Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gydytoja odontologė Goda Palec

Ar dantys per vieną dieną yra vienai dienai? Tai tikrai ne retorinis klausimas, į kurį atsakė ir savo patirtimi pasidalino gydytoja odontologė Goda Palec:

– Dirbdama mėgstamą darbą jau 15 metų, susiduriu su įvairiais žmonėmis, jų pageidavimais ir problemomis. Dažniausiai pacientams trūksta informacijos apie dantų priežiūrą – tam skiriama per mažai dėmesio. Pastebime, kad jaunesnio amžiaus pacientams jau formuojasi burnos higienos įgūdžiai, tačiau vyresnės kartos atstovai dažnai būna įsitikinę, kad tai genetika, kad yra normalu, kai sveiki dantys iškrenta ir kad jie negali daryti įtakos šiam procesui. Ši mintis yra visiškai klaidinga. Nuosavais dantimis ar protezais reikia rūpintis labai atsakingai ir reguliariai. Kiekvienas turėtų atrasti galimybę burnos higienai skirti bent dvi valandas per metus.

Kai žmonės netenka dantų, susiduria su psichologinėmis, funkcinėmis, estetinėmis problemomis. Dažnai pacientai kompleksuoja, jiems sunku peržengti odontologinio kabineto slenkstį. Visada stengiuosi juos padrąsinti ir raginu prarastus dantis nedelsiant atstatyti. Ilgas laukimas sudaro papildomų problemų, kurias išspręsti būna kur kas sunkiau: bėgant laikui, kinta kaulo struktūra, dantų padėtis, jų būklė. Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų lūkesčius ir pageidavimus, finansinę situaciją, visada pasiūlys geriausią gydymo planą. Šypseną kelia, kai pacientai bando nurodyti, kaip gydytojas turėtų spręsti situaciją, nes tik specialistas su paciento pritarimu gali pasiūlyti geriausią sprendimą.

Pastaraisiais metai gyvenimo tempas tapo ypač intensyvus. Pacientų poreikiai padiktavo sąlygas naujoms technologijoms ir medžiagoms atsirasti. Pasiūla yra išties didelė, todėl pacientui dažnai yra sunku pasirinkti. Aš visada vadovaujuosi tokia logika: kad ir kiek būtų sukurta naujovių, žmogaus fiziologija nesikeičia. Tam tikriems procesams, pavyzdžiui, žaizdoms gyti, reikia laiko.

Norėdami įgyvendinti savo tikslus, su vyru dantų technologu įkūrėme „Liepų odontologijos kliniką“, kurios tikslas – užtikrinti pacientams ilgalaikį rezultatą. Mūsų išskirtinumas – klinikos ir techninės laboratorijos duetas. Tai suteikia galimybę protezavimo darbus atlikti greitai, tiksliai ir už optimaliausią kainą. Siekdami geriausių rezultatų, nuolatos tobulinamės įvairiose konferencijose.

Klinikoje taikome naujas CAD/CAM technologijas, kuomet dantų protezai yra gaminami pasitelkiant kompiuterines technologijas. Yra atliekamos visos gydymo, chirurgijos, implantacijos paslaugos. Savo pacientams siūlome tik geriausias, sertifikuotas medžiagas, implantus. Pastariesiems yra suteikiama viso gyvenimo garantija. Sriegiami implantai prigyja net 96–100 proc. atvejų ir nepriekaištingai tarnauja visą gyvenimą.

Yra ne vienas veiksnys, nuo kurio priklauso sėkminga implantacijos operacija – pradedant paciento sveikatos būkle, kaulo ir dantenų storiu, burnos higiena, gydytojo kvalifikacija, pasirenkamu gydymo metodu ir baigiant pačiu implantu.

Girdžiu, kad dažnai skundžiamasi aukštomis odontologinių paslaugų kainomis, tačiau kainą sudaro daugybė paciento akims nematomų komponentų. Tai – ir naujausi gydymo metodai, medžiagos, technologijos. Visada siūlau įsivaizduoti, kiek laiko per parą jūs „naudojate“ savo dantis. Kadangi nuo kramtymo funkcijos efektyvumo priklauso visa virškinimo sistemos veikla, manau, verta investuoti į ilgalaikį rezultatą. Šiais laikais nebežiūrime tik į vieną dantį ar „skylutę“ – stengiamės įvertinti visą burnos ertmę, žandikaulių padėtį, periodonto būklę, gleivinės ligas ir t. t. Svarbu pacientui suteikti informaciją – tuomet jam lengviau rinktis, daryti sprendimus.

Norėčiau visus paraginti nebijoti klausti, domėtis savo dantų būkle. Mes visada atviri bendravimui ir pirmiausia – nuoširdžiam pokalbiui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas