Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vairuotojai žino, kad, nepaisant kelio ženklų ar ne pagal Kelių eismo taisykles pastačius automobilį, gresia bauda, tačiau tokių pažeidimų netrūksta. Vien per praėjusius metus Kretingos rajone dėl netinkamo automobilių stovėjimo, kelio ženklų nepaisymo, ištisinės linijos kirtimo buvo paskirta baudų beveik už 8,5 tūkst. eurų.

Stebi vaizdo kameromis

Dauguma vairuotojų ignoruoja Kretingoje, automobilių stovėjimo aikštelėse, esantį ženklą su laiko ribojimo nuoroda – nepalieka vadinamųjų laikrodukų arba neužrašo atvykimo laiko.

Pažeidimai dažnai fiksuojami

J. K. Chodkevičiaus gatvėje, kur vienoje vietoje stovėti neleidžiama nuo 8 val. iki 12 val. Pavyzdžiui, Savanorių gatvėje, už prekybos centro „Iki“, prie daugiabučių gyvenamųjų namų esančioje stovėjimo aikštelėje vienoje kelio pusėje taip pat yra apribotas stovėjimo laikas. „Gyventojai nepastebi ženklo, nes jis pastatytas tik iš tos pusės, iš kurios atvažiuoja automobiliai, tačiau kai kurie vairuotojai automobilius pasistato atvažiavę ir iš kitos pusės“, – situaciją apibūdino Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

Protokolus viešosios tvarkos specialistai išrašo pažeidimus užfiksavus vaizdo stebėjimo kameroms. „Taip pat organizuojame reidus, per kuriuos tikriname, kaip statomi automobiliai“, – įvardino skyriaus vedėja.

Šių metų sausį per vaizdo stebėjimo kameras jau yra užfiksuota 300 pažeidimų. „Tai ne tik pažeidimai už netinkamą automobilių statymą, bet ir kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, pavyzdžiui, kai kertama ištisinė linija“, – paaiškino R. Beniušienė.

Praėjusiais metais buvo surašyti 639 administracinio nusižengimo protokolai už stovėjimą neįgaliojo vietoje, ženklų nepaisymą ir kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Užmiršta palikti pažymėjimą

Panaši situacija ir su neįgaliųjų automobilių statymo vietomis. „Žmonės nepalieka neįgaliojo kortelės arba jos iš viso neturi“, – sakė R. Beniušienė.

Nemažai atvejų, kuomet vairuotojas ar kartu su juo važiuojantis asmuo turi neįgaliojo pažymėjimą, tačiau užmiršta jį padėti matomoje vietoje. „Tada jie kreipiasi į mus, prašydami panaikinti baudą. Būna, kai įrodo, kad tikrai turi visus reikiamus dokumentus, ją ir panaikiname. Nepaisant to, visi turėtų neužmiršti, kad, paliekant automobilius neįgaliajam skirtoje vietoje, yra keliami tam tikri reikalavimai“, – akcentavo R. Beniušienė.

Daugiausia pažeidimų viešoji tvarka fiksuoja vaizdo įrašų kameromis. „Kadangi daugumą pažeidimų fiksuoja vaizdo stebėjimo kameros, o neįgaliojo pažymėjimas kartais būna užkištas nelabai matomoje vietoje, tokiais atvejai, išsiaiškinę visas aplinkybes, baudą panaikiname“, – tikino skyriaus vedėja.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas