Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Melioratorių g. 79-ame name gyvenantis Rimvydas Martinaitis nebeapsikenčia per šalia jo daugiabučio esantį greičio mažinimo kalnelį važiuojančių transporto priemonių keliamo triukšmo. Kelių direkcija patikino, kad po kapitalinio šios gatvės ruožo remonto pėsčiųjų perėja išliks, bet be greičio mažinimo kalnelio.

Melioratorių g. 79-ame name gyvenantis Rimvydas Martinaitis jau ne vienerius metus susiduria su triukšmo problema. „Kai automobiliai ar kokie vilkikai važiuoja Melioratorių gatve, per ties mūsų namu esantį greičio mažinimo kalnelį, bilda visas namas, net sienos dreba“, – esmę nusakė vyras.

Problema paaštrėja vasarą

Dėl vis didėjančio triukšmo į Savivaldybę senjoras kreipėsi dar praėjusiais metais ir pateikė savo siūlymus: ties Melioratorių g. 79-u gyvenamuoju daugiabučiu namu panaikinti greičio mažinimo kalnelį, pėsčiųjų perėją, įrengti kelio ženklus, draudžiančius krovininių automobilių, taip pat mopedų, motociklų, traktorių eismą. Savo siūlymus kretingiškis grindė ekvivalentinio ir maksimalaus garso lygio matavimų suvestine, pagal kurią, R. Martinaičio teigimu, triukšmo lygis kasmet didėja, jis neatitinka ir viršija įstatymu nustatytas higienos normas.

Problema dar labiau išryškėja vasarą, kuomet į gatves išvažiuoja ir dviratės transporto priemonės. „Kai įrengė tą kalnelį, tokio triukšmo nebuvo. Dabar, gerokai pablogėjus pačiai kelio būklei ir šalia pėsčiųjų perėjos atsiradus išvažinėtoms duobėms, garsas tapo kur kas intensyvesnis. Žiemą tokios didelės problemos kaip ir nebūna“, – tikino R. Martinaitis.

Po kreipimosi į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją, senjoras sulaukė atsakymo iš to kelio savininko – Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Jie tikino, kad, pagal eismo intensyvumą, kelio ruožas nepriskiriamas pagrindiniams keliams.

Pagal jų skaičiavimus, matavimų būdu nustatytas vidutinis metinis paros eismo intensyvumas 2019 m. buvo 3 tūkst. 797 automobiliai per parą, tarp jų – 277 sunkiasvoriai automobiliai. 2021 m. – 3 tūkst. 668 automobiliai per parą, iš jų – 229 sunkiasvoriai.

Nepaisant to, Kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis informavo, kad tame kelio ruože yra numatomas kapitalinis remontas, kuris, anot jo, turėtų pagerinti akustinę situaciją. R. Martinaitis tikino nežinąs, kada prasidės kelio tvarkymo darbai, ar toje vietoje bus panaikintas triukšmą sukeliantis greičio mažinimo kalnelis. „Yra paskelbta informacija, kad bus tvarkoma Melioratorių gatvė, taip pat pateikta schema, tačiau su ja gyventojų niekas nesupažindino arba neinformavo mūsų, kada tai buvo daroma“, – sakė jis.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė paaiškino: „Kadangi kelias priklauso Kelių direkcijai, ši viskuo ir rūpinasi. Kiek žinau, pagal įstatymą, darant kapitalinį remontą viešinimas nėra privalomas, tačiau šiame kelyje planuojamus darbus prižiūri Kelių direkcija, kuri ir sprendžia, kaip viskas bus daroma.“

Sutvarkys kelio ruožą

Kelių direkcija „Pajūrio naujienas“ patikino, kad yra numatomas krašto kelio Nr. 216 Gargždai–Kretinga ruožo nuo 22,175 iki 22,687 km kapitalinis remontas – nuo vadinamosios aštuoniukės sankryžos iki Melioratorių gatvės ir Žemaitės alėjos sankryžos. „Techninis darbo projektas yra parengtas, planuojamas skelbti ir rangos darbų viešasis pirkimas“, – kokie veiksmai jau atlikti, atskleidė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji komunikacijos vadybininkė Eglė Nemanytė, tačiau konkrečios datos, kada bus pradėtas kapitalinis remontas, dar neįvardino.

Remontuojamame ruože bus įrengta 6,5 m pločio važiuojamoji dalis, kurią atskirs žalieji plotai, kairėje pusėje planuojamas dviračių takas ir šaligatvis, iš kitos pusės – tik šaligatvis. Taip pat bus įrengtos ir autobusų sustojimo aikštelės su paviljonais, suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Tarp jų – pėsčiųjų perėja, apšviesta kryptiniu apšvietimu.

„Siekiant palaikyti leistino greičio tvarką šioje kelio dalyje, Melioratorių ir Savanorių g. įrengsime iškilią sankryžą. Taip pat pėsčiųjų perėja numatoma ruožo pabaigoje, ties sankryža su keliu A11. Visą remontuojamą ruožą numatoma apšviesti. Taip pat bus įrengta uždara lietaus nuvedimo sistema“, – teigė E. Nemanytė.

Paklausus, ar pėsčiųjų perėja ties Melioratorių g. 79-uoju daugiabučiu namu liks, E. Nemanytė sakė, kad taip, tačiau nebebus greičio mažinimo kalnelio: „Tačiau numatyta, kad bus iškelta greta esanti sankryža. Triukšmo iškilios sankryžos kelia mažiau, nes yra ilgos. Kiekvienam techniniam darbo projektui yra daromas kelių saugumo auditas – vertinama eismo saugos aspektu. Sprendimas sankryžą iškelti priimtas po kelių saugumo audito.“

Kiek kainuos šio kelio ruožo kapitalinis remontas, dar nėra žinoma. „Kaina paaiškės atlikus viešojo pirkimo procedūras“, – tikino E. Nemanytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas