Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Liūdna šuns gelbėjimo atomazga

  • Edita KALNIENĖ
  • Keliuose
  • 2023-01-24

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Kartenos komandos ugniagesiams Rokui Kaubriui (kairėje) ir Pranui Viršilui per savo budėjimo pamainą teko padėti po automobilio ratais pakliuvusiam vilkšuniui.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Kartenos komandos ugniagesys gelbėtojas Pranas Viršilas, eidamas į darbą, pamatė nekasdienį vaizdą – ant kelio partrenktą šunį. „Kadangi netoli tos vietos yra mūsų komandos būstinė, parbėgęs informavau bendrąjį pagalbos centrą ir kartu su kolegomis išvažiavome paimti partrenkto šuns. Tuo pat metu atvažiavo ir Kartenos seniūnijos darbuotojai, į kurių automobilį atsargiai ir įkėlėme vilkšunį“, – sakė ugniagesys. Ieškojo šeimininkų Šuo rastas įvažiavus į Kartenos miestelį iš Kretingos pusės, ant pėsčiųjų perėjos. Kad gyvūnas ant kelio nesušaltų, kol atvyko įstaigos „Būk mano draugas“ darbuotojai, ugniagesiai jį parsivežė į būstinę. „Apklojome, paguldėme ir laukėme, kol atvyks specialistai“, – atskleidė P. Viršilas. Į automobilį įkelti vilkšunį nebuvo paprasta – prieš tai darydami ugniagesiai jį įtvirtino, stengėsi kuo mažiau judinti. „Iš pradžių šuo lojo, bandė keltis. Vėliau nurimęs tiesiog gulėjo ir laukė pagalbos. Kai jį bandėme paimti, nesipriešino. Vilkšunis judino priekines kojas, tačiau kiek stipriai buvo sužeistas, sunku pasakyti, bet, kai jį išsivežė, rodė gyvybės ženklus“, – nusakė kitas komandos ugniagesys Rokas Kaubrys. Ant gyvūno kaklo buvo antkaklis, todėl imta ieškoti ir šeimininko. Iš pradžių dalyvaujantieji gelbėjimo operacijoje tik numanė, kas galėtų būti jo šeimininkas. „Paskambinau ir savo kaimynėms, kurios augino vilkšunius, kad pasižiūrėtų, ar ne jų šuo, tačiau jų augintiniai buvo namuose. Prie šuns taip pat pribėgęs netoliese buvęs karteniškis Egidijus Drungilas mums pasakė, kad galimai žino, kas galėtų būti šuns šeimininkas“, – kalbėjo P. Viršilas. Maždaug šešerius metus ugniagesiu dirbantis Pranas šunį gelbėjo ne pirmą kartą. „Yra tekę vilkšunį ant rankų nešti iš kanalo. Tuomet jis, matyt, suprato, kad noriu jam padėti, ir visiškai nesipriešino“, – patirtimi pasidalijo jis, teigdamas, kad ir šįkart šuo nesipriešino. Praėjus kelioms valandoms po įvykio buvo surastas ir vilkšunio šeimininkas. „Perdavus specialistams buvo surasti jo šeimininkai. Jie labai nerimavo, tikino, kad jų augintinis pabėgo, ir tai nutiko pirmą kartą“, – kalbėjo Kartenos seniūnijos seniūnė Arūnė Putvinienė, vėliau informavusi, kad dėl patirtų daugybinių sužalojimų gyvūną teko užmigdyti.

Sužeistas šuo buvo perduotas VšĮ „Būk mano draugas“ darbuotojams, kurie gyvūnui suteikė būtinąją pagalbą.

Bandė išgelbėti

Kas partrenkė vilkšunį ir nuvažiavo, nėra žinoma. To neužfiksavo ir jokios vaizdo kameros. Įstaigos „Būk mano draugas“ darbuotojai skubiai atvyko paimti sužaloto šuns ir jį nuvežė į „Vetemos“ veterinarijos kliniką. Ten vilkšuniui buvo suteikta pirmoji pagalba, kiek vėliau kitoje klinikoje šuo peršviestas rentgenu, kad specialistai galėtų nustatyti tikslesnius sužalojimus.

Dar iki atsirandant šuns šeimininkams specialistai susisiekė su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno smulkiųjų gyvūnų klinika, į kurią ketino nuvežti šunį, kad jam būtų galima suteikti rimtesnę chirurginę pagalbą, kurios reikėjo skubiai. Tačiau šeimininkai nusprendė nebetęsti gydymo.

Keliuose nuolat galima pamatyti automobilių partrenktus gyvūnus, policijos pareigūnams taip pat neretai tenka aiškintis tokiuose įvykiuose susidariusias situacijas, ieškoti augintinių šeimininkų.

„Tai yra vertinama kaip eismo įvykis, todėl vairuotojas pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą ir Kelių eismo taisykles negali pasišalinti iš įvykio vietos, apie tai turi pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Atsakomybė yra numatyta ir gyvūno šeimininkams, nes naminiai gyvūnai negali laisvai lakstyti be priežiūros“, – paaiškino Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas