Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kompiuterinis tomografas – dovana kretingiškiams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2023-02-17

Kretingos ligoninėje pristatant išmanųjį kompiuterinį tomografą: (iš kairės) Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, ligoninės vadovas Romaldas Sakalauskas ir vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė, Savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė.

Kretingos rajono ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse rajono vadovams pristatydamas naujausią įsigytą įrangą – modernų išmanųjį kompiuterinį tomografą, akcentavo, kad tai yra dovana Kretingos žmonėms, kurie nusipelnę vietos ligoninėje gauti greitas ir kokybiškas medicinos paslaugas.

Šio, naujausios kartos kompiuterinio tomografo „Aquilion Lightning Sp“ su dirbtinio intelekto algoritmu „AiCE Canon medical“, vertė – apie 0,5 mln. Eur. Praėjusią vasarą, rajono politikams pritarus, jam įsigyti iš rajono biudžeto buvo skirta 375 tūkst. Eur, kas sudarė 80 proc. vertės, likusią dalį lėšų sumokėjo pati ligoninė. Už šiuos pinigus ne vien konkurso būdu buvo nupirktas aparatas, bet ir įrengtas specialus kabinetas ligoninės Radiologijos skyriuje.

„Naujoji aparatūra, kurioje įdiegta daugybė išmaniųjų funkcijų, užtikrinančių greitą ir veiksmingą darbo eigą, pasitarnaus kone visų sričių gydytojams, dirbantiems mūsų ligoninės Vidaus, Traumatologijos chirurgijos, Neurologijos skyriuose. Kompiuterinis tomografas yra gerokai aukštesnės klasės aparatas, negu rentgenas ir echoskopas. Juo, be sudėtingų ligų diagnozės, galima bus pagreitinti ir elementarias diagnozes, tarkim, įtariant galvos traumą nebereikės žmogaus gabenti ištirti į Klaipėdos ligonines. Mūsų medikai tai galės operatyviai atlikti vietoje“, – naujojo aparato teikiamas galimybes įvardijo R. Sakalauskas.

Vadovas pasidžiaugė Kretingos rajono tarybos narių vieningumu, pritariant kompiuterinio tomografo Kretingos ligoninėje būtinybei: „Galiu drąsiai teigti, kad po Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, tarp rajonų esme pirmieji, įsigiję tokios aukštos klasės tomografą. Kiti rajonai jau anksčiau buvo įsigiję paprastesnius tomografijos aparatus, todėl prieš metus pradėjęs vadovauti Kretingos ligoninei, nustebau, kad čia nėra jokio. Ir jeigu šiandieną Sveikatos apsaugos ministerija deklaruoja apie pacientų eilių mažinimą, paslaugų gerinimą, būtina investuoti į medikus ir į naujos aparatūros įsigijimą.“

Pagal pastarąją sveikatos apsaugos sistemos reformą, Kretingos ligoninė nepateko į uždaromų rajonų ligoninių sąrašą. Tačiau, išliks ligoninė Kretingoje ar ne, R. Sakalausko įsitikinimu, šiandieną priklauso nuo vietinės valdžios sprendimų. „Šiuolaikinė ligoninė turi turėti echoskopiją, rentgeną ir kompiuterinį tomografą. Tai – lyg minimalus medicinos technikos paketas, be kurio gydymo įstaiga negali tokia vadintis“, – akcentavo ligoninės vadovas.

Po kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso, angiografo, kuriuo atliekamas kraujagyslių tyrimas, diagnostikos srityje seka pozitronų emisijos aparatai. Ši, diagnostikos viršūnėje esanti, įranga dabar veikia tik didžiosiose šalies ligoninėse Vilniuje ir Kaune.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas