Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos TAU tęsia veiklą

  • Švietimas
  • 2023-03-03

Kretingos trečiojo amžiaus universitetui 6-erius metus vadovavusi Janina Mikučionienė (pirma iš kairės) šias pareigas, studentų senjorų pritarimu, perdavė Irenai Plaščinskienei (antra iš dešinės).

Asociacija Kretingos trečiojo amžiaus universitetas baigiantis vasariui visuotiniame susirinkime patvirtino veiklos ataskaitą, išrinko naują vadovą ir valdybą.

Pustrečio šimto narių vienijanti asociacija naująja asociacijos pirmininke išrinko Ireną Plaščinskienę, kuri pakeitė 6-erius metus vadovavusią Janiną Mikučionienę. Buvusi asociacijos direktorė tapo valdybos pirmininke.

„Mūsų asociacija buvo ties „išsivaikščiojimo“ riba, tačiau iniciatyvių narių rūpesčiu ji gyvuos ir toliau“, – sakė J. Mikučionienė, pasidžiaugusi, kad buvo, kam perduoti vadovavimą universitetui.

Naujoji asociacijos direktorė I. Plaščinskienė neabejojo: „Kas pradėta, turi būti ir tęsiama. Mes, senjorai, norime ne tik aktyviai leisti laisvalaikį, bet ir būti naudingi visuomenei. Mums reikia Savivaldybės dėmesio, mums reikia naujų iniciatyvų, kad galėtume, tarkim, dalyvauti viešose talkose, skatinti senjorų savanorystę, dar labiau aktyvinti saviveiklą. Planų turime daug ir juos, sulaukę ne tik finansinės, bet ir dalykinės paramos, sėkmingai įgyvendinsime.“

Savo veiklą Kretingos trečiojo amžiaus universitetas vykdo iš projektinių lėšų ir nario mokesčio. Rajono Savivaldybei buvo parengti projektai „Vis dar norim sužinoti!“, „Judėsi – laimėsi“ , surengta 10 paskaitų, kuriose senjorai įgijo ir patobulino žinias apie sveiką gyvenseną, aktyvino fizinę veiklą. Senjorai, inicijuoti savo bendramintės Stasė Dvarionienės, daug keliavo: pabuvojo Šiauliuose, Jonavoje, Kaune, Anykščiuose, Kupiškyje, Lenkijoje, Latvijoje – iš viso buvo suorganizuota 12 išvykų. Veikia moterų vokalinis ansamblis „Svajonių aidas“, kuriam vadovauja Aloyzas Žilys, europinių šokių kolektyvas „Gaja“ ir pramoginių šokių kolektyvas „Pozityvas“ – abiem jiems vadovauja Tadas Romeika.

Saviveiklininkai nemažai koncertuoja, yra kviečiami dalyvauti kitų miestų ir rajonų renginiuose. Senjorai yra pamėgę įvairias veiklas, per kurias gamino suvenyrus, mokėsi marginti kiaušinius, dekupažo, vilnos vėlimo, lipdymo iš molio, nėrimo vąšeliu ir kitų dalykų. Aktyvūs fotografai mėgėjai rengia parodas ir jau paminėjo savo klubo „Fotoakimirka“ 10 metų jubiliejų. Gražių emocijų suteikia teminės popietės, per kurias universiteto studentai pamini įvairias šventes ar progas. Visa, ką nuveikė Kretingos trečiojo amžiaus universitetas, studentai išgirdo iš veiklos ataskaitą parengusios valdybos pirmininkės Angelės Paulauskienės, kuri naujajai asociacijos vadovei ir valdybai linkėjo iniciatyvų, gerų idėjų.

Kretingos trečiojo amžiaus universitete veikla yra vykdoma 7 fakultetuose: Buities kultūros, Etnokultūros, Kultūros ir meno, Kraštotyros ir pažinimo, Meninės saviraiškos, Sveikos gyvensenos ir Socialinės psichologijos. Esminis universiteto tikslas – sudominti senjorus suaugusiųjų švietimu, skatinti juos mokytis, tobulėti, suteikti galimybę bendrauti, savo veikla prisidėti prie visuomenės gerovės.

Kretingos rajono savivaldybė pagal asociacijos parengtus projektus ir prašymus Trečiojo amžiaus universiteto veikloms vykdyti skyrė 5 tūkst. 790 Eur.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas