Praėjusį savaitgalį buvo sužaisti 38-ojo turo susitikimai, po jų paaiškėjo visos atkrintamųjų rungtynių poros. Dėl paskutinės vietos varžėsi ir Kretingos „Kretinga-VR Servisas“ bei Palangos „Kuršiai“. Kretingiškiai turėjo pranašumą, bet paskutiniąsias dvejas rungtynes laimėję „Kuršiai“ tapo paskutiniaisiais atkrintamųjų dalyviais.

Kovo 9 d. aštuoniese žaidę kretingiškiai išvykoje 77:92 (23:24; 16:29; 20:21; 18:18) šiemet pirmą kartą turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ pranašumą. Šiose rungtynėse Kretingos komanda vertėsi be rezultatyviausio ir vieno naudingiausių lygos krepšininkų Martyno Mažeikos, taip pat visų trijų legionierių iš Ukrainos. Šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios šovė į priekį ir, įpusėjus rungtynėms, pirmavo (39:53), sukauptą persvarą varžovams pavyko išsaugoti ir po pertraukos, o pralaimėjimas sukomplikavo Kretingos komandos šansus žengti toliau.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai-VR Servisui“ daugiausiai taškų pelnė: Edgaras Danys (3/8 tritaškiai, 8/10 baudos, 6 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai) – 23, Raidas Nacius (2/6 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai) – 15, Modestas Jurkaitis (2/2 tritaškiai, 6 rez. perdavimai) – 14, Rytis Zabita (5/8 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių) – 12.

Tą patį vakarą Palangos „Kuršiai“ namuose 95:68 (23:15; 20:22; 26:14; 26:17) nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ ir aplenkė kretingiškius turnyro lentelėje. „Kuršiai“ sėkmingai pradėjo šias rungtynes ir pirmavo didžiąją rungtynių dalį, įpusėjus rungtynėms komandas skyrė 6 taškai (43:37), po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo jau 18 taškų (69:51). Ketvirtą kėlinį skirtumas ir toliau augo, tad rungtynių nugalėtojas nebekėlė abejonių, ir ši pergalė leido palangiškiams pakilti į XII vietą, viena pergale aplenkus tarpusavio pranašumą turinčią Kretingos komandą.

Palangos „Kuršiai“: Tadas Budrys (10/17 dvitaškiai, 15 atk. kamuolių, 3 per. kamuoliai, 27 naud. balai) – 21, Zacaree Owens’as (4/8 dvitaškiai, 6 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) ir Dareial’as Franklin’as (6/9 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai) – po 15, Tadas Kararinas (6/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 12, Ernestas Jaškus (5/7 dvitaškiai, 5 rez. perdavimai, 2 blokai), Tadas Kymantas (2/3 tritaškiai) ir Danilo Sokolenko (2/3 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai) – po 10. Kovo 11 d. Kretingos komanda sezoną užbaigė rungtynėmis sostinėje ir, vėl žaisdama ne geriausios sudėties, 63:90 (22:26; 10:19; 19:20; 12:25) pralaimėjo prieš Vilniaus „Steką“ ir užbaigė savo antrąjį sezoną „7bet-NKL“ lygoje užimdama XIII vietą. Šiose rungtynėse „Steko“ komanda prieš nukraujavusius kretingiškius laimėjo visus keturis kėlinius ir iškovojo pergalę, svečių komanda sezoną užbaigė keturiais pralaimėjimais paeiliui, bet net ir pergalė nebūtų padėjusi patekti į atkrintamąsias varžybas.

Kretingos „Kretinga-VR Servisas“: Maksym Lutsenko (3/8 dvitaškiai) – 13, Raidas Nacius (2/5 tritaškiai) – 12, Modestas Jurkaitis (4/6 dvitaškiai, 5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 11, Rytis Zabita (3/7 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 9, Valerij Anisimov (8 atk. kamuoliai) – 8.

Palangos „Kuršiai“ paskutines antrojo etapo rungtynes žaidė išvykoje su Vilkaviškio „Perlu“ ir, nugalėję juos 102:84 (28:27; 29:22; 24:10; 21:25), tapo paskutiniaisiais atkrintamųjų rungtynių dalyviais. Rungtynės prasidėjo atkaklia kova, vis dėlto II kėlinio pabaiga leido į didžiąją pertrauką Palangos komandai išsinešti 8 taškų persvarą – 57:49. Trečią kėlinį „Kuršiai“ pradėjo galingu spurtu 17:3 ir nutolo triuškinamu skirtumu – 74:52. Varžovai po šio sėkmingo svečių žaidimo nebeatsitiesė ir turėjo pripažinti svečių komandos pranašumą.

Palangos „Kuršiai“: Tadas Kymantas (4/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) – 17, Tadas Budrys (8/12 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 3 per. kamuoliai, 27 naud. balai) ir Dareial’as Franklin’as (6/9 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – po 16, Martynas Pocevičius (4/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) – 15, Zac?ree Owens’as (4/11 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai) – 11, Ernestas Jaškus – 9, Danilo Sokolenko – 7.

Atkrintamosiose rungtynėse Palangos „Kuršiai“ susitiks su Šakių „Vyčiu-VDU“: pirmosios rungtynės bus žaidžiamos išvykoje kovo 15 d., o kovo 18 d. 19.30 val. antrasis susitikimas įvyks namų aikštėje – Palangos arenoje.