Pajūrio naujienos
Help
2023 Balandis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar reikėtų taikyti užstatą užsiregistravusiems ir pas gydytoją neatėjusiems pacientams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Viešojo tualeto remontui – kone 100 tūkst. eurų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2023-02-03

Pastatą, kuriame įkurdintas viešasis miesto tualetas ir Kretingos rajono turizmo informacijos centras, prižiūri įmonė „Kretingos komunalininkas“. Šios įmonės direktorius Paulius Ruškus teigė, kad pastatas per 15 eksploatavimo metų nusidėvėjo, ir jo remontui Savivaldybės prašoma 94 tūkst. Eur.

Pasak P. Ruškaus, defektų ten – daug, tačiau pagrindinė bėda – kad stogas praleidžia vandenį, ir tolimesnė pastato eksploatacija nesaugi, nes vanduo gali patekti į elektros instaliacijos sistemą. Pastato fasadas iš stadiono pusės pažeistas – atkritę betono gabalai ir akmens masės plytelės, aplink pastatą nubyrėjęs pamatų tinkas, vanduo prabėga po laiptais. Trūksta dalies turėklų, o ir likę kliba. Ties laiptais pažeistas stiklo paketas, dėl to lankytojams nesaugu patekti į pastatą, ypač – neįgaliesiems.

„Drėgmė iš tualeto pusės patenka ir į Turizmo informacijos centro patalpas, ten jau pelija sienos. Dėl defektų gavome nusiskundimų iš Kretingos rajono pedagogų švietimo centro, kuriam priklauso Turizmo informacijos centras. Pagaliau, juk šis centras yra Kretingos miesto veidas, iš kur pirmiausiai pažintį su Kretinga ir pradeda atvykę svečiai“, – įsitikinęs įmonės „Kretingos komunalininkas“ vadovas.

Jis tikino, kad buvo atlikta statinio apžiūra: preliminariais skaičiavimais, jo remontas kainuotų 94 tūkst. Eur, – su tuo buvo supažindinta Kretingos rajono savivaldybė, ir pastato remontas įtrauktas į 2023–2025 m. rajono Strateginės plėtros planą.

Tačiau dėl tokio lėšų poreikio suabejojo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius: „Ką komunalininkai ten žada daryti? Savivaldybės pastato pirmo aukšto kapitalinis remontas tekainavo 170 tūkst. Eur, o ten gi – kokios erdvės.“ Jis pasiūlė šį pageidavimą perkelti į 2024-uosius metus.

P. Ruškus mano: jeigu šio pastato neremontuos šiemet, kitąmet kaštai išaugs dar labiau.

Viešasis tualetas Rotušės aikštės prieigose buvo pastatytas 2007 m. pagal į amžinybę jau iškeliavusio Kretingos rajono architekto Edmundo Giedrimo projektą. Jame, be vyrų ir moterų tualetų, dar buvo įrengtos dušo kabinos keliautojams ir dviratininkas nusimaudyti, motinos ir vaiko kambarys. Šio pastato statyba tuomet kainavo 0,5 mln. Lt, arba 145 tūkst. Eur. Tačiau Kretingos rajono valdžia 2012 m. nusprendė pastatą rekonstruoti ir vienoje jo dalių įkurdinti Turizmo informacijos centrą. Lėšų – 50 tūkst. Lt, arba per 15 tūkst. Eur, – rekonstrukcijos darbams atlikti Savivaldybė gavo iš ES fondų, dalyvaudama tarptautiniame Šv. Jokūbo kelio projekte. Darbus už 40 tūkst. Lt (12 tūkst. Eur) tuomet atliko bendrovė „Ringesta“, už likusius 10 tūkst. Lt (3 tūkst. Eur) buvo nupirkti baldai.

„Mums priskirtas visas pastatas, jį valdome patikėjimo teise. Tačiau lėšų jo priežiūrai nėra skiriama, Savivaldybė tik kompensuoja nuostolių skirtumą: viešajame tualete dirba 2 prižiūrėtojos, kurioms mokamas minimalus atlyginimas. Kas mėnesį už paslaugas surenkama apie 300 Eur, tad Savivaldybė padengia kas mėnesį įmonės išlaidas nuo 800 iki 1 tūkst. Eur“, – situaciją apibūdino P. Ruškus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas