Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis imtynininkas – Europos čempionas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-02-17

Ž. Drazdas su pasauline braziliškojo džiu-džitsu žvaigžde Roger Grasie

Kretingiškis 52-ejų Žydrūnas Drazdas ne per seniausiai sugrįžo iš Prancūzijos sostinės Paryžiaus, kur įvyko atviras Europos braziliškojo džiu-džitsu čempionatas. Jame šios sporto šakos Roger Gracie vardo mokyklai Klaipėdoje atstovavęs imtynininkas iškovojo Europos čempiono vardą ir pasidabino aukso medaliu.

„Roger Gracie – braziliškojo džiu-džitsu 10 kartų pasaulio čempionas, tikrai didelė sporto pasaulio žvaigždė, su kuria visada malonu susitikti ir pabendrauti“, – Ž. Drazdas paaiškino, kad Londone gyvenančio brazilo mokyklos Lietuvoje veikia ne tik Klaipėdoje, bet ir Kaune, Vilniuje, o R. Gracie šių mokyklų narius ir konsultuoja, ir savo pavyzdžiu motyvuoja siekti kuo geresnio rezultato.

Ž. Drazdas prieš tai buvo dziudo imtynininkas ir šia sporto šaka susidomėjo besimokydamas ketvirtoje klasėje. O kai 2015-aisiais Palangoje įvyko Roger Gracie seminaras, kuriame jam teko dalyvauti, jį braziliškasis džiu-džitsu sužavėjo, patraukė tuo, kad tai, skirtingai nuo dziudo, – ramesnė sporto šaka. „Sakyčiau, gal net ir saugesnė, ypač vyresnio amžiaus sportininkams“, – Ž. Drazdo pastebėjimu, braziliškasis džiu-džitsu, mėgstamas visame pasaulyje, sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, bet mūsų šalyje dar trūksta sporto bazių, finansavimo. „Tačiau entuziastų tikrai yra“, – teigė imtynininkas, kuris treniruojasi Klaipėdoje: kai nesirengia varžyboms – 2–3 kartus per savaitę, o prieš čempionatus – ir kasdien.

Anot sportininko, atviras Europos braziliškojo džiu-džitsu čempionatas yra labai įspūdingas sporto renginys vien jau todėl, kad į jį, investuodami savo lėšas, susirenka per 4–5 tūkst. įvairaus amžiaus – nuo jaunių iki 70-mečių – dalyvių, nuo mėgėjų iki profesionalų, iš įvairių pasaulio šalių. „Tai – vienas masiškiausių renginių, pralenkiantis netgi pasaulio braliziškojo džiu-džitsu čempionatą“, – Ž. Drazdas teigė, kad kokius du dešimtmečius Europos čempionatas vykdavęs Portugalijos sostinėje Lisabonoje, šiemet buvo perkeltas į Paryžių ir tai suteikė naujų spalvų šiam gausiam sporto renginiui.

Kretingiškis Žydrūnas Drazdas atvirame Europos braziliškojo džiu-džitsu čempionate užlipo ant aukščiausios apdovanojimų pakyos, ir tai yra ne pirmasis šio imtynininko laimėjimas.

Ž. Drazdas varžėsi purpurinio diržo (pagrindinės diržų spalvos yra balta, mėlyna, purpurinė, ruda ir aukščiausia – juoda) grupėje nuo 50 iki 55-erių metų ir savo svorio kategorijoje per 100 kg, finale nugalėjęs amerikietį pasaulio vicečempioną, iškovojo nugalėtojo vardą. „Jau užlipus ant podiumo, amerikietis pasiguodė, kad vis yra antras – ir pasaulyje, ir Europoje“, – linksmai prisiminė Ž. Drazdas, kuris Europos čempiono vardą iškovojo trečiąsyk.

Ar šiame sporte imtynininkams reikia publikos palaikymo? „Iš esmės – ne. Vienu metu vyksta 10 kovų, ir aikštėje vyrauja toks dūzgesys, kad galbūt nė nesuprastum, kas tave palaiko. Žinoma, tie, kas stovi šalia, palaiko, paploja už gražią kovą. Vis dėlto braziliškasis džiu-džitsu yra individuali sporto šaka – varžosi vienas sportininkas, ne komanda“, – akcentavo Europos čempionas.

Be Ž. Drazdo, Lietuvai atstovavo ir 4 klaipėdiečiai imtynininkai, iš kurių Paulius Tėvelis parsivežė III v. laimėjimą, tarp kauniečių geriausiai sekėsi Julijai Stoliarenko, kuri pasidabino aukso medaliu individualioje ir sidabro – bendroje įskaitoje. „Kadangi vykome, kaip sakoma, po Roger Gracie vėliava, mus pripažino kaip pasaulinio lygio komandą, ne vienas šnekino, ar mes pažįstame Roger, ar su juo bendraujame“, – vieną įspūdžių papasakojo Žydrūnas.

Jis prisipažino, kad kovų menai visų pirma jam svarbūs sveikatai ir gerai fizinei formai palaikyti. Patinka ir treniruočių procesas, kuriame kretingiškiui vadovauja tituluotas daug pasiekęs sportininkas pareigingas treneris Marius Rudnickas. O kas lemia pergales?

Ž. Drazdas įsitikinęs: „Visų pirma riekia tikėti tuo, ką darai. Daug lemia susikaupimas, nusiteikimas laimėti. Negalima sakyti „oi kokie visi stiprūs!“ Reikia įtikinti save, kad būtent tu esi stipriausias, geriausias ir tai įrodyti ant tatamio.“

Imtynininkas gyvena Mažučiuose, kur užsiima kaimo turizmo verslu. Jo sodyboje yra įrengta ir nedidelė imtynių salė – kartu su Ž. Drazdu sportuodavo ir jo sūnus, dažnai užsuka ir bendraminčių. Šalia imtynių salės netrukus turėtų atsirasti ir siena iškovotiems laimėjimams eksponuoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas