Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Kelyje Kretinga–Kartena, ties Rubulių kaimu, vasario 14 d. apie 5.56 val. krovininis automobilis „Iveco“, pirminiais duomenimis, dėl slidžios kelio dangos, nepasirinko saugaus greičio ir atstumo, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais važiavusiu lengvuoju automobiliu „Opel Mokka“.

Vairuotojas gydomas reanimacinėje Susidūrus dviem automobiliams kelyje Kretinga–Kartena, ties Rubulių kaimu, vienas žmogus buvo sunkiais sužeistas. Nelaimė įvyko vasario 14 d. ankstų rytą, apie 5.56 val. Krovininis automobilis „Iveco“, kurį vairavo 1985 m. gimęs vyras, pirminiais duomenimis, dėl slidžios kelio dangos, nepasirinko saugaus greičio ir atstumo, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais važiavusiu lengvuoju automobiliu „Opel Mokka“. Pastarojo vairuotojas, gimęs 1970 m., buvo prispaustas, sunkiai sužeistas ir išvežtas į ligoninę.

„Panaudojus hidraulinę įrangą buvo nukirptos automobilio vairuotojo durelės ir iš transporto priemonės ištrauktas vyras. Jis perduotas medikams“, – kalbėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.

Lengvajame automobilyje daugiau žmonių nebuvo, krovininio automobilio vairuotojas nebuvo stipriai sužeistas.

Pirminiais duomenimis, abi transporto priemonės buvo techniškai tvarkingos, vairuotojai – blaivūs. Kodėl įvyko nelaimė, policijos pareigūnai aiškinasi.

Šiais metais rajone jau žuvo vienas vairuotojas kelyje Kretinga–Kūlupėnai, kur nelaimė taip pat galimai įvyko esant slidžiai kelio dangai. Praėjusiais metais rajone iš viso žuvo 4, sužeisti 39 žmonės.

AB „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybos vadovas Tomas Balčytis paaiškino, kad kelio ruožas, kuriame įvyko nelaimė, tądien barstytas 6.15 val.: „Šis kelias priklauso II kelių priežiūros lygiui, pabarstytas turi būti iki 7 val. Atkreipsiu dėmesį, kad kelio danga slidi pasidarė apie 5.30 val. Mūsų patrulis prieš tai važiavo naktį – tuomet slidi kelio danga nebuvo užfiksuota, tai padaryta 5.30 val. Todėl operatyviai siuntėme techniką slidumui pašalinti.“

Dėl vyraujančio nepastovaus oro kelias kai kuriose vietose būna slidus. T. Balčytis patikino, kad keliuose ir toliau dirbs didelės kelių priežiūros pajėgos: „Vairuotojų prašome būti atidžiais, atsižvelgti į kelio dangos, eismo ir meteorologines sąlygas – rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.“

Policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad vairuotojai kelyje turi būti atidūs, įvertinti visas aplinkybes, nes dauguma eismo įvykių įvyksta dėl žmonių klaidų. „Vairuotojai turi įvertinti, ar jų automobilis yra techniškai tvarkingas, pasirinkti saugų greitį pagal kelio dangos būklę, oro sąlygas“, – į ką svarbu atkreipti dėmesį, įvardino Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė.

Ją papildė ir Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius: „Užsidėjus 6 metų senumo žiemines padangas žmonėms svarbu, kad policija nenubaustų. Po to mokame didžiausią – gyvybės – kainą. Pirmiausia, žmonės turi pradėti nuo savęs, patys rūpintis savo saugumu.“

Darbėnų plente, ties Kretingos miesto kapinėmis, vasario 14 d. apie 7.10 val. ėmė slysti visureigis „Mitsubishi“ ir vertėsi ant šono.

Slydo ir vertėsi ant šono

Kiek vėliau, po eismo įvykio Kretinga–Kartena kelyje, važiuodamas į darbą visureigio „Mitsubishi“ vairuotojas nuslydo nuo kelio ir apsivertė ant šono. „Važiavau nuo Darbėnų pusės ir jutau, kad kelias yra slidus, todėl važiavau net mažesniu negu leistinu greičiu. Visas kelias buvo nebarstytas“, – apie įvykį kalbėjo automobilį vairavęs darbėniškis Saulius.

Vyras pasakojo, kad automobilis ėmė slysti ir ties Kretingos miesto kapinėmis Darbėnų plente nevaldomu tapo apie 7.10 val. „Pradėjo mane svaidyti į šonus, ir automobilis nuvirto ant šono šalikelėje“, – sakė jis, patikinęs, kad jaučiasi gerai ir jokių sužalojimų nepatyrė.

Į įvykio vietą atvyko tiek policijos pareigūnai, tiek ugniagesiai gelbėtojai. „Atvykus ugniagesiams, automobilis buvo nuvirtęs ant šono. Gelbėtojai išjungė akumuliatorių, patraukus visureigį nuvalė duženas“, – įvardino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius.

Po nelaimės vairuotojas pasvarstė, kad jo automobilis nebebus eksploatuojamas: „Jis – nepataisomas, greičiausiai bus išardytas dalimis.“

Saulius taip pat pastebėjo, kad barstytuvas tuo keliu pravažiavo tik apie 8 val. ryto. „Šis kelias priklauso III kelių priežiūros lygiui, tad jis pabarstytas turi būti iki 8 val. Mūsų technika kelyje šį darbą atliko 7.40 val.“, – įvardino Kretingos kelių tarnybos vadovas T. Balčytis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas