Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Panevėžyje pagerbti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2023-02-07

Stikliniai obuoliai ir gėlių puokštės – konkurso nugalėtojų rankose. Iš kairės: Vaida ir Airidas Viskontai, Andrius Gedvilas, Vaida ir Kęstutis Petručiai.

Penktadienį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre buvo apdovanoti 99 geriausiais pripažintų Lietuvos ūkių savininkai – konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai iš 33 rajonų. Tarp apdovanotųjų ir kretingiškiai: Andrius Gedvilas, Airidas ir Vaida Viskontai, Kęstutis ir Vaida Petručiai.

Konkurso „Metų ūkis 2022“ laureatais iš viso tapo 55 Lietuvos augalininkystės, 19 gyvulininkystės, 21 mišrus ūkis, po 2 daržininkystės ir sodininkystės bei 3 uogininkystės ūkiai. Pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkio dydis buvo apie 250 ha, didžiausi siekė ir 1 tūkst., ir 800 ha, o mažiausias – 5 ha. Antros vietos laimėtojų vidutinis ūkio dydis – 172 ha, trečiosios – 125 ha.

Pažangius, įvairiose Lietuvos kaimo plėtros priemonių programos priemonėse dalyvaujančius, savo ūkius modernizuojančius, nuolat inovatyvių sprendimų ieškančius ūkininkus pasveikino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, Europos Parlamento nariai Bronis Ropė ir Juozas Olekas. Pirmosios vietos laimėtojams įteikti vardiniai geltoni, antrosios vietos – žali, o trečiosios – raudoni stikliniai obuoliai.

„Metų ūkio“ konkurso nugalėtojus išrinko savivaldybių vertinimo komisijos. Kretingos rajone pirmąją vietą pelnė Andrius Gedvilas, kartu su broliais Laukžemėje įsteigęs „Prieskonių jūrą“. Šį verslą Andrius pradėjo prieš keletą metų grįžęs iš Norvegijos, kur gyveno ir dirbo daugiau kaip 15 metų. Iš ten parsivežė ir visą reikalingą įrangą prieskoninėms žolelėms auginti. Šiltnamyje, nenaudojant nei pesticidų, nei kitos chemijos, kuo puikiausiai veša bazilikai, rozmarinai, čiobreliai, mėtos, melisos, petražolės... Kad „Prieskonių jūra“ verta pirmosios vietos, neabejojo konkurso metu kartu su žemės ūkio specialistais ūkyje pabuvojęs Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas. Anot jo, juolab kad šis verslas – netradicinis, vienintelis toks rajone, o gal ir Lietuvoje.

Antrą vietą pelnė ir žaliu obuoliu buvo apdovanoti Grūšlaukėje augalininkystę plėtojantys Airidas ir Vaida Viskontai. Airidas taiko dirvožemį ir aplinką tausojančią neariminę žemdirbystę. Tai, anot jo, leidžia pasėlius užauginti vešlesnius. Trečioji vieta ir raudonas obuolys skirtas taip pat Grūšlaukėje augalininkystės ūkį sėkmingai kuriantiems Kęstučiui ir Vaidai Petručiams.

Kretingiškiams „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojams gėlių įteikė ir į šventę Panevėžyje juos atlydėję rajono vicemerė Vitalija Valančiutė, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė ir specialistė Aurelija Jurgutienė, taip pat Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus tarybos nariai Indrė Bučienė ir Tomas Butkevičius.

Šis Lietuvos ūkininkų sąjungos kasmet organizuojamas konkursas buvo 29-asis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas