Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stebino sprendimai Kretingos gatvėse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2023-02-28

Juosta neregiams Savanorių gatvėje – visai prie dešiniojo krašto, o Tiekėjų gatvėje į būsimo šaligatvio vidurį išsikišęs stulpas.

Kretingiškis Bronius Mėčius į redakciją atsiuntė laišką, kuriame apžvelgė ir nurodė, jo teigimu, keistus reiškinius arba nelogiškai atliktus darbus Kretingos miesto gatvėse.

Nereikalingas kelio ženklas

B. Mėčiui į akis krito nereikalingas kelio ženklas Šventosios gatvėje, važiuojant Klaipėdos kryptimi ir pravažiavus prekybos centrą „Norfa“, maždaug už 100 m, kairėje dviejų kelio juostų pusėje: „Šis ženklas nurodo, kad iš trečios juostos sukama kairėn, nors ten nėra išvažiuojamosios juostos, o kairėn galima pasukti tik žiede prie stoties. Ten nuo seno stovintis ženklas visiškai nereikalingas, pravažiuoja ir policijos pareigūnai – keista, kad niekam neužkliūva.“

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė neslėpė, kad ligi šiol neatkreipė dėmesio į šį ženklą, patikino nuvyksianti apžiūrėti ir, jei ženklas tikrai nereikalingas, jis bus pašalintas.

Skaitytojas pastebėjo, kad Stasio Ruzgailos gatvėje, jungiančioje Savanorių g. ir Žemaitės alėją ties naujuoju Sporto kompleksu, autobusų stotelės įrengtos taip, kad keleiviai turėtų išlipti tiesiai į gatvę.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė atsakė, kad šiais sustojimais bus naudojamasi retai, kada autobusais į renginį bus atvežami sportininkai ar žiūrovai, o ir ženklas nurodo, kad stovėjimo laikas ribotas – iki 15 min. Keleivius išlaipinęs autobusas privalės vyksti į stovėjimo aikštelę. „Ši vietinės reikšmės gatvė – labai siaura, dėl keleivių saugumo yra tvorelė. Nors šia gatve važiuoja ir miesto maršrutų autobusai, išsukdami iš Savanorių g. į Žemaitės alėją, tačiau jiems sustojimų ten nėra“, – sakė S. Jazbutienė.

Nėra perėjos prie konteinerių

R. Mėčius taip pat stebėjosi, kad Savanorių g., užsukus už Savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelės, ant šaligatvio įrengti požeminiai konteineriai. Tačiau nėra perėjos, kad šiukšles būtų patogu atnešti iš priešais esančių daugiabučių, o į Žemaitės alėją šaligatvis nepratęstas. „Nesugebėjo baigti pakloti apie 50–100 m šaligatvio Žemaitės alėjos link. Gal galvoja, kad žmonės vis tiek eis palei pušyną“, – replikavo vyras.

Tačiau S. Jazbutienė į šią repliką atsakė, kad šaligatvis, vedantis į ir iš Žemaitės alėjos, paklotas kitoje kelio pusėje, kur stovi daugiabučiai. Požeminių konteinerių aikštelė ir yra įrengta šio kvartalo gyventojams, o ne – Žemaitės alėjos privačių namų savininkams, kurie turi nuosavus šiukšlių konteinerius.

„Ši vieta požeminiams konteineriams buvo parinkta todėl, kad kiemuose įrengti aikštelę būtų buvę sudėtinga dėl privažiavimo: ankšti šių daugiabučių kiemai įprastai būna užstatyti automobiliais ir komunalinio ūkio transportui sudėtinga privažiuoti, kad ištuštintų konteinerių talpas“, – paaiškino ji.

Tačiau ji sakė negalinti tiksliai atsakyti, kodėl nėra pažymėta perėja, kad žmonės saugiai galėtų išnešti šiukšles: „Matyt, rajono Eismo saugumo komisija neįžvelgia būtinybės, ši gatvė nėra judri. Ir patys pėstieji turi saugotis, vairuotojai – būti atsargūs. Ties kiekvienu objektu perėjų neįrengsi, juolab kad šioms taikomi ypatingi reikalavimai. Žinau, kad Klaipėdos gatvėje, kuri yra gana intensyvaus eismo valstybinės reikšmės kelias, perėjos buvo įrengtos gyventojams pageidaujant, kad galėtų saugiai pasiekti požeminius konteinerius.“

Juosta neregiams – prie nuolydžio

R. Mėčius dėstė, kad Savanorių g., ruože tarp Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, šaligatvio pakraštyje neregiams skirta iškiliųjų plytelių juosta užsibaigia staigiu nuolydžiu į žolę. „Reikėtų tiems, kas šitaip įrengė juostą neregiams, užrišti akis ir pasiūlyti ja praeiti. Juosta – siaura: jei netyčia žengtelsi žingsnį į šoną, neišlaikęs pusiausvyros, lengvai gali nuvirsti į pievą. Argi sunku buvo iškiliąsias plyteles

G. Liobikienė tvirtino, kad šaligatvis buvo paklotas pagal tam tikrus standartus, kurių laikėsi kelininkai, o ir komisija priėmė darbus. „Gal žolė iš krašto sukrito?“ – pasvarstė ji, patikinusi, kad nuvyks apžiūrėti šį šaligatvio ruožą.

Renovuojamoje Tiekėjų gatvėje, priešais bendrovės „Kretingos grūdai“ asfaltuotą aikštelę, įrengtas apšvietimo stulpas, gerokai išsikišęs į priekį, kai visi šviestuvai pastatyti viena linija. Darbai gatvėje dar nebaigti, ir R. Mėčius svarstė: gal prie stulpo bus įrengta kokia nors apsauga, jei ne – laiko klausimas, kada tą stulpą kas nors išvers.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas