Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kiekvienas verslo atstovas, kuriam yra tekę susidurti su darbuotojų kaita ar tiesiog pastiprinimo paieška, pritartų – naujo žmogaus integracija yra iššūkis visai komandai. Visų pirma, specialistą reikia apmokyti, pristatyti jam ne tik verslo procesų, bet ir vidinės įmonės kultūros subtilybes. Vis dėlto, šis nemažai iššūkių keliantis procesas gali būti greitas ir sklandus. Toliau – kelios naudingos įžvalgos.

Esamų ir naujų darbuotojų naudai: moderni personalo valdymo programa

Didelė sklandžios ir greitos naujo darbuotojo integracijos dalis – aiškus informacijos pateikimas, efektyvi dalinimosi svarbiausia informacija sistema. Džiugu, kad šiandien įmonėse daug dėmesio skiriama jaukios aplinkos kūrimui, tačiau lygiai taip pat svarbu užtikrinti ir techninę dalį. Tai padaryti padės novatoriška, kasdienius procesus optimizuoti ir automatizuoti leidžianti personalo valdymo sistema.

Čia svarbiausia informacija – nuo darbuotojų pareigybių, darbo grafikų, užduotims skiriamo laiko iki dokumentacijos ar darbo užmokesčio apskaitos ir pan. – yra vienoje vietoje. Taigi, naujam darbuotojui nereikia nuolat svarbios informacijos teirautis kolegų ar ieškoti atsakymų popierinių dokumentų šūsnyje.

Aiški ir išsami naujo darbuotojo integracijos sistema – vidinės įmonės kultūros dalis

Svarbu suvokti, kad naujokų integracija turi būti aiškus ir apibrėžtas procesas, tai turi būti įmonės vidinės kultūros dalis. Tai, kaip sklandžiai ir greitai nauji darbuotojai perims darbus, susipažins su aplinka ir kokį įspūdį susidarys – priklauso ne tik nuo naujokų požiūrio ar motyvacijos, bet ir nuo verslo atstovų sukurtos aplinkos.

Keli pavydžiai, nuo ko galėtumėte pradėti:
• vidinių įmonės taisyklių ir teikiamų galimybių pristatymas;
• sistemingai pateiktos aiškios darbo pozicijos gairės, atsakomybės ir darbai;
• visos įmonės ir šioje veikiančių skyrių pristatymas;
• pasidalinimas gerosiomis praktikomis (galbūt naujas darbuotojas turi gerų įžvalgų bei įpročių, kuriuos galėtų toliau sėkmingai taikyti naujoje darbovietėje);
• kolegos-mentoriaus paskyrimas, kuris tam tikrą laiką padės kasdieniuose darbuose, atsakys į rūpimus klausimus;
• patogios darbo vietos sukūrimas ir visų reikalingų darbo priemonių užtikrinimas nuo pat pirmųjų dienų;
• įmonės ir asmeninių tikslų aptarimas;
• kt.

Tai tik keli žingsniai, tačiau jie ženkliai keičia tai, kaip naujokas mato įmonę ir kaip greitai gali suprasti esminius procesus. Be to, aiškumas ir parodomos pastangos motyvuoja dar kojų apšilti nespėjusius specialistus, skatina komandiškumo jausmą, motyvaciją tobulėti.

Naujų darbuotojų paieška ir sklandi integracija kelia iššūkių, tačiau ir daug ko išmoko. Naujokų atėjimas greitai atskleidžia procesų valdymo, komunikacijos spragas. Gera žinia ta, kad šiandien yra daug išmanių įrankių ir visiems prieinamų personalo valdymo specialistų patarimų, kurie greitai atneša rezultatą. Dar prieš į įmonę ateinant naujam specialistui, svarbu kartu su komanda įvertinti kasdienes veiklas, reikalingus įrankius, kurie palengvintų visos komandos darbą įvedant naujokus – nuo personalo valdymo sistemų iki komunikacijos įrankių bei įpročių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas