Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šaligatvio plytelės – lyg aplietos pienu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2023-04-21
Nors kretingiškius stebina pabalusios raudonos plytelės miesto centre, tačiau kelininkai ramina – po gausesnio lietaus druskos mišinio likučiai nusiplaus.

Kretingos miesto centre, Vilniaus gatvėje, iš po žiemos raudonos šaligatvio plytelės atrodo tarsi gausiai aplietos pienu. Kretingiškiai sunerimę: gal per renovaciją buvo prastos kokybės plytelės, o gal jas paveikė peržiem barstytas nekokybiškas druskos mišinys.

„Ką apie tai galvoja rajono vadovai, juk, kaip buvo skelbta viešai, ši gatvė dar neatiduota vertinti valstybinei komisijai. Ar ketina rangovas „Šilutės automobilių keliai“ kažkaip nuvalyti plyteles, o gal tektų vietomis netgi keisti, jei jos buvo nekokybiškos“, – teiravosi skaitytojai.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė sakė, kad panaši situacija buvusi ir pernai, tačiau rangovas šaligatvio plyteles nuplovė. Buvo teigiama, kad šaligatviai per žiemą barstyti druskos mišiniu, kuris palieka tam tikrą apnašų sluoksnį, tik ant pilkų plytelių jo nesimato, o ant raudonų išryškėja.

Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojas Andrius Kasputis nesiryžo spręsti, dėl ko pabalo raudonos plytelės: „Būna, kad iš klinkerio išeina peržiem įsigėrusi druska – įvyksta kažkokia cheminė reakcija, bet per tam tikrą laiką plytelės nusivalo. Nebent komunalininkai šiemet nupirko keistą mišinį? Kitur pasitaiko nubalusi vos viena kita plytelė, o čia – ištisi šaligatvio plotai.“

Tačiau su kelininkais vakar susisiekusi S. Jazbutienė darsyk patikino, kad nuosėdos liko nuo paskutiniojo gausesnio šaligatvių barstymo, nes pavasarėjant staiga užšalo ir atleido, todėl buvo itin slidu. Šis pavasaris nėra dosnus lietaus, jo neužteko, kad mišinio likučiai nusiplautų. „Tačiau per ilgesnį laiką ir po gausesnio lietaus mišinio likučiai nusiplaus savaime. Kelininkų teigimu, anksčiau gatvės buvo barstomos baltarusišku druskos mišiniu, kuriame būdavo net ir kalkių, o pernai prieš žiemą mišinys pirktas iš Maroko ir yra kokybiškesnis“, – sakė S. Jazbutienė.

Kretingiškiai nuo pat darbų pradžios turėjo priekaištų dėl plytelių Vilniaus gatvėje – ir kad klojamos buvo nekokybiškai, ypač – prie Jurgio Pabrėžos paminklo. Dėl to sutiko ir meistrų darbų kokybės reikalavo praėjusios kadencijos Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė. „Toks jausmas, kad kai kur buvo dirbama lyg atbulomis rankomis, – tuomet „Pajūrio naujienų“ pakalbinta svarstė V. Turauskaitė. – Nors rangovai klaidas ištaisė, bet, atidžiau įsižiūrėjus, tam tikrose vietose buvo galima padaryti geriau.“

Vilniaus gatvė, atrodė, jau yra užbaigta – rangovas „Šilutės automobilių keliai“ nuo normų nenukrypo, tačiau jos atidavimas vertinti valstybinei komisijai įstrigo. Vilniaus gatvė priklauso dviem institucijoms – Kretingos rajono savivaldybei ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Abi šios institucijos gatvę atiduoti vertinti komisijai norėtų vienu sykiu, tačiau per renovaciją buvo perskirstyta žemės nuosavybė.

Anot S. Jazbutienės, šiuo metu Savivaldybės vyriausioji architektė Reda Kasnauskė rengia detaliojo plano pakeitimus, kad gatvė išsitektų į tam tikrus žemės sklypus. Pabaigus rengti žemės dokumentus, abu Vilniaus gatvės savininkai – Savivaldybė ir Kelių direkcija – galės ją įregistruoti Registrų centre.

---

Vilniaus gatvės rekonstrukcijai išleista 4 mln. 138 tūkst. Eur, iš kurių 3,4 mln. Eur skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija, 737 tūkst. Eur – Kretingos rajono savivaldybė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas