Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trispalvių jūra atplukdė linkėjimus Lietuvai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2023-03-14

Didžiulė banguojanti trispalvė – Pranciškonų gimnazijos mokinių rankose.

Atrodė, kad Kovo 11-ąją į šventinę eiseną, prasidėjusią Šv. Antano rūmų kieme ir patraukusią į Rotušės aikštę, susirinko visas trispalvėmis pražydęs Kretingos miesto jaunų žmonių žiedas: darželinukai, mokiniai ir jų tėvai, pedagogai. Kai keliatūkstantinės eisenos pradžia jau rikiavosi prie scenos miesto aikštėje, jos pabaigos dar nesimatė posūkyje ties bažnyčia, per vidurį bangavo Pranciškonų gimnazijos mokinių nešama didžiulė ištiesta trispalvė.

Iškilmingas Kovo 11-osios eitynes Vilniaus gatve vedė Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų grupė, po jų rikiavosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3-iosios rinktinės 306 pėstininkų kuopa, Vakarų Jūros šaulių 3-os rinktinės 305 kuopa ir jaunieji šauliai, už jų – rajono švietimo įstaigos: Kretingos lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ ir ikimokyklinio ugdymo skyrius „Eglutė“, „Žilvitis“, „Žibutė“, Marijos Tiškevičiūtės mokykla, Socialinių paslaugų ir Dienos veiklos centrai, Marijono Daujoto ir Simono Daukanto progimnazijos, Jurgio Pabrėžos universitetinė ir Pranciškonų gimnazijos, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialas, rajono Švietimo centras, miesto gyventojai ir svečiai.

Kai trispalviais šalikais, kepurėmis, juostelėmis pasipuošusių, rankose nešinų balionais ir iš popieriaus iškarpytais geltonais paukščiais, žaliais dobilais ir raudonomis širdimis su užrašytais palinkėjimais Lietuvai jaunų žmonių jūra užtvindė Rotušės aikštę, jų pasveikinti į sceną kilo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Kretingos katalikų parapijos klebonas Saulius Paulius Bytautas ir evangelikų liuteronų parapijos kunigas Darius Petkūnas.

Eitynes ir išsirikiavimą aikštėje padėjo organizuoti Pranciškonų ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų mokiniai.

Neprailgusiose jų kalbose nuskambėjo akcentai, kad nepriklausomos Lietuvos švenčiamas 33-asis gimtadienis yra nuostabiausia Dievo dovana mūsų tautai. Tačiau laisvė nėra duotybė visiems laikams: prieš 33 metus ją apgynę, šiandieną visomis išgalėmis privalome saugoti, branginti ir puoselėti ją savo darbais. Ir tai dar aiškiau suvokiame šiandieną, už savo laisvę nuožmiame kare kovojant Ukrainos tautai.

Taip pat buvo padėkota tiems Lietuvos žmonėms, daugumos kurių šiandieną jau nebėra tarp gyvųjų, tiems, kurie už laisvę kovojo sovietmečiu: rezistencijos kovų dalyviams – partizanams, politiniams kaliniams, tremtiniams. O ir šiandieną visiems tiems, kurie ugdo patriotizmą ir meilę tėvynei jaunų žmonių širdyse – tėvams, mokytojams, auklėtojams, socialiniams darbuotojams.

Jaunieji kretingiškiai jautėsi tikrais šventės-meninės akcijos „Sveikinimas Lietuvai“ šeimininkais: darželinukai ir mokiniai iš anksto iš popieriaus pasigamino geltonų paukščių, žalių dobilų ir raudonų širdelių ir ant jų rašė savo linkėjimus Lietuvai. Paskelbus iškilmingą momentą, savo linkėjimus jie susmaigstė į tris aikštės dauboje įrengtus spalvotus kubus. Šios akcijos idėjos generatorė – Simono Daukanto progimnazijos dailės mokytoja ekspertė Živilė Sabaliauskaitė.

Smagią nuotaiką išsyk sukūrė kretingiškio atlikėjo, šiųmetinio televizijos projekto „Lietuvos balsas“ dalyvio Jokūbo Jankausko ir gyvo garso grupės koncertas, kuriame taip pat dalyvavo viešnia žinoma kraštietė atlikėja Gabrielė Kalniškytė.

Eisenos priekyje su vėliavomis – Kretingos jaunieji šauliai.

Patys mažiausieji kretingiškiai į kubus susmeigė geltonus paukščius, vidurinių klasių – žalius dobilus, o vyriausieji mokiniai – raudonas širdis.

Aikštėje gardžią košę virė ir ja šventės dalyvius vaišino šauliai.

Pasibaigus meninei akcijai „Sveikinimas Lietuvai“ Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje įvyko iškilmingos šv. Mišios, kurias aukojo kunigas Pranciškonų gimnazijos vadovas Alvydas Virbalis. Popiet koncertą kretingiškiams dovanojo Kretingos rajono savivaldybė ir Kretingos rajono kultūros centras: scenoje skambėjo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro (meno vadovas Egidijus Miknius, dirigentas – Vygantas Rekašius) melodijos ir Klaipėdos muzikinio teatro solistų Beatos Ignatavičiūtės ir kraštiečio Mindaugo Rojaus atliekamos proginės dainos, palydėtos kretingiškių ovacijomis ir karštais plojimais.

Šventę surengė Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius, Kultūros ir sporto skyrius, Kretingos rajono kultūros centras. Pastarojo vadovas Pranas Razmus neslėpė kad J. Jankausko koncertas kainavo 1,5 tūkst. Eur, atlikėjams B. Ignatavičiūtei, M. Rojui ir V. Rekašiui sumokėta po 400 Eur honoraro, o Lietuvos kariuomenės Karinių pajėgų orkestro koncertas buvo dovana kretingiškiams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas