Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Bendradarbiavimą tarp Nakvynės namų ir tarnybų aptarė Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus vyresnysis specialistas Daivaras Dainavičius (iš kairės), Socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Skruibienė, Lietuvos probacijos tarnybos vyriausioji specialistė Živilė Budginienė, Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė, Lietuvos probacijos tarnybos specialistė Rūta Andriušienė ir socialinė darbuotoja Edita Kucharskienė.

Į Kretingoje veikiančius Nakvynės namus atvykę Lietuvos probacijos tarnybos pareigūnai kartu su Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Gitana Maciene apžiūrėjo patalpas ir su Socialinių paslaugų centro, kuriems priklauso Nakvynės namai, direktore Danute Skruibiene aptarė bendradarbiavimo svarbą ir galimybes.

Rūpinasi lankytojų higiena

Nakvynės namus aprodė ir apie teikiamas paslaugas papasakojo socialinė darbuotoja Edita Kucharskienė. „Yra taisyklės, kurias čia apsilankantieji žino ir jų laikosi“, – apibendrino ji.

Atvykę į Nakvynės namus lankytojai pirmiausia turi nusiprausti, tam yra suteikiamos visos galimybės – dušas, higienos priemonės. „Tik tada įleidžiame į patalpas. Kambariuose, kuriuose žmones apgyvendiname laikinai, lovos yra lengvai prižiūrimos, turime specialias priemones, užtikrinančias higieną“, – paaiškino socialinė darbuotoja.

Įstaiga taip pat gauna ir paramą rūbais, todėl prireikus lankytojus aprengia naujais. Bendradarbiauja ir su „Maisto banku“. „Dauguma įsivaizdavo, kad Nakvynės namai bus kaip blaivykla, bet taip neatsitiko – čia žmonėms suteikiama pagalba, o tvarka tokia, kad galima pavydėti“, – kalbėjo D. Skruibienė.

Nakvynės namuose šiuo metu gyvena 12 žmonių, dar 2 laukia eilėje. Laikinai nakvynei šiuose namuose įrengtos 4 vietos.

Policijos nėra kvietę

Atvykusiems pareigūnams buvo įdomu sužinoti apie saugumą Nakvynės namuose. Bendruomenės pareigūnė G. Macienė pasiteiravo kolegų, kokių situacijų, susijusių su šia įstaiga, yra turėję. „Sulaukiau tik pačių geriausių atsiliepimų ir apie kažkokius besikartojančius ar išskirtinius atvejus kolegos neturėjo ko papasakoti. Taip pat pasidžiaugė, kad čia nėra įleidžiami neblaivūs asmenys, o atėjusiesiems yra siūloma ir suteikiama reikiama pagalba“, – sakė ji.

Kad Nakvynės namų darbuotojams nėra tekę kviesti policijos, patvirtino ir socialinė darbuotoja E. Kucharskienė: „Nėra taip buvę, kad tektų kviesti policiją. Gal ir būna kokių žodinių konfliktų, bet daugiau nieko. Naktį budėti lieka vyrai, o atvykusieji žino tvarką, todėl, kiek dirbame, išskirtinių atvejų, susijusių su saugumu, nesame turėję.“ Vis dėlto bendradarbiauti su policijos pareigūnais tenka. „Yra buvę, kai iš Palangos atvežė valkataujančią moterį, kuri gyveno Vilniuje ir atvyko į pajūrį prašinėti išmaldos. Taip pat pas mus pareigūnai pristato ir kitus asmenis, kurie tuo metu neturi galimybės kur nors kitur apsistoti, pavyzdžiui, jiems uždrausta prisiartinti prie artimųjų ir panašiai“, – paaiškino E. Kucharskienė.

Prireikus naudosis paslaugomis

Nakvynės namuose apsistoja ir grįžusieji iš įkalinimo įstaigų, asmenys, kuriems taikoma kardomoji priemonė, dėl ko jie negali gyventi su savo artimaisiais, su kuriais anksčiau gyveno ir panašiai.

„Būna tokių žmonių, kurie tam tikrą laiką turi gyventi skyrium nuo nukentėjusių asmenų. Pirmiausia, žinoma, ieškome, kur jie galėtų prisiglausti – pas kitus artimuosius, draugus ir panašiai. Tačiau nesant tokių galimybių, Nakvynės namai – išeitis“, – Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Budginienė įvardino, dėl kokių priežasčių gali tekti bendradarbiauti su Nakvynės namais ir kad tokia kardomoji priemonė dažniausiai skiriama dėl smurto artimoje aplinkoje.

Kad toks poreikis yra, patvirtino ir Kretingoje dirbančių probacijos pareigūnų patirtis. „Esame turėję atvejį, kuomet vienas probuojamasis neturėjo kur žiemą prisiglausti, o mes – kur nukreipti. Todėl jį laikinai priglaudėme patalpose, kuriose ankščiau buvo įsikūrusi probacija, kol suradome išeitį, – dalinosi Ž. Budginienė. – Norėjome, kad būtų tokia įstaiga, į kurią prireikus galėtumėme nukreipti žmonės, laikinai neturinčius, kur apsistoti.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas