Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pažeidimų būta, bet ne masiškai

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2023-03-07

Praėjus savivaldos rinkimams skaičiuojami ne tik rezultatai, bet ir tiek tądien, tiek agitaciniu laikotarpiu padaryti pažeidimai. Jų mūsų rajone užfiksavo ir policija, ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Nagrinėjo 8 skundus

Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisija per visą rinkimų agitacijos laikotarpį gavo ir tyrė 8 skundus. „Kovo 5-ąją, rinkimų dieną, buvo gautas vienas pranešimas dėl galimo rinkimų agitacijos pažeidimo, dėl jo pranešėjui buvo atsakyta. Daugiau jokių skundų iš Kretingos rajono VRK nefiksavo“, – kalbėjo VRK Mokymų ir komunikacijos skyriaus atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Daugiau pažeidimų fiksuota iki rinkimų – politinės agitacijos laikotarpiu. Iš viso iki tol VRK buvo registruoti 7 pranešimai dėl galimų rinkimų teisės aktų pažeidimų Kretingos rajone, 5 iš jų – išnagrinėti. Du pažeidimai nustatyti dėl politinės reklamos žymėjimo reikalavimų neatitikimo. „Dėl vieno pranešimo buvo priimtas VRK sprendimas, nes buvo apskųstas komisijos priimtas sprendimas“, – sakė I. Ramanavičienė.

Rinkimų dieną apylinkėse pažeidimų nebuvo nustatyta. „Sulaukėme kelių pastebėjimų iš stebėtojų, tačiau nė vienas nebuvo pateiktas raštu, kaip pažeidimas“, – situaciją nusakė Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alma Voveraitienė. Ji tęsė mintį: „Daugiausia skundų sulaukėme politinės agitacijos laikotarpiu dėl išorinės politinės reklamos – kad nesilaikoma įstatymų nustatytos tvarkos, pavyzdžiui, netinkamose vietose pastatyti stendai, leidimų neturėjimas, lankstinukų nešiojimas pažeidžiant įstatymų nustatytą tvarką ir pan.“

Terliojo plakatus, statė ne vietoje

Rinkimų dieną policijos pareigūnai pažeidimų neužfiksavo. „Pranešimų sulaukėme agitaciniu laikotarpiu, tačiau jų nebuvo itin daug“, – situaciją apibūdino Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Daugiausia policija sulaukė pranešimų dėl netinkamoje vietoje pastatytų transporto priemonių, ant kurių – kandidatų pateikta agitacinė informacija. Taip pat sulaukta informacijos dėl apgadintų agitacinių tentų.

„Dėl to pradėjome vieną ikiteisminį tyrimą, kur patirta žala buvo didesnė, ir dvi administracines teisenas“, – įvardino T. Mikielkevičius.

Kas sugadino agitacinius stendus Šventosios g. ir Žemaitės al., dėl kurių buvo pradėtos administracinės teisenos, policijai yra žinoma.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl Šventosios g. kabojusių agitacinių stendų, kurie buvo išterlioti. „Galimas įtariamasis nustatytas“, – atskleidė T. Mikelkevičius.

---

Nuo vasario 2 d. iki kovo 6 d. šalies policija gavo 172 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Per šį laikotarpį visoje Lietuvoje pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai ir 8 aplinkybių patikslinimai. Įtariamieji nustatyti 2 ikiteisminiuose tyrimuose – įtarimai pareikšti dviem asmenims. Rinkimų dieną – kovo 5 d. – iki 20 val. policija gavo 90 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Dėl gautų pranešimų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta, tačiau pradėti 5 aplinkybių patikslinimai.

Šalyje daugiausiai užfiksuota pranešimų, susijusių su agitacijos taisyklių pažeidimais ir galimu rinkėjų papirkimu, pavėžėjimu. Taip pat gauti pranešimai dėl rinkimų tvarkos, viešosios tvarkos pažeidimų, biuletenių fotografavimo. Didžioji dalis pranešimų, susijusių su galimais rinkėjų papirkimais, patikrinus informaciją, nepasitvirtino.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas