Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Vizitus pacientai turi ne tik planuoti, iš anksto užsiregistruoti, bet ir tinkamai jiems pasiruošti“, – patarė nuo šio sausio PSPC profilaktinių apžiūrų kabinete dirbantis gydytojas Audrius Mončius.

Periodiškai sveikatą besitikrinantiems gyventojams, kuriems reikalingos pažymos darbinantis, dėl vairuotojo pažymėjimo įsigijimo arba pageidaujantiems įsigyti ginklą Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) teikia mokamą profilaktinių apžiūrų paslaugą. Prioritetas teikiamas prie šios įstaigos prisirašiusiems asmenims. Dėl periodinių sveikatos patikrinimų priimami ir darbuotojai tų rajono įstaigų bei organizacijų, su kuriomis PSPC yra pasirašęs sutartis.

Griežtesni reikalavimai vairuotojams

Profilaktinių apžiūrų kabinetas įsikūręs trečiame įstaigos aukšte, nuo šių metų sausio čia dirba šeimos gydytojas Audrius Mončius.

Jo žodžiais, pastaruoju metu padaugėjo vyresnio amžiaus gyventojų, kurie kreipiasi sveikatos pažymos dėl vairuotojo pažymėjimo, mat, nustojus galioti anksčiau gautai pažymai, nebegalėtų dalyvauti automobilių eisme. Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, vyresnio amžiaus vairuotojams tikrintis sveikatą reikia dažniau: nuo 56 iki 69 metų – kartą per 5 metus, nuo 70 iki 79 metų – kartą per 2 metus, o nuo 80 metų – kartą per metus. Vairuotojai profesionalai C ir D kategorijoms – kas dvejus metus, o nuo 80 metų – kasmet.

Gydytojo manymu, ši Seimo priimta Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa yra gera. „Aš nenoriu išskirti, tačiau su lig amžiumi problemų žmonėms atsiranda daugiau: sulėtėja reakcija, blogėja klausa, prireikia pakoreguoti regėjimą, atsiranda širdies ligų. Susiduriame su pacientais, kurie yra nepatenkinti tuo, kad gydytojas, įvertinęs asmens sveikatos problemas, nukreipia kardiologo, oftalmologo, neurologo ar kt. specialistų konsultacijoms. Tokiu atveju vairuotojo pažymėjimo išdavimas užsitęsia. Be to, esant miego sutrikimams, gresia net užmigti prie vairo“, – sakė A. Mončius. Jo teigimu, gydytojai neturi tikslo vyresnio amžiaus žmonėms uždrausti vairuoti, būklę vertina individualiai, kai reikia, yra pasiruošę padėti. „Pasitikrinus sveikatą, ir patiems vairuotojams, ir aplinkiniams eismo dalyviams kelyje bus saugiau“, – neabejojo jis.

Vizitus į profilaktinių apžiūrų kabinetą būtina ne tik planuoti, iš anksto užsiregistruoti, bet ir tinkamai pasiruošti: atsinešti pažymą iš Psichikos sveikatos centro, kai pageidaujama pasitikrinti dėl vairuotojo ar siekiant įsigyti ginklą, neateiti ką tik parūkius arba pavartojus alkoholio, jeigu reikalingi, turėti akinius, būti išgėrus šeimos gydytojo paskirtus vaistus, ypač dėl kraujo spaudimo.

Per praėjusius metus pažymų dėl vairuotojo sveikatos tikrinimų į Kretingos PSPC kreipėsi 640 asmenų.

Pažymų dėl darbo kreipiasi daugiausiai

Periodiškai sveikatą besitikrinančiųjų ir žmonių, norinčių įsidarbinti, pernai buvo užregistruota 1 tūkst. 300. Pasak gydytojo, besikreipiantys gyventojai taip pat turi būti pasiruošę: turėti tapatybę įrodantį dokumentą ir asmens medicininę knygelę, kurioje darbdavys jau yra įrašęs vardą, pavardę, darbovietę, kenksmingus faktorius, į kuriuos atsižvelgus, gydytojas ir tikrins paciento sveikatą. Ne prie Kretingos PSPC prisirašiusiems asmenims privaloma atsinešti savo šeimos gydytojo išrašą dėl lėtinių ligų.

Krūtinės ląstos rentgenograma privaloma visiems: dirbantiems medicinos, maitinimo įmonėse arba ugdymo įstaigose su vaikais atliekama kasmet, o kitiems – kas dveji metai. Šią paslaugą pagal bendradarbiavimo sutartį su PSPC teikia Kretingos ligoninė. Už plaučių nuotraukas taip pat susimoka patys pacientai. Kol iš ligoninės neateina specialistų aprašas su galutine išvada, tol pažyma apie sveikatą žmogui neišduodama, kartais tenka palaukti ir savaitę.

Pažymos dėl šaunamojo ginklo laikymo per metus kreipėsi 31 asmuo. Asmuo, pageidaujantis pasitikrinti sveikatą dėl ginklo įsigijimo, pirmiausia turi kreiptis į Psichikos sveikatos centrą, prie kurio yra prisirašęs. Centras išduoda pažymą, kad asmeniui 10 metų laikotarpiu nėra teiktos arba kad pacientui teiktos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nurodant, kada ir kokios, bei pateikiama išvada.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas