Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangos gintaro muziejus minės 60-mečio jubiliejų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
  • 2023-05-19
Paroda ant jūros tilto

Šiemet Palangai sukanka 770, o Palangos Gintaro muziejui – 60 metų. „Dvi gražios sukaktys, dvi progos švęsti. Džiaugiuosi, kad esam vienos bendruomenės dalis, kad savo renginiais įsiliejam į visumą“, – sakė antrus metus Gintaro muziejui, kuris yra Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, vadovaujanti Sigita Bagužaitė-Talačkienė. 

Tikslas – būti įdomiems ir sulaukti kuo daugiau lankytojų

Atidaryta ir, jei orai leis, iki vėlyvo rudens veiks muziejaus jubiliejui skirta lauko paroda ant jūros tilto. Prie turėklų pritvirtintuose stenduose – vaizdai ir lietuvių bei anglų kalbomis grafų Tiškevičių paveldą perteikiantys tekstai, skleidžiama žinia, kaip Gintaro muziejus keitėsi per visą savo gyvavimo laikotarpį.

Pasak direktorės, per 60 metų muziejus išaugo į svarbią daugiafunkcinę kultūros instituciją, rinkiniuose sukaupė daugiau, kaip 30 tūkst. eksponatų ir sulaukė per 9 mln. lankytojų.

„Kai išgirdau informaciją, kad vien pernai Palangos kurorte buvo užregistruota daugiau, kaip milijonas nakvynių, pamaniau, jog ir mes, muziejus darbuotojai, turim daryti viską, kad kuo daugiau turistų sudomintume ir prisiviliotume “, – juokėsi S. Bagužaitė-Talačkienė.

Pastaruosius metus ir taip ji vadina atsigavimo po COVID-19 pandemijos metais – pernai Palangos gintaro muziejuje pabuvojo daugiau kaip 100 tūkstančių lankytojų. Anot direktorės, malonu, kad žmonės priprato prie tradicijos paskutiniais mėnesių sekmadieniais muziejuje apsilankyti nemokamai. Pastarąjį kartą vien per tris su puse valandos sulaukta 1,5 tūkstančio lankytojų. „Tai mums buvo didelis iššūkis, bet kartu ir didelis džiaugsmas“, – sakė direktorė.

Iš kurorto vėl skries linkėjimai

Lauko paroda ant jūros tilto – ne vienintelis Gintaro muziejaus 60-ąjį gimtadienį paįvairinantis renginys: prieš akis dvi konferencijos, į vieną jų rugpjūčio 3-iąją nuo 12 val. atvyks Lietuvoje garsus dvarų ekspertas Marius Daraškevičius, kuris pakvies pavaikščioti po muziejaus užkaborius, pamatyti tai, ko nemato kasdienis lankytojas.

Šį penktadienį 18 val. bus pristatyta kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“, kurioje archeologijos radiniai, istorinės fotografijos ir šiuolaikinio meno kūriniai atskleis gintaro gavybos istoriją Juodkrantėje. Lankytojų dėmesį turėtų patraukti unikalus archeologinis artefaktas iš garsiojo Juodkrantės rinkinio, vadinamojo lobio. Iš pradžių buvo manoma, kad beveik visas rinkinys dingo Antrojo pasaulinio karo metais, tačiau Vokietijos gintaro muziejus pristatys dar vieną išlikusį originalų šio rinkinio kabutį.

O birželio 2 d. muziejus surengs parodą „Istorijos langai“. „Akcentuosim grafų Tiškevičių rūmus, jų statybos istoriją, atsakysim į klausimą, kokios palmės augo vazose prie rūmų, lankytojai turės progą nusifotografuoti ir tapti „gyvuoju“ atviruku – artimiesiems iš Palangos išsiųsti linkėjimus, kaip tai daug metų darydavo poilsiautojai“, – sakė S. Bagužaitė-Talačkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas