poezijos knygoje-albume publikuojami ir dualistiniai, arba bendri, kartu su žmona menininkė Odile-Norvilaite-Bytautiene sukurti eilėraščiai.

Lietuvos Respublikos meno kūrėjas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys, poetas, dailininkas, muzikantas Gediminas Bytautas ne per seniausiai išleido naują savo poezijos knygą „Vizijos“, kurią puošia jo paties tapybos, grafikos darbai, knygą papildo ir autoriaus kartu su žmona Odile Norvilaite-Bytautiene sukurti eilėraščiai bei studijų laikų filosofinio darbo interpretacija krikščioniškojo Antano Maceinos egzistencializmo tema.

Naująją knygą, kuri žada unikalią kelionę po poezijos, dailės ir filosofijos pasaulį, pristato neįprastas jos viršelis – paveikslas iš žodžių, kaligrafinis grafikos kūrinys, dėl kurio, prisipažino menininkas, buvo didžiausia dilema: ar aštrios frazės, gatvės slengas nesugadins knygos turinio?

„Tam tikra prasme knygos viršelis skelbia revoliuciją, bet aš sakau, kad jaunystė ir yra skirta revoliucinėms nuotaikoms reikšti, kai senatvėje tai atrodytų tikras marazmas“, – menininko žmona taip pat poetė ir menininkė O. Norvilaitė-Bytautienė neslėpė, kad yra savo vyro kūrybos kritikė, tad patarusi neatsisakyti sumanymo. O pragmatiškoji racionalioji naujosios knygos dalis – tai kritikų recenzijos, anotacijos, kuriose jie išsako savo nuomonę apie Gedimino kūrybą.

Knygą, anot sutuoktinių kūrėjų, išleisti buvo nelengva: strigo knygos korektūra, bet tai išėjo tik į gera. „Spėjome įmesti vieną antrą štrichą iš savo šiųmetinės kelionės į Briuselį, Europos Parlamentą. Ji mus tiek sužavėjo, kad įspūdžiai jau persikėlė į mūsų kūrybą“, – kalbėjo jie ir jau svarsto apie naujus kūrybinius planus, kuriuose – numatomos išleisti dvi knygos.

„Vieną leisime lietuvių ir lenkų kalbomis. Aš esu užaugusi dvikalbėje šeimoje, ir Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos leidinyje „Gintaro gimtinė“ jau išspausdinti mano vertimai iš lenkų į lietuvių kalbą. Esu skatinama tai daryti ir toliau, todėl kartu su Gediminu pagalvojome, kodėl gi neišvertus savo eilėraščių iš lietuvių į lenkų kalbą? Keliavome po Lenkiją, kur susidūrėme su labai įdomiais kultūriniais potyriais, lietuviai mus labai šiltai priėmė, o ir lenkai labai kultūringi žmonės, vertinantys ne tik savo, bet ir kitų tautų kultūrą, – O. Norvilaitė-Bytautienė sakė, kad, prasimankštinusi su poezija ir lenkų kūrybos vertimais, laiko skirs prozai. – Tekstų susikaupę gal dešimčiai knygų, bet pradėsiu nuo novelių rinkinio „Būrėjos užrašai“. Man šis žanras – priimtinas, nes ir rašyti lengviausia apie tai, ką pats esi patyręs.“

Tačiau iki leidyklas pasieks naujos knygos, G. ir O. Bytautai rengiasi turui per Lietuvą, kad pristatytų knygą-albumą „Vizijos“: birželio 30 d. „Vizijas“ ir meta-postmodernistinės grafikos parodą G. Bytautas pristatys Marijampolėje, liepos 8 dieną – knygos pristatymas Imanuelio Kanto biblioteka Klaipėdoje, liepos 14 d., per Gedimino gimtadienį, – Palangos bibliotekoje, datos derinamos su Skuodo, Kauno, Kretingos bibliotekomis, rugsėjį menininkai ketina apsilankyti Mosėdyje, lapkritį–gruodį dėl bendros parodos ir „Vizijų“ pristatymo sutarta Naujojoje Akmenėje. „Bandysime sukti ir Lenkijos, Latvijos link – manau, kad šiose šalyse yra kraštiečių bendrijų, su kuriomis bendradarbiaujant galima pamąstyti apie dar platesnę mūsų kūrybos sklaidą“, – kalbėjo G. ir O. Bytautai, rengiantys parodą ir Palangos miesto 770-ies metų jubiliejui Miniatiūrų galerijoje.

Abu kūrėjai – įvairių konkursų dalyviai: pernai jie tapo konkurso „Pavasario lygiadienis“ diplomantais, šiemet diplomante tapo Odilė, kuri dar laukia, kaip seksis konkurse poetui Eduardui Selelioniui atminti.

O paklausti apie bendrą, arba dualistinę poetinę kūrybą, Gediminas ir Odilė teigė, kad tai – pavyzdys, jog ir turint individualumą galima neužsidaryti vien tik savo kūrybos bokšte. „Šalia to, kad esame individualūs, mes esame žaismingi, nebijome atvirai išsisakyti, žaisti žodžiais, dėlioti juos, ieškoti naujovių, kas ir lemia sėkmę“, – kūrėjai akcentavo, kad, be poezijos, jie dar kartu kuria muziką, sykiu tapo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas