Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos šeimos klinikos akcijas nusipirkusi ir padėties šeimininke tapusi uždaroji akcinė bendrovė „Baltic Medics“ kretingiškę gydymo įstaigą perorganizavo į Klaipėdos uosto poliklinikos padalinį ir paskelbė nuo vasario 1-osios su Savivaldybės viešąja įstaiga Kretingos psichikos sveikatos centru (PSC) nutraukianti psichiatro paslaugų tiekimo sutartį.

Įstaigai – nuostoliai, pacientams – vargas

Nerimastinga žinia apie galimas permainas su „Pajūrio naujienomis“ pasidalino prieš kelias savaites Uosto poliklinikos administracijos raštą gavęs rajono Kretingos PSC vadovas Vidmantas Jurgaitis.

„Kiek žinau, kitu raštu jie kreipėsi į Teritorinių ligonių kasų direktorių – prašė, kad pacientai, kurie buvo prirašyti prie mūsų Psichikos sveikatos centro, būtų perkelti į Uosto polikliniką. Jeigu taip atsitiktų, tai apie 5–5,5 tūkstančio žmonių paslaugas gautų Klaipėdoje, o mūsų įstaiga netektų finansavimo – maždaug po 3,5 tūkstančio eurų per mėnesį. Be abejo, paslaugų tiekimas pablogėtų ir visiems likusiems rajono gyventojams, nes, kad išsilaikytume, turėtume mažinti etatus, atleisti dalį specialistų“, – teigė jis.

Bet, anot V. Jurgaičio, su sunkumais susidurtų ne tik jo vadovaujama įstaiga, kuri patirtų didelių finansinių nuostolių, o ir dabartiniai Uosto poliklinikos pacientai, kuriems menkiausios pažymos – dėl darbo, vairavimo teisių ar ginklo įsigijimo – reikėtų važiuoti į Klaipėdą. Esą jau dabar girdėti kalbų, kad, norint su Uosto poliklinikos registratūra susisiekti telefonu, reikia apsišarvuoti kantrybe, ne taip paprasta prisiskambinti.

Dėl galimų pokyčių V. Jurgaitis teigė kalbėjęsis su Klaipėdos teritorinės ligonių kasos atstovais.

„Man patikino, kad kol kas atsakymo nėra, klausimas tebekybo ore, mat tariamasi su juristais, ar teisinga būtų kretingiškius pacientus „perkelti“ į Klaipėdą ir padaryti taip, kad būtent Kretingos rajono žmonių sveikatinimui skiriami Teritorinės ligonių kasos pinigai nuplauktų į kitą savivaldybę“, – sakė V. Jurgaitis.

Mato išeitį vieną

Jeigu blogiausias scenarijus vis dėlto išsipildytų, vienintelė išeitis – buvusiems Kretingos šeimos klinikos, o dabar esamiems Uosto poliklinikos pacientams pereiti į kitas Kretingoje veikiančias pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas – Kretingos PSPC arba Kretingos šeimos medicinos centrą. Tokiu atveju visas Kretingos PSC paslaugas pacientai ir toliau gautų Kretingoje kaip gavę.

Ar Uosto poliklinikoje prisirašęs žmogus, kuris galbūt nepageidauja, galbūt nevairuoja automobilio arba neturi laiko autobusais trenktis į Klaipėdą, jeigu kreiptųsi, gautų paslaugą Kretingos PSC? V. Jurgaitis patikino, kad tikrai taip, tik jam būtų pasiūlyta čia pat užpildyti iš anksto paruoštą blanką ir persirašyti į Kretingos PSPC.

Uosto poliklinikos administracijos pastangas dalį medicinos paslaugų iš Kretingos perkelti į kitos savivaldybės miestą rajono meras Antanas Kalnius pavadino akibrokštu. Paklausta, kaip reaguotų, jeigu dalis pacientų iš Uosto poliklinikos pasitrauktų, bendrovės „Baltic Medics“ direktorė Saulė Jakubauskė nedaugžodžiavo – esą kas kur nori, tas ten ir gali eiti, kiekvieno valia pasirinkti gydymo įstaigą. O kad Uosto poliklinikos Kretingos padalinyje kol kas psichiatro nėra, tai tik laikina problema, kolektyvas būsiąs suformuotas tuomet, kai bus suremontuotos ir pabaigtos įrengti patalpos. Tačiau kada to tikėtis – po metų, dvejų, penkerių ar daugiau, – bendrovės „Baltic Medics“ direktorė prognozuoti nesiryžo, nenorinti įsipareigoti.

„Pradėti veiklą – ne tas pats, kas bandelėms užmaišyti tešlą ir jas iškepti. Čia yra krūvos reikalų, dokumentacijos, akreditacijos ir taip toliau... O atstumas nuo Kretingos iki Klaipėdos šiais laikais jau nebe atstumas, nėra sudėtinga ir nuvažiuoti“, – savo nuomonę pareiškė S. Jakubauskė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas