Iš rungtynių protokolų

• 2023-02-17

Rajono salės futbolo pirmenybėse komandos pasidalijo į dvi grupes ir sužaidė pusfinalines dvikovas.

A grupės pusfinalių rezultatai neatspindėjo vykusios atkaklios ir įtemptos kovos aikštelėje. Pirmieji į kovą stojo „SI group“ ir „Vydmantų“ futbolininkai, kurie pateikė staigmeną, patekę į A grupės ketvertuką. „SI group“ komanda tai įvertino ir buvo nusiteikusi agresyviam ir kovingam varžovų žaidimui. Jau 3-ią min. „SI group“ šovė į priekį – 1:0. Įveikdama „Vydmantų“ atakas ji ir toliau didino persvarą savo naudai. 16-ą rungtynių min. rezultatas jau buvo 4:0. Ir tik paskutinę kėlinio minutę „Vydmantų“ komanda sušvelnino rezultatą – 1:4.Antrą kėlinį komandos keitėsi įvarčiais ir galutinį tašką padėjo „SI group“ ekipa, pasiekusi pergalę 7:3. Atkalumo ir įnirtingos kovos nestokojo ir antrojo pusfinalio dvikova tarp „Topolių“ ir „Futbolo akademijos-05“ komandų. Tiesa, rezultatas buvo vienareikšmis, kaip ir pirmą pusfinalio susitikimą. Lyderio vaidmens ėmėsi „Topolių“ futbolininkai. Pirmą įvartį „Topolių“ komanda pasiekė 2-ą min. – 1:0. 9-ą min. rezultatas tapo 2:0. Apčiuopiamą persvarą „Topoliai“ įgijo, kai 30-ą ir 31-ą minutėmis pelnė du įvarčius – 4:0. Jaunieji akademijos futbolininkai stengėsi nepasiduoti ir nedavė ramiai žaisti „Topolių“ komandai. Nepaisant „Futbolo akademijos-05“ komandos pastangų, 48-ą ir 50-ą minutėmis „Topoliai“ pelnė du įvarčius – 6:0. „Topoliai“ didžiajame finale susitiks su „SI group“ komanda, mažajame kovos „Futbolo akademija-05“ su „Vydmantais“. A grupėje į rezultatyviausių žaidėjų prizus konkuruoja Žilvinas Lukošius, pelnęs 20 įvarčių, Tautvydas Jankavičius – 15 įvarčių (abu iš „Topolių“) ir Deividas Pipiras („Futbolo akademija-05“) – 11 įvarčių.

B grupės pusfinaliai taip pat nestokojo atkaklios kovos, bet pergalės buvo pasiektos minimalia persvara. B grupėje pusfinalio dvikovą pradėjo „Aston Villa“ ir „Palangos SC“ ekipos. Pradžia džiugino „Aston Villa“ futbolininkus: 7-ą min. jie pirmavo 2:0. Tačiau varžovai nenusiteikę lengvai pasiduoti ir kėlinys baigėsi 3:3. Antro kėlinio pradžia vėl sėkminga „Aston Villa“ komandai: 45-ą rungtynių minutę ji užtikrintai pirmavo 8:5. Bet po dviejų „Palangos SC“ futbolininkų pasiektų įvarčių 47-ą ir 48-ą minutėmis, rungtynes apėmė didžiulė įtampa. Vis dėlto „Aston Villa“ išsaugojo trapią persvarą ir laimėjo 8:5. Antrame B grupės pusfinalyje susitiko „Veltūnas“ ir „Danės perlas“. Ryškiu favoritu buvo laikomas „Veltūnas“. Tačiau rungtynėse to nesijautė.

Kovingai žaisdamas, „Danės perlas“ visą laiką lipo varžovams ant kulnų. Pirmas kėlinys baigėsi 1:0 „Veltūno“ naudai. Antro kėlinio 41-ą rungtynių minutę rezultatas lygus – 2:2. Vis dėlto Dangirdo Žilinsko pastangomis 45-ą min. 4:2 vėl pirmavo „Veltūnas“ , nors varžovai paskutinę rungtynių minutę dar švelnino rezultatą – 3:4. „Veltūnas“ didžiajame finale susikaus su „Aston Villa“, „Danės perlas“ su „Palangos SC“ ekipa. B grupėje tarp rezultatyviausių žaidėjų vyksta atkakli dvikova. Pirmauja „Veltūno“ puolėjas D.Žilinskas, įmušęs 11 įvarčių. Po 7 įvarčius mušė net 4 žaidėjai – Darius Grigaitis („Danės perlas“), Irmantas Medutis, Mindaugas Tilvikas, Stasys Brazauskas (visi „Aston Villa“).

Rungtynių statistika: pusfinaliai, A grupė – „SI group“ – „Vydmantai“ – 7:3 (4:1; Artūras Kurbangalijevas – 3, Deivydas Gedvilas – 2, Jurijus Kurbangalijevas, Žybartas Ringys – po 1; Valdas Mačenskis – 2, Mindaugas Vitkauskis – 1); „Topoliai“ – „Futbolo akademija-0“ – 6:0 (2:0; Kazimieras Gnedojus, Tautvydas Jankavičius – po 2, Andrius Burovas, Žilvinas Lukošius – po 1); B grupė – „Palangos SC“ – „Aston Villa“ – 7:8 (3:3; Mantas Jurevičius, Ignas Šernauskas, Erikas Sebeckis – po 2, Ervinas Biriukovas – 1; Stasys Brazauskas, Laimonas Serapinas – po 3, Arūnas Dievinas, Mindaugas Tilvikas – po 1); „Danės perlas“ – „Veltūnas“ – 3:4 (0:1; Mindaugas Davidavičius, Elijus Pavlovas, Vitalis Marozas – po 1; Dangirdas Žilinskas – 3, Edvinas Girdenis – 1); dėl IX v. – „Slėnis“ – HBH – 4:7 (4:1; Mindaugas Mazgeika – 2, Vytautas Baltmiškis, Ernestas Ketleris – po 1; Egidijus Bucevičius, Juozas Serapinas, Mindaugas Šoblinskas – po 2, Andrius Piekus – 1); dėl XI v. – KK – „Futbolo akademija-08“ – 7:6 (2:3; Dovydas Zajančauskas – 4, Nojus Gelumbickas – 2, Vitalijus Riauka – 1; Matas Mazgeika – 3, Vitalijus Riauka, Kajus Baltmiškis, Redas Neverauskis – po 1).