Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Sporto ir lauko žaidimų aikštelę Marijono Daujoto progimnazijoje atidarius.

Džiugiomis įkurtuvių nuotaikomis gyvena Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos bendruomenė – mokyklos kieme įrengta sporto ir lauko žaidimų aikštelė, kuria vaikai naudosis per pertraukas ir po pamokų. „Svarbiausia, kad ši aikštelė pasitarnaus ir miesto mokyklų reikmėms – įvairioms veikloms vykdyti“, – pasidžiaugė Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, praėjusią savaitę per aikštelės atidarymo šventę kartu su rajono meru Antanu Kalniumi perkirpusi įkurtuvių juostelę.

Galimybė įrengti sporto ir lauko žaidimų aikštelę atsirado, kai Marijono Daujoto progimnazija 2021 m. dalyvavo Sporto rėmimo fondo projekte „Aktyvi mokykla“ ir laimėjo projektų atrankos konkurse. Projekto, kurio tikslas – didinti bendruomenės narių fizinį aktyvumą ugdant įprotį kasdien judėti ne mažiau kaip 60 min., vertė – 74 tūkst. 932,46 Eur. Sporto rėmimo fondo indėlis – 67 tūkst. 439,21 Eur, 10 proc. projekto vertės, arba 7 tūkst. 493,25 Eur turėjo prisidėti progimnazija, šias lėšas skyrė Kretingos rajono savivaldybė. Projektas įgyvendinamas nuo 2021 m. birželio 1 d.

„Tačiau Kretingos rajono savivaldybė papildomai skyrė 15 tūkst. 914,42 Eur parengiamiesiems aikštelės įrengimo darbams: 8 tūkst. 835,42 Eur – dangai ir įrenginiams įrengti, 7 tūkst. 79 Eur – guminių trinkelių paruošimo darbams ir dangai pakloti“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė R. Viskontienė neslėpė dėkingumo Kretingos rajono savivaldybei, kuri atliepė šios ugdymo įstaigos poreikius ir skyrė lėšų, kad projektas būtų sklandžiai realizuojamas.

Įgyvendinant projektą buvo įrengta saugi lauko žaidimo ir sporto aikštelė „Aktyvus takas“ su sporto įrenginiais ir aktyvaus laisvalaikio zonomis. Investuota 57 tūkst. 988,46 Eur. Naujoje sporto ir lauko žaidimų aikštelėje mokiniai galės žaisti krepšinį, tinklinį, kvadratą, judriuosius žaidimus. Įrengtas aktyvusis takas su kliūtimis, laipynėmis, treniruokliais, o kadangi iš projektų lėšų yra nupirkti mažieji futbolo vartai, naujoje aikštelėje bus rengiamos ir „Futboliuko“ varžytuvės – gegužės 24 d. čia varžysis Kretingos miesto priešmokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Pirmieji progimnazijos direktorės Raimundos Viskontienės ir rajono mero Antano Kalniaus įvarčiai į mažuosius futbolo vartus.

Siekiant iškelto tikslo, progimnazija organizavo įvairias fizinio aktyvumo veiklas: rytines mankštas „Žvalus rytas“ – tris kartus per savaitę po 15 min. buvo organizuojamos mankštos I–IV ir V–VIII klasių mokiniams, jas vedė 8 progimnazijos mokytojai; šokio užsiėmimus „Kurk, šok, nesustok“ I–VIII klasių mokiniams; akcijas „Į mokyklą dviračiu arba pėstute“ visai bendruomenei; susitikimus-diskusijas „Mano sėkmės formulė“ V–VIII klasių mokiniams; sporto ir sveikatingumo savaites I–VIII klasių mokiniams; proto mūšius-viktorinas „Olimpines žaidynės ir Lietuva“ (V–VIII kl.); „Olimpines dienas“ (I–IV ir V–VIII kl.); pėsčiųjų žygius „Pažink savo kraštą ir artimą“ mokytojams. Be „Futboliuko“ varžytuvių gegužės 19 d. numatyta pakviesti Kretingos rajono ketvirtokų komandas dalyvauti estafečių varžybose.

„Džiaugiamės progimnazijos bendruomenės aktyvumu ir pagaliau išsipildžiusia svajone progimnazijos ir miesto vaikams sudaryti sąlygas saugiai ir aktyviai sportuoti, leisti laisvalaikį naujai įrengtoje lauko žaidimų ir sporto aikštelėje „Aktyvus takas“, – sakė progimnazijos direktorė R. Viskontienė.

O kad būtų dar smagiau, progimnazijos mokiniai ėmėsi apipavidalinti aikštelę, įprasmindami ir projekto pavadinimą „Aktyvi mokykla“: vadovaujami dailės mokytojos Onutės Viskontienės, grafiti ant sienelės nupiešė VIIA klasės mokiniai Mantas Markus, Smiltė Bistrovaitė, jiems talkino Darija Dzikevičiūtė, Andrėja Pucaitė ir Austėja Mažrimaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas