Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savaitgalį – rekordiškai daug gaisrų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-25

Savaitgalį Kretingos rajone ugniagesiai gesinti degančios žolės važiavo 16 kartų. Ugnis siautėjo iš viso aštuonių hektarų plote. Šie skaičiai yra rekordiški Kretingos rajonui.

Lietuvoje taip pat užfiksuoti žolės deginimo rekordai. Šalies ugniagesiai savaitgalį žolę gesino apie pusę tūkstančio kartų, o nudegusios teritorijos plotas prilygsta Vilniaus plotui. Ugnyje žuvo du žmonės.

Pavojingai prižėlusi niekieno teritorija

Šeštadienį ir sekmadienį Bajoruose ties „Kretingos grūdais“ degė pageležinkelės. Gaisro metu išdegė per 100 arų žolės. Prie geležinkelio gyvenantys Klaipėdos gatvės gyventojai džiaugėsi, kad ugnis siautė kitoje geležinkelio pusėje, negu stovi jų gyvenamieji ir ūkiniai pastatai.

Daugiabutis Klaipėdos gatvės namas, kuriame gyvena Mečislovas Ramanauskas, stovi prie geležinkelio. Šįkart žolė degė priešingoje, negu stovi namas, pusėje. Tačiau gyventojas išsigando ne juokais.

Klaipėdos gatvės gyventojai nerimavo, kad ugnis, siautėjusi pageležinkelėse, gali persimesti į gyvenamuosius namus ir ūkinius pastatus.

Abipus bėgių yra apsaugos zonos. Keliolikos metrų plotas yra nušienautas ir prižiūrėtas. Tačiau tarp gyventojų naudojamos žemės ir apsauginės zonos yra apleista teritorija. Joje auga daugybę metų negenėti lūžę nenulūžę medžiai, tarp jų – sumesti nupjauti ir seniai perdžiūvę krūmai. O paklotė – sausa, kelerius metus nešienauta žolė. Čia įsiplieskusi ugnis beregint persimestų į medinius ūkinius pastatus, pastatytus prie nežinia kam priklausančios teritorijos.

Garbaus amžiaus M.Ramanauskas, kaip ir kiti gyventojai, tvirtina, kad ši teritorija priklauso geležinkeliečiams. Žmonės atmena, kad šią žemę dirbo ir pageležinkeles prižiūrėjo žmonės, dirbantys geležinkelyje. Po jų mirties šie plotai tapo apleisti. Pernai, pasak M.Ramanausko, geležinkeliečiai švarino pageležinkeles, bet nupjautus krūmus sumetė tarp medžių ir paliko.

Savivaldybės Statybos – urbanistikos skyriuje yra teritorijų, per kurias eina geležinkeliai, planai. Preliminariai galima teigti, kad geležinkelio apsaugos zonos baigiasi ties medžiais. Jeigu detalesnė plano analizė parodytų, kad tai yra tiesa, vadinasi, neprižiūrėtas ruožas priklauso miestui. Miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius pažadėjo išsiaiškinti, kam iš tiesų priklauso ši teritorija, ir imtis priemonių ją sutvarkyti.

Gaisrai kyla nuo laužų

Savaitgalį ugniagesiai degančią žolę gesino beveik visame rajone: Kluonaliuose, Želviuose, Skaudaliuose, Raguviškiuose, Padvariuose, Dvaraliuose, Aukštkalviuose, Rubuliuose, dukart Kumpikuose. Kretingoje žolė triskart degė Klaipėdos gatvėje, Žaliojoje, P.Vileišio, Tiekėjų. Daugiausiai žolės išdegė Kumpikuose – hektaro plote.

Šeštadienį Želviuose degė ūkinis pastatas, žmogus apdegė rankas. Sodybos gyventojai degino šiukšles. Nuo neapdairiai užkurto laužo užsidegė žolė, o ugnis beregint persimetė į ūkinį pastatą. Nors žmonės bandė sutramdyti ugnį, be ugniagesių nepavyko to padaryti.

„Degančios žolės pavyti praktiškai neįmanoma“, - sako Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Bruzdeilinas.

Degančią žolę ugniagesiai gesina ne vandeniu, o parankinėmis priemonėmis. Paprastai tai yra vadinamasis plaktuvas – gumos gabalas, pritvirtintas prie koto. Degančią žolę galima gesinti ir žaliomis šakomis, geriausiai spygliuočių medžių.

Ugniagesiai primena, kad leidžiama deginti tik sausą žolę, nendres, nukritusių medžių lapus, šiaudus, sugrėbtus į nedideles krūvas ne arčiau 30 m nuo pastatų. Ugniavietę, kuriai vietą reikia parinkti artoje dirvoje, būtina užgesinti užpilant ją vandeniu arba smėliu. Draudžiama deginti ražienas, nenupjautą ir nesugrėbtą žolę, javus. Negalima deginti sugrėbtos žolės, esant sausrai.

Pasak G.Bruzdeilino, dauguma savaitgalio gaisrų kilo dėl neatsargiai degintų šiukšlių.

Vakar po pietų vienu metu žolė degė dar keturiose vietose – Erlėnuose, Rūdaičiuose, Darbėnuose ir Dupulčiuose. Rūdaičiuose nuo degančios žolės užsidegė miškas. Gaisro priežastis vakar dar nebuvo žinoma, bet sodybos, esančios prie degusio miško, gyventojai sakė matę vaikštinėjančius jaunuolius. Gaisrą pavyko užgesinti, kol jis nepalietė medžių šakų, bet, pasak Darbėnų girininko Viliaus Perkamo, ugniagesiai budės 3-4 paras. Girininkas įspėja, kad šiuo metu sausuose miškuose net nedidelė žiežirba, nuorūka gali sukelti didelį gaisrą.

Tuo pat metu Kūlupėnuose ugniagesiai gesino degantį garažą su jame buvusia mediena.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas