Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Kretingos rajono kultūros centro Kretingos trečiojo amžiaus universiteto pramoginių šokių kolektyvas, vadovaujamas Tado Romeikos, – Ukmergėje įvykusio konkurso prizininkas.

Kretingos rajono kultūros centro Kretingos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) pramoginių šokių kolektyvas „Pozityvas“, kuriam vadovauja Tadas Romeika, Lietuvos sportinių šokių federacijos „Šokiai visiems“ Solo Latino Caribbean style šokių ir komandų čempionate Ukmergėje užėmė III v.

„Į konkursą vykome labai pozityviai nusiteikusios – mūsų nuotaiką ir atspindi kolektyvo pavadinimas, o nusiteikimas, šypsena, noras kuo geriau pasirodyti konkursuose yra labai svarbu“, – neabejojo šokių kolektyvo „Pozityvas“ narė ilgametė Kretingos TAU direktorė dabar šio universiteto valdybos pirmininkė Janina Mikučionienė.

Ji akcentavo, kad konkurso pogrupyje kretingiškėms teko dalyvauti tarp kolektyvų nuo 35-erių metų. „Nėra ko slėpti – mūsų šokių kolektyve, kuriame šoka 17-a senjorių, ne viena jau perkopė ir savo 70-metį“, – neslėpė J. Mikučionienė, kurios teigimu, šokis moterims duoda gyvenimą, judėjimo laisvę, tam tikra prasme pakeičia įtampą sporto salėse, tačiau tai nereiškia, kad šokių užsiėmimai, kurie Kretingos rajono kultūros centre vyksta dukart per savaitę, yra lengvesni, o šokių vadovas – atlaidus ir nieko nereikalaujantis.

„Atvirkščiai – turime vadovą, buvusios legendinės „Žuvėdros“ šokėją, kuris yra reiklus, bet tuo pačiu – ir labai tolerantiškas mūsų amžiui bei fizinėms galimybėms, ir labai įtaigus – jeigu pasakė, vadinasi, reikia padaryti“, – repeticijų užkulisius pravėrė J. Mikučionienė, pasidžiaugusi, kad šokių kolektyvui „Pozityvas“ rugsėjį sukaks 5-eri, ir moterys noriai šoka, mielai dalyvauja šioje veikloje.

Tarp 17-os kolektyvų III v. užėmęs „Pozityvas“ konkursui parengė specialią programą ir konkurso scenoje šoko čačą, rumbą, džaivą, salsą. Ypač svarbu tai, kad Solo Latino šokiai neįpareigoja turėti šokių partnerį, ir šokiai šokami arba kaip solinis pasirodymas, arba dažniausiai šokių grupėje, lavina šokėjų koordinaciją, plastiką, grakštumą, ritmikos jausmą, pusiausvyrą. „Šokdamos mes įgyjame pasitikėjimo savimi, pageriname fizinę formą, patobulinsite eiseną, laikyseną, o be šokių mūsų, senjorių, gyvenimas kas būtų – keturios sienos ir penktos lubos? Dabar gi mums išeiti į repeticijas – tai gera savijauta, pakili nuotaika, galimybė puikiai leisi laiką, kurį galime ir turime prabangą skirti sau“, – J. Mikučionienė neslėpė, kad ir konkurse dauguma sutiktų kolektyvų – vien moterys, tačiau šiandien ir yra tokia kasdienybė, kad vyrai laiką skiria kitiems užsiėmimams.

Šokių kolektyvas „Pozityvas“ savo pasirodymą surengs ir Kretingos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigimo šventėje Kretingos rajono kultūros centre, o gegužės 25 d. dalyvaus Kretingoje įvyksiančioje šokių fiestoje.

Laimėjimas Ukmergėje įvykusiame konkurse – ne vienintelis kretingiškių šokėjų pasiekimas: jos dalyvavo konkursuose Palangoje, Klaipėdoje, Druskininkuose, ir visur mūsų senjores lydėjo sėkmė – jos tapo šiuose miestuose įvykusių konkursų prizininkėmis. Į pramoginių šokių kolektyvą „Pozityvas“ prieš kelerius metus susibūrė moterys, iki tol niekada niekur nešokusios, nelankiusios jokių šokių užsiėmimų. „Gal todėl šokiui per repeticijas ar konkursus save atiduodame iki paskutinio prakaito lašo“, – pasvarstė J. Mikučionienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas