Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Penktadienį sujudimas kilo prie Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, kuomet policijos pareigūnai ėmėsi tikrinti, kaip yra laikomasi Kelių eismo taisyklių Miško gatvėje. Į darželį vaikus atvežę tėvai piktinosi, kad, išskubėję nuvesti savo atžalas ir nepalikę vadinamojo laikroduko, gavo baudas.

„Kretingoje pats didžiausias nusikaltimas – atvežti vaiką į darželį „Ąžuoliukas“. Kiemų infrastuktūra nepritaikyta darželio poreikiams, bet angelai sargai bausti pasirengę“, – taip socialiniuose tinkluose pasidalinęs vaizdo įrašais, kaip policijos pareigūnai tikrina prie darželio automobilius palikusius tėvus, rašė vienas tėvų. Jis savo ruožtu taip pat paprašė, kad spręsti šią įsisenėjusią problemą padėtų meras ir rajono Savivaldybės taryba.

Patys ieško išeičių

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė patikino, kad problema dėl automobilių stovėjimo vietų trūkumo yra, tačiau mato ir kitokius aspektus. „Čia – infrastruktūros klausimas, policija tik dirba savo darbą. Tėvai skuba, lekia ir pamiršta palikti „laikrodukus“, tačiau tikrai nereikėtų pykti, kad už taisyklių pažeidimą policija skyrė baudas. Reikia nepamiršti, kad esame pavyzdys vaikams, todėl nereikėtų prie vaikų demonstruoti savo susierzinimo, o vėliau dar situaciją aptarinėti ir namuose“, – kalbėjo direktorė.

Z. Domarkienė dar atkreipė dėmesį, kad automobilius tėvai gali palikti ir naujai sutvarkytoje aikštelėje prie baseino: „Dviem mamoms, kurios skundėsi, kad nėra, kur statyti automobilio, pasiūliau palikti juos prie baseino ir atvesti neskubant vaikus iki darželio. Jos pasinaudojo mano patarimu. Manau, kad taip geriau ir vaikui – tėvai neskubėdami ir pasišnekučiuodami su vaiku atveda jį į įstaigą. Taip pat galima atsikelti 10 minučių anksčiau.“

Direktorė prisiminė, kodėl atsirado laiko apribojimas aikštelėje šalia darželio: „Šis ženklas buvo neišvengiamas, nes gyventojai čia palikdavo automobilius, ir tėvai neturėdavo galimybės nė laikinai pasistatyti automobilio. Laiko apribojimas sumažino problemą pagal esančias aplinkybes, o dėl to, kas susiję su infrastruktūra, veiksmų turi imtis Savivaldybė.“

Teikė savo siūlymą

Kiek anksčiau darželio bendruomenė turėjo 7 vietomis daugiau. „Kai įrengė konteinerius, praradome 3 stovėjimo vietas, o vėliau Miško gatvės gale įsikūrus verslui ir jiems išskyrus parkavimo vietas, praradome dar 4-ias“, – sakė Z. Domarkienė.

Trūksta lėšų

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija dar lapkritį vyko vertinti prie darželio esamos situacijos ir sprendė, kaip, pagal turimas galimybes, galėtų sumažinti problemą.

„Tuomet vertinome ten įrengtus kelio ženklus. Vienas jų – Miško gatvės pabaigoje esantis ir eismą draudžiantis ženklas. Nutarėme, kad jį perkelsime į Maironio gatvę, kad tėvai galėtų nepažeisdami taisyklių apsisukti“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė. Komisija taip pat nutarė pakeisti laiko ribojimo ženklą vietoj valandos į 15 min. nuo 7 iki 9 val. ir nuo 16 iki 18 val.

Kitokių pokyčių Miško gatvėje nėra numatyta. „Iš esmės čia reikėtų techninio projekto, kad galėtume įrengti daugiau stovėjimo vietų. Tai būtų tarsi gatvės rekonstrukcija. Šių metų Savivaldybės biudžete tam lėšų nėra numatyta“, – tikino V. Turauskaitė.

Dirba savo darbą

Policijos pareigūnai savo ruožtu reagavo į gautus skundus dėl eismo situacijos Miško gatvėje. „Esame gavę skundų iš pačių tėvų su jų darytomis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti galimi automobilių statymų pažeidimai. Skundų esame sulaukę ir iš gyventojų, ir iš pačių darbuotojų. Policija yra institucija, kuri reaguoja ir vykdo savo darbą“, – paaiškino Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Rajono pareigūnai panašią problemą mato ne tik prie lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“. „Kai buvo statomi daugiabučiai, darželio infrastruktūra buvo pritaikyta pagal tuos laikus ir tuomet buvusius poreikius. Praėjo daug metų, infrastruktūra nėra pritaikyta dabartiniams visuomenės poreikiams. Bet tokia problema yra ir prie kitų ugdymo įstaigų, kai kurios jų jau yra išsprendusios susidariusią situaciją“, – kalbėjo T. Mikelkevičius.

Saugų vaikų pavėžėjimo iki mokyklos klausimą yra išsprendusi Marijono Daujoto progimnazijos bendruomenė, kuri mokyklos kieme, įvažiuojant iš Žemaitės al., įrengė eismą ratu. „Tėvai dabar gali saugiau išleisti vaikus ir važiuoti toliau. Panašiai yra padariusi ir Jugrio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Žinoma, kalbant apie darželinukus, tokiu principu jų neišleisi, nes vaikus reikia palydėti iki jų grupės“, – sakė Veiklos skyriaus viršininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas