Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įsikurdino, tačiau tvarkytis nėra kam

  • Edita KALNIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2023-03-31
Valstybinės žemės sklypais, esančiais Klaipėdos g. 78 A, B, C, D, gyventojai naudojosi savavališkai. Dabar jie – apleisti, tačiau sutvarkyti nebėra kam.

Kretingos miesto seniūnijai neseniai išplatinus pranešimą dėl Klaipėdos g. 78 A, B, C, D valstybės žemės sklypų, kuriais kažkas savavališkai naudojosi, kaltininkų dar nerasta. Valstybiniuose sklypuose apstu įvairiausių statinių – namelių, šiltnamių, netgi lauko tualetas, taip pat želdinių, vaismedžių, krūmynų, teritorija aptverta ir tvora.

Po langais – šabakštynai

Situaciją imta judinti gavus skundą iš vieno Klaipėdos g. 78 name gyvenančio gyventojo, kuris ir atkreipė Savivaldybės dėmesį į namo pašonėje apleistus šabakštynus. „Mums po langais stūkso apleisti pastatai, visas sklypas apžėlęs įvairiais brūzgynais, tačiau niekas jų netvarko. Kiek ankščiau juos dar ir prižiūrėdavo, bet dabar net nebeįsivaizduojam, kam viskas priklauso, gal tų žmonių jau ir nebėra, kai kurie kaimynai yra pardavę butus“, – kalbėjo vienas kieme sutiktas gyventojas, nepanoręs prisistatyti.

Aiškintis, kas galėjo įsikurti valstybei priklausančiuose žemės sklypuose, Savivaldybė perdavė Kretingos miesto seniūnijai. „Buvome nuvykę apžiūrėti tų sklypų, taip pat susitikome ir su skundą parašiusiu gyventoju, kuris viską ir aprodė. Vyras papasakojo, kad ten ankščiau tvarkėsi, žeme naudojosi ir gyvenantieji jo name, dabar tų žmonių nebėra, kai kurie galbūt net mirę“, – situaciją apibūdino Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduoja Alma Patamsienė.

Kas leido ir kodėl gyventojai savavališkai naudojo šiuos žemės sklypus, niekas atsakyti negalėjo. „Norime, kad žmonės atsilieptų. Kol kas nesulaukėme nė vieno skambučio iš gyventojų, niekas nesikreipė į mus“, – kad rasti, kas įsikūrė sklypuose, kol kas nepavyko, įvardino A. Patamsienė.

Suformavo sklypus

Į Klaipėdos gatvėje esančius valstybinius žemės sklypus atsigręžta ne pirmą kartą. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė prisiminė, kaip dar ankščiau, kai ji taip pat užėmė šias pareigas, Savivaldybė Kretingoje valstybinėje žemėje suformavo sklypus.

„Pradėjome formuoti ir suformavome visus komercinius sklypus. Suformavome sklypus palei Žemaitės al., kur dabar yra įsikūręs verslas, taip pat Klaipėdos gatvėje“, – paaiškino J. Vaickienė.

Apleistuose valstybinės žemės sklypuose yra įvairiausių statinių, nemaža dalis jų – apgriuvę, tarp statinių galima rasti netgi lauko tualetą.

Pagal įstatymus, atkreipė dėmesį administracijos direktorė, valstybės žemės savavališkai naudoti negalima. „Manau, kad tais sklypais žmonės naudojosi jau seniai. Jeigu žmonės naudojasi ir prižiūri, galima ir pro pirštus pasižiūrėti, kol niekas jų nenusipirko. O kai atsiras savininkai – nebe valstybė, o kiti, tada bus kitaip. Kai žmonės naudojasi, nebetvarko ir sklypus paverčia šabakštynais, tai jau negerai, – kodėl svarbu sutvarkyti sklypus akcentavo J. Vaickienė. – Čia yra valstybės žemė, todėl mes turėsime ją sutvarkyti. Patys baudžiam tuos, kurie nesusitvarko, o patys irgi nesusitvarkom.“

Suformavus komercinius valstybinės žemės sklypus jie imti pardavinėti ir nuomoti, tačiau norinčių jų įsigyti nėra dar iki šios dienos. „Besidominčiųjų šiais sklypais buvo, tačiau juos valstybė ganėtinai brangiai įvertino, todėl jų niekas nenori. Kitas dalykas – šalia yra geležinkelis, dėl ko gali būti tam tikrų reikalavimų, kas neramina investuotojus“, – sakė administracijos direktorė.

Prižiūri seniūnija

Jeigu iki gegužės 2 d. niekas neatsilieps iš Klaipėdos g. valstybinės žemės sklypuose savavališkai įsikurdinusių gyventojų, seniūnija juos pradės tvarkyti pati. „Tvarkyti pradėsime nuo tų vietų, kur aiškiai matosi, kad sklypai yra apleisti. Ten, kur apžiūrėjome, nesuprasi, kažkas vyksta ar ne, tvarkingų sklypų ten nematyti“, – tikino A. Patamsienė.

Sklypai, kuriuose gyventojai savavališkai vykdo vienokią ar kitokią veiklą, tęsiasi nuo Klaipėdos g. 78 namo pašonėje esančio sklypo iki beveik žiedinės sankryžos toje pačioje kelio pusėje. Tik ne visi sklypai yra apleisti, kai kuriuose apskritai nevykdoma jokia veikla – juose auga žolė ir medžiai. Tvarką čia prižiūri miesto seniūnija.

„Su „Kretingos komunalininku“ mes ir ankščiau aptvarkydavome tuos sklypus, kuriuose kažkada gyventojai vykdydavo veiklą, tačiau vėliau jie buvo apleisti. Komunalininkai ten ir žolę nupjauna, ir prireikus medžius prižiūri“, – sakė A. Patamsienė.

Miesto seniūnija prižiūri ir daugiau apleistų valstybinės žemės sklypų. „Iki liepos 1 d. stengiamės nušienauti ir daugiau apleistų sklypų – daugiausiai ten, kur yra gyvenamieji namai, apgyvendintos teritorijos“, – įvardino seniūno pavaduotoja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas