Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar Lietuva pasirengusi likviduoti tokias avarijas, kaip lėktuvo katastrofa?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos muziejuje viešėjo ir su visuomene susitiko kretingiškių į Aukščiausiąją Tarybą 1990-1992 m. išrinktas deputatas ir Nepriklausomybės akto signataras Virginijus Pikturna. Jau dešimtmetį Prahoje gyvenantis ir Laisvosios Europos radijuje dirbantis 45-erių V.Pikturna tikino, jog politika jo nebežavi ir būti politiku jis išvis nebenorėtų.

„Ligi šiol buvau vienas iš nedaugelio Nepriklausomybės akto signatarų, apie kurį Lietuvos valstybinis archyvas dar nebuvo parengęs medžiagos“, - taip savo atvykimo į Kretingą tikslą nusakė V.Pikturna. Valstybinio archyvo specialistai filmavo ir signataro susitikimą su kretingiškiais.

Susitikimo metu V.Pikturna pabrėžė, jog mintimis jis nebenorėtų grįžti prie politinės praeities ir gvildenti dabartinę padėtį Lietuvoje: „Nesu linkęs vertinti politinių partijų ir jų veiklos. Turėtų praeiti daugiau laiko, kad iš istorinės perspektyvos peržvelgtume, ką gero padarė mano kadencijos parlamentarai ir ką dar geriau galėjo padaryti bei vertinti dabartinių politikų veiklą“, - tvirtino signataras.

Kretingoje Virginijus Pikturna viešėjo su Vašingtone gyvenančia vienturte dukra Kotryna.

V.Pikturnos žodžiais, būdamas Aukščiausiosios tarybos ir Atkuriamojo Seimo deputatu, jis gavęs gerų pamokų, kad politika nėra švarus reikalas. „Supratau, kad idealizmas, vienijęs tautą Sąjūdžio laikais, iškart po Nepriklausomybės paskelbimo pradėjo „išgaruoti“. Todėl pasitraukiau iš AT ir įsidarbinau Lietuvos investicijų banke. Iškilus banko nesutarimams su vyriausybe, jis buvo uždarytas, ir aš su žmona nutariau išvykti iš Lietuvos, - kalbėjo signataras. – Dvejus metus praleidau Olandijoje, po to išvykau į Čekiją. Prahoje dirbau masinių informacinių priemonių institute, o nuo 1995 m. perėjau dirbti į Laisvosios Europos radijo informacijos ir analizių skyrių, kur dirbu iki šiol“.

Pasak pašnekovo, Laisvosios Europos radijas, Baltijos šalyse transliuotas iki jų įstojimo į ES, dabar specializuojasi transliuoti laidas į Artimųjų Rytų regioną. „Mano skyriaus, kuriam vadovauju, specialistai kalba persų, arabų kalbomis“, - tvirtino V.Pikturna.

Pagrindinis kompanijos ofisas yra Vašingtone, todėl V.Pikturnai dažnai tenka buvoti JAV. Ten dabartiniu metu gyvena ir jo žmona su dukra Kotryna, kurią svečias buvo atsivežęs ir į Kretingą.

„Suprantu žmonių nuostabą, kad aš, buvęs rajono komjaunimo lyderis, įsidarbinau Laisvosios Europos radijuje. Tai – lyg dviejų ideologijų sankirta. Amerikiečiai, be abejo, domėjosi mano praeitimi. Tačiau laikai keičiasi. Amerikiečiams svarbiausia yra kvalifikacija. Sovietmečiu baigiau prie laikraščio „Komjaunimo tiesa“ įsteigtą korespondentų mokyklą, patirties įgijau dirbdamas masinių informacinių priemonių institute. Reikėjo gerai išmokti anglų kalbą, kad galėčiau konkuruoti su vietiniais specialistais“, - kalbėjo svečias.

V.Pikturna prisipažino, jog kalbėti čekiškai jis moka tik buitiniame lygmenyje, nes darbe bendraujama tik angliškai. Jo žodžiais, į Prahą atvykstantys užsieniečiai stengiasi išmokti rusų kalbą, nes dabartiniame pasaulyje jai, lygiagrečiai su vokiečių kalba, teikiama pirmenybė po anglų kalbos. Trečios pagal populiarumą yra arabų kalbos.

V.Pikturna tvirtino turįs dvigubą – Lietuvos ir Amerikos – pilietybę: „Nors dirbu amerikiečių kompanijoje, bet esu europietis. Man labiau priimtinos Europoje vyraujančios vertybės“.

Paklaustas apie ateities viziją, signataras sakė, jog galimi du keliai: arba išvykti pas šeimą į Vašingtoną, arba su šeima grįžti į Lietuvą.

Svečias neslėpė jaučiantis nostalgiją Lietuvai, į kurią atvyksta kone kasmet. Čia jis mato kol kas dar ryškią takoskyrą tarp miestų ir provincijos, tačiau jo šalis pastebimai gražėja. Kretinga jam paliko dvasingo miesto įspūdį, kuriame – savita aura ir architektūra. „Ypač išgražėjo Vilniaus gatvė, žavi senųjų kapinių tvoros su medžio skulptūromis“, - įspūdžiais pasidalijo V.Pikturna, į savo jaunystės miestą – Kretingą – trumpam sugrįžęs kone po dviejų dešimtmečių.

Nepriklausomybės akto signataras Virginijus Pikturna gimė 1961 m. Klaipėdos r. Jurjonių k.

1984 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją ir įgijo miškų ūkio inžinieriaus specialybę. Tais pačiais metais įsidarbino Kretingos miškų ūkio gamybiniame susivienijime miškininku.

1985 – 1990 m. dirbo komjaunimo Kretingos rajono komiteto sekretoriumi. Dalyvavo Lietuvos kultūros fondo Kretingos rajono rėmimo grupės, Žaliųjų judėjimo veikloje.

1990 m. išrinktas deputatu į AT, buvo Lietuvos liberalų sąjungos narys. 1991m. kovo 11 dieną pasirašė Aktą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas