Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Lauko parodoje – per 70 margučių

  • Edita KALNIENĖ
  • Švietimas
  • 2023-04-07
Pievą šalia „Dvaro saldaininės“ papuošė per 70 margučių-dekoracijų, kurias sukūrė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės iš visos Lietuvos.

Kretingos muziejaus pievą šalia „Dvaro saldaininės“ papuošė daugybė Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ iniciatyva sukurtų margučių-dekoracijų. Parodoje dalyvavo 12-a ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, jos sukūrė per 70 darbų.

Kuria šventinę nuotaiką

Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ pedagogės Virginija Jakienė ir Aušra Žemaitienė inicijavo respublikinę kūrybinių darbų paroda „STEAM Velykų margutis“.

„Idėja brendo gal metus ar dvejus, ir šiais metais nusprendėme ją įgyvendinti“, – sakė V. Jakienė.

Parodai reikėjo vietos, kur būtų galima eksponuoti didelį kiekį margučių, todėl darželio bendruomenė kreipėsi į Kretingos muziejų, kuris ir suteikė erdves. „Prieš 3-ejus metus gaminome vėjo varpelius, kuriuos taip pat eksponavome muziejaus teritorijoje“, – apie tęstinį bendradarbiavimą kalbėjo pedagogė.

Tokią parodą respublikiniu mastu lopšelis-darželis „Pasaka“ panoro organizuoti, kad paskatintų visuomenę aktyviau domėtis šv. Velykų tradicijomis, neužmiršti papročių. „Dabartinėje visuomenėje Velykų papročiai po truputį nyksta. Norime pagilinti vaikų žinias apie margučius, kaip Velykų simbolį, jų marginimo būdus, šios šventės papročius, paskatinti kurti margutį įvairiomis meninėmis priemonėmis, panaudojant ir STEAM metodiką. Tuo pačiu kurti ir šventinę nuotaiką per gražiausią pavasario šventę“, – atkreipė dėmesį V. Jakienė.

Ją papildė ir kolegė A. Žemaitienė: „Kad mūsų tėvai su vaikais turėtų, kur pasivaikščioti, pakalbėti apie šventines tradicijas ir galėtų smagiai praleisti laiką.“

Puošė, kaip išmanė

Iniciatyvoje dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos iš 6 Lietuvos miestų: Kretingos, Kauno, Panevėžio, Kelmės, Palangos ir Klaipėdos.

Parodoje galima išvysti ne vieną Kretingos rajone veikiančios ugdymo įstaigos sukurtą margutį-dekoraciją. „Kretingos mieste ir rajone esantys darželiai iniciatyvoje dalyvavo labai aktyviai. Mūsų, „Pasakos“, darželio šeimos pagamino tikrai daug margučių“, – tikino A. Žemaitienė.

Margučius bendruomenės turėjo gaminti pagal tam tikrus reikalavimus: jie turėjo atitikti dydį, jo pagrindas – iš putplasčio, o puošti reikėjo taip, kad, eksponuojant lauke, margučiai atlaikytų įvairias oro sąlygas.

„Margučius gamino pedagogai – dažniausiai jie kiaušinius kurdavo grupėje kartu su savo auklėtiniais, taip pat gamino ir tėvai su vaikais namuose“, – pasakojo A. Žemaitienė.

Kiaušinius parodai visi puošė, kaip išmanė, panaudodami įvairias raiškos priemones. Puošimui parodos dalyviai panaudojo įvairias plastiko detales, pavyzdžiui, butelių kamštukus, konstruktorių detales, taip pat ir gamtines medžiagas – šakeles, šiaudus. „Didžiausia dalis margučių išdažyti dažais, išpiešti įvairiausiais raštais“, – įvardino V. Jakienė.

Parodos iniciatorių pastebėjimu, iniciatyva pavyko. „Prikviesti ugdymo įstaigas ir sukurti 71 margutį – tikrai gana sudėtinga. Toliau nuo Kretingos esančioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms buvo sudėtinga atgabenti margučius iki mūsų, juos reikėjo siųsti, pasistengus, kad margutis nebūtų sugadintas. Paroda esame labai patenkintos ir pavasariškai laimingos“, – apibendrino A. Žemaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas