Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbo dieną remontuojama Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sporto sale pasidžiaugti atvažiavusios (iš kairės) Savivaldybės administracijos direktorė Jolita Vaickienė, vicemerė Vitalija Valančiutė ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Turauskaitė nerado nė vieno statybininko.

orėdamos įvertinti mokyklų sporto salių problemas, įsitikinti, kokie sprendimai reikalingi ir susidėlioti prioritetus, o tuo pačiu pasidžiaugti kai kur jau atliekamu remontu, Savivaldybės vadovės Jolita Vaickienė, Violeta Turauskaitė ir Vitalija Valančiutė pabuvojo keletoje ugdymo įstaigų.

Darbo dieną pasigedo statybininkų

Tačiau praėjusį penktadienį Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salėje, kur, regis, darbai turėjo virte virti, jas pasitiko spengianti tyla.

„Nedidelė rangovo įmonė, su kuria sutartis pasirašyta pernai spalį, buvo garantavusi, kad per dvi savaites po Naujųjų metų remontą pabaigs, tikėjausi pamatyti, kad bent įpusėjo, bet darbai, kaip matom, stovi, darbininkų – nė kvapo“, – nustebo J. Vaickienė.

Mokyklos direktorės pavaduotoja Asta Pocienė patikino, kad dar prieš dieną kitą čia bildėjo, statybininkus vėl pamatyti ji vylėsi po sekmadienio.

Iš pradžių buvo manoma, kad iš biudžete mokyklų sporto salėms atnaujinti numatytų įvairių šaltinių lėšų Kūlupėnų mokykloje pakaks sudėti naujas medines grindis, – senosios viename salės kampe buvo įlūžusios, – bet vėliau paaiškėjo, kad būtina tvarkyti ir prakiurusį stogą, tuo pačiu perdažyti lubas, sienas. Remontas čia kainuos iki 40 tūkst. Eur.

Mokyklos sale naudojasi 170 ugdytinių, taip pat Kūlupėnų kaimo bendruomenė.

„Aš mokiausi šioje mokykloje, paskui 25-erius metus dirbau mokytoja, todėl puikiai atsimenu, kokia ta salė buvo: tamsi, niūri, be vėdinimo sistemos. Žiemą kaupdavosi kondensatas, sienos „ašarodavo“, – prisiminė vicemerė V. Valančiutė. Anot jos, vaizdas ir patogumai, pabaigus remontą, turėtų skirtis kaip diena nuo nakties.

Kad sporto salė rimtesnio remonto ilgus metus nematė, pritarė A. Pocienė ir ūkio dalies vedėja Dalia Raškauskienė. J. Vaickienės paklaustos, su kokiomis ūkiškomis problemomis mokykla dar susiduria, tarp svarbiausių jos paminėjo būtinybę pakeisti pastato elektros instaliaciją, sutvarkyti vamzdyną, atnaujinti laiptus, mažiesiems darželio vaikams, kurių čia dvi grupės, įrengti pandusą.

Pasinaudojusi proga, V. Valančiutė A. Pocienei, kaip ir kitų rajono ugdymo įstaigų, prieš šv. Kalėdas aktyviai dalyvavusių akcijoje „Kalėdinių namukų jaukumas“, vadovams, įteikė akcijos iniciatorės šalies pirmosios ponios Dianos Nausėdienės padėkos raštą. Į Prezidentūrą iš Kretingos rajono iš viso buvo išsiųsta apie 100 rankų darbo spalvingų namukų, kurie papuošė simbolinį Lietuvos Valstybės medį – Prezidentūros kalėdinę eglę.

Kietos grindys žaloja

„Viena pirmųjų mano aplankytų sporto salių, 2021-aisiais pradėjus dirbti Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos pareigose, buvo Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje. Salė neatitiko jokių reikalavimų, netiko eksploatuoti“, – apibūdino V. Turauskaitė. Jos žodžiais, pagal parengtą projektą remontas dabar čia vyksta visu tempu, kad nesiveistų pelėsis, salė apšiltinama iš vidaus, o, sulaukus pavasario, bus pratęsti ir korpuso, kuriame ji įrengta, pernai pradėti apšiltinimo iš išorės darbai. Investicija, skirta šiai mokyklai, siekia 300 tūkst. Eur.

Nors Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre remontas atliktas apytiksliai prieš 10 metų, akivaizdu, kad sporto salėje grindys sudėtos netinkamos: plonytė sportinė danga paklota ant betono.

„Šiandien tokie techniniai sprendiniai nebenaudojami, nes ant kietos dangos pargriuvę vaikai skaudžiai užsigauna, tai atgraso ir sportuoti, – neabejojo V. Turauskaitė. – Įsivertinę, kiek kainuos, o, esant įrengtiems pagrindams, brangiai neturėtų kainuoti, svarstysime grindis pakeisti tokiomis pat, kokios dedamos Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje ir Simono Daukanto progimnazijoje – medinėmis ant minkšto pakloto.“

Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre, pasirodo, taip pat yra daugiau problemų: bendruomenė skundžiasi, kad stogas praleidžia vandenį, tačiau kurioje vietoje, niekaip nepavyksta nustatyti.

Rajono tarybos Švietimo komitetas mokyklų sporto salių apžiūrą organizuoja kasmet po du kartus. Ne vienoje ugdymo įstaigoje jau pernai ir užpernai atnaujintas neefektyvus apšvietimas, pakeistos lempos, grindys.

Šiuo metu blogiausia situacija ir yra Kartenoje. Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos teigimu, kai kur, kaip, pavyzdžiui, Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre, galėtų būti estetiškesnis vaizdas, bet, vertinant tai, kiek ši sporto salė užimta, naudotis ja galima.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas