Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dovanos keliaus į frontą Ukrainoje

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-04-07
Labdaros paramos fondo „Saugus prieglobstis LT“ savanorė Kretingoje Ingrida Herulcaitė-Ašmontienė įvardino, kad per akciją „Velykos batų dėžutėje“ kretingiškiai paaukojo apie 20 dovanų Ukrainos vaikams ir kariams, palangiškiai – 88.

Padovanoti Ukrainos vaikams ir kariams Velykas kretingiškius pakvietė labdaros paramos fondas „Saugus prieglobstis LT“. Norintieji prisidėti galėjo į batų dėžutes supakuoti dovanas ir jas atnešti į Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešąją biblioteka arba pristatyti organizacijos savanorei kretingiškei Ingridai Herulcaitei-Ašmontienei.

Įteikia tiesiai į rankas

Akcijos „Velykos batų dėžutėje“ tikslas buvo surinkti velykines dovanas kariams ir vaikams. „Vaikams rekomendavome įdėti skanumynų, saldainių, spalvinimo knygučių, minkštų žaislų, flomasterių. Atkreipėme dėmesį, kad neišskirtų vaiko amžiaus, kad dovanos būtų universalios, nes mūsų fondui jas išdalinti – sudėtinga“, – kalbėjo savanorė.

Kariams skirtų dovanų turinys kiek kitoks. Paramos fondas rekomendavo įdėti juodos plikomos kavos, šokolado, energetinio gėrimo, žibintuvėlį, saldainių, žiebtuvėlį, drėgnų servetėlių, termorūbų, kojinių, išorinę bateriją, vaistų nuo skausmo ar peršalimo ir panašiai.

Labdaros paramos fondas „Saugus prieglobstis LT“ išsiskiria tuo, kad surinktą paramą veža ir pristato tiesiai į frontą. „Paramą perduodame ne kažkur pasienyje ar Kijeve, bet keliaujame tiesiai į frontą, kur paramą išdaliname žmonėms tiesiai į rankas“, – paaiškino I. Herulcaitė-Ašmontienė.

Per akcijas visuomenė aukoja įvairiausių dalykų, tačiau, pasak savanorės, gyventojai suvokia, ko reikia. „Informacijos yra labai daug ir žmonės domisi, kas būtų naudinga. Per akciją žmonės aukojo įvairiausių dalykų, pavyzdžiui, termorūbus, energetinius gėrimus, žiebtuvėlius, žibintuvėlius, šokoladą“, – vardino ji.

Anot savanorės, ne visi šalies gyventojai supranta, kodėl kariams reikia šokolado: „Vienas karys, tarnaujantis Bachmute, yra sakęs, kad jie džiaugiasi, jeigu turi galimybę bent 3 valandas pamiegoti. Kai mažai miegi, turi nedaug energijos, o šokoladas ir kiti greitieji užkandžiai jos suteikia.“

Panašią dovanų rinkimo akciją labdaros paramos fondas organizavo ir per šv. Kalėdas. Pristatydami surinktas dovanas į Ukrainą, savanoriai pateko ir į susišaudymą. „Rusų kariai pakėlė droną ir vieną mūsų transporto priemonę apšaudė. Tad mūsų savanoriai gavo šiek tiek parako pristatydami kalėdines dovanas“, – istorija pasidalino I. Herulcaitė-Ašmontienė patikinusi, kad po apšaudymo visi savanoriai liko sveiki.

Per kalėdinę akciją Kretingoje buvo surinkta apie 1 tūkst. dovanėlių: 60 proc. jų buvo skirta vaikams, 40 proc. – kariams. Šįkart dovanėlių sulaukta mažiau: Palangoje paaukota 88, o Kretingoje – apie 20 dovanų.

Balandžio 9 d. surinktas dovanas fondo savanoriai iš Kauno išveš į Ukrainą. Jos ukrainiečių vaikus ir karius pasieks iki stačiatikių Velykų.

Aukoja aktyviai

Kretingiškė Ingrida labdaros paramos fonde „Saugus prieglobstis LT“ dirba nuo pirmos karo Ukrainoje dienos, kaip ir pati organizacija. „Iš pradžių dirbome teikdami pagalbą evakuojant žmones, vėliau palaipsniui perėjom prie ukrainiečių aprūpinimo buityje, po to – prie paramos rinkimo ir vežimo į Ukrainą“, – veiklos pradžią apibūdino ji.

Paramą organizacija renka nuolat, pagal poreikį, tačiau šis kare nuolat kinta. „Mes turime partnerius Ukrainoje, kurie paramą gauna ir iš kitų šalių. Būna, kad kažko daugiau gauna iš kitų fondų, pavyzdžiui, partneriams reikia 50 porų batų, ir, jeigu kažkas juos atveža, jų nebereikia. Mes dirbame tik pagal prašymą, todėl tie poreikiai labai keičiasi“, – paaiškino I. Herulcaitė-Ašmontienė.

Įvairių rūšių paramą organizacija nuo Kalėdų rinko ne vieną kartą. „Rinkdavome kone kas dvi savaites. Kretingiškiai priaukojo nemažai sauskelnių, energetinių gėrimų, megztų kojinių, tvarsliavos, maisto. Kai vykdėme akciją gaminti apkasų žvakes, kretingiškiai prisidėjo labai aktyviai“, – prisiminė savanorė.

Kare reikia įvairiausių dalykų: nuo maisto produktų, higienos priemonių, iki racijų, dronų, kitų kare būtinų priemonių. „Nėra taip, kad nebereikėtų maisto, bet šiuo metu visos brigados yra juo aprūpintos. Maisto išskirtinai reikia įvairioms prieglaudoms, kuriose atsiduria žmonės iš karo zonos“, – sakė I. Herulcaitė-Ašmontienė.

„Saugus prieglobstis LT“ ir Kretingoje organizavo akciją, per kurią rinko medžiagas apkasų žvakių gamybai. Joje labai aktyviai dalyvavo Darbėnų gimnazijos bendruomenė, kuri ne tik rinko skardines ir vašką žvakių gamybai, bet ir primezgė apie 100 vienetų kojinių.

Kadangi organizacija dirba pagal prašymus ir poreikius, jai labai svarbu turėti patikimus partnerius Ukrainoje. „Jie mums surenka patikimą informaciją, taip pat patikrina mūsų turimą, kad nebūtų piktnaudžiaujama. Kiekvienas daiktas yra apskaitomas, brigados rašo prašymus, kuriuos patikriname, tik tada perkame vienokį ar kitokį pirkinį“, – akcentavo I. Herulcaitė-Ašmontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas