Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ištiesinta Darbos upelio vaga.

Kai pastaraisiais metais Kretingos rajone velkasi „amžinų“ statybų šleifas, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Turauskaitė teigė, jog yra ir kuo pasidžiaugti: Lazdininkų užtvanką renovavusi Telšių bendrovė „Ežerūna“ antradienį Savivaldybės specialistų komisijai vertinti atidavė netgi anksčiau laiko pabaigtą objektą. Bendra darbų vertė 377 tūkst. Eur.

Atliktų darbų sąrašas – ir įvairus, ir įdomus

Su šiuo patikimu rangovu rajono Savivaldybė dirbo pirmą kartą. Sutartis buvo pasirašyta praėjusią liepą, darbai galėjo tęstis iki šių metų gegužės vidurio, tačiau buvo baigti gruodį, dar prieš Kalėdas. Rekonstrukcijos proceso metu objektas buvo prižiūrimas nuolat, bet galutinės apžiūros palaukta, kol nutirps sniegas, ir tam bus palankios oro sąlygos.

Prie užtvankos kasdien plušėdavo maždaug po 12 darbininkų, tarp jų ir pagalbiniais samdomų vietinių. Nauju pakeistas avarinės būklės uždoris, suremontuotos aukštupio šoninės plokštės, jas jungiančios siūlės sutvirtintos betonu, įrengti laiptai į sankasą, iki betoninio slenksčio išvalytas ir tuo pačiu pakoreguotas Darbos upės vagos tiesumas. Bet ir tai ne visi darbai, kuriuos, vadovaujant darbų vykdytojui Mindaugui Urnikiui, atliko „Ežerūna“. Pasak rangovo įmonės direktoriaus Luko Valančiaus, vyrams papildomai teko padirbėti ardant bebrų buveines. Šie užtvankos įrenginius gadinantys, į nerštavietes žuvims migruoti trukdantys graužikai į įprastas vietas sugrįžtų, jeigu tik aplinka ir vėl apaugtų krūmokšniais.

Atnaujinta užtvankos šachta sudomino ir melioracijos specialistą Leoną Rimeiką (kairėje).

Nemažai darbo įdėta ir nuo sąnašų valant tvenkinio dugną. Pasamdyti narai iš ten ištraukė daugybę medienos bei senų automobilių liekanų, variklių. Vienas, kaip spėjama, 1990-ųjų, „Golfas“ rastas paskandintas kirviu sukapotas į keturias dalis.

Įmonės direktoriaus žodžiais, sudėtingiausia buvo ir daugiausiai laiko sugaišta, kol iki reikiamo lygio, kad būtų galima pasiekti uždorį, nuleido vandenį. Nuleidus, tvenkinį besinuomojantis verslininkas turėjęs gerą progą susitvarkyti sau priklausančias žvejybai tinkamas pakrantes, šiukšlynus kuopė ir vietiniai gyventojai.

Vienas gamtai adresavo trūkumą, kitas dėkojo

Atnaujinta užtvanka ir prieigos maloniai nuteikė Darbėnų seniūną Alvydą Poškį. Anot jo, anksčiau vaizdą gadino aplūžusios, aptrupėjusios krantinės plokštės, o palei tvenkinį einantis kelias po liūčių nuolat būdavo išplaunamas, išmuštas duobes reikėdavo taisyti ir taisyti.

„Ypač esam patenkinti, kad atsižvelgta į mūsų seniūnijos prašymą vietoj buvusių betoninių stulpelių, vadinamųjų sargšulių, visame 1 kilometro ilgio atnaujinto kelio ruože iš abiejų pusių sumontuoti metalinius atitvarus, – sakė A. Poškys. – Žiemą, apledijus dangai, palei vieną didžiausių Lietuvoje tvenkinį automobiliais važiuojantiems baugu būdavo į vandenį įslysti“.

Rajono Savivaldybės atstovų komisija dėl atliktų rekonstrukcijos darbų priekaištų Telšių bendrovės „Ežerūna“ direktoriui Lukui Valančiui (iš dešinės) ir jo pavaduotojui statybai Dariui Gedvilui priekaištų neturėjo.

Tačiau A. Poškys teigė pastebėjęs ir vieną trūkumą, tiesa, adresuotą ne rangovui, o gamtai: esą, kol nebuvo atitvarų, žiemą sningant vėjas neužpustydavęs sankasos. „Praėjusį gruodį gavom patirti, kad mums bus daugiau reikalų tą sniegą valant nuo kelio“, – juokėsi jis.

Bendrovės „Ežerūna“ direktorius L. Valančius įsitikinęs, jog gamtos sprendimai kartais kaip tik – į gera. „Ką, renovuodami objektus sujaukiame, tą privalome ir ištaisyti. Lazdininkų tvenkinio pakrantėje žolę turėjome iš naujo pasėti iki vegetacijos, tai yra iki rugpjūčio 15-osios, bet nespėjom, pasėjom rugpjūčio 30-ąją. Jau bijojom, kad nebesudygs – o ėmė ir sudygo, pažiūrėkit, puikiausiai žaliuoja!“ – juokėsi direktorius.

Tiesa, žolę rangovas dar įpareigotas atsėti ir kai kuriose kitose technikos išmaurotose užtvankos vietose, bet tai planuoja pavasarį, kai atšils orai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas