Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybei pavaldžios uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ valdyboje keičiasi 2 (iš 5-ių) valdybos nariai: Savivaldybės administracijos anksčiau deleguotą Vaivą Lukošienę (iš Savivaldybės administracijos dirbti perėjusią į „Kretingos komunalininką“) pakeitė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus. Iš įmonės valdybos pasitraukė ir buvusi nepriklausoma valdybos narė Rūta Jakubauskienė. Naują valdybos narį į jos vietą paskirs Savivaldybės komisija, įvertinusi Savivaldybės administracijos pasamdytos nepriklausomos agentūros atrinktus pretendentus šiai pozicijai užimti.

„Kretingos šilumos tinklų“ nepriklausomoje valdyboje nuo pat jos sudarymo pradžios dirba nepriklausomi nariai – Vaidotas Balynas ir Titas Sereika ir beveik 25 proc. „Kretingos šilumos tinklų“ akcijų turinčios bendrovės „Klaipėdos energija“ į „Kretingos šilumos tinklų“ valdybą deleguotas Antanas Katinas.

„Kretingos šilumos tinklai“ buvo pirmoji Kretingos rajono savivaldybės įmonė, kuriai vadovauti 2021 m. lapkritį buvo sudaryta nepriklausoma valdyba. Pernai dirbti pradėjo kitos strateginės savivaldybės įmonės – „Kretingos vandenų“ nepriklausoma valdyba.

„Nepriklausoma valdyba yra geras įrankis, padedantis išvengti politikų kišimosi į įmonės valdymą. Svarbu, kad nepriklausomoje valdyboje yra specialistų, išmanančių įmonės technologinę veiklos dalį, teisinius klausimus. Profesionalų, su kuriais galima pasitarti dėl priimamų vienų ar kitų sprendimų, jų vykdymo“, – teigė bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ direktorius Dainius Budrys, pažymėjęs, kad šį penktadienį „Kretingos šilumos tinklų“ valdyba spręs dėl įmonės 2023 metų veiklos ir strateginio planų, funkcinės įmonės struktūros pakeitimo į procesinę. Nepriklausomiems valdybos nariams įmonė moka atlygį, kuris negali viršyti 1/5 dalies įmonės vadovui nustatyto mėnesinio darbo užmokesčio, o šio kolegialaus valdymo organo pirmininkui, jei juo išrinktas nepriklausomas valdybos narys, – ¼ įmonės vadovo algos. Nepriklausoma įmonės valdyba formuoja ir tvirtina įmonės veiklos strategiją, misiją ir vizijas, formuoja vertybes, prižiūri įmonės vadovybę, įskaitant vadovo samdymo ir atleidimo procesus, vertina riziką, prižiūri vidinės kontrolės mechanizmą, įgyvendina gerąsias korporatyvinio valdymo politikas ir tiesiogiai atsiskaito akcininkams. Nepriklausoma įmonės valdyba ir įmonės vadovas veikia tarsi lenktyninio automobilio ekipažas: įmonės vadovas yra vairuotojas, valdyba – šturmanas.

Gaires dėl nepriklausomų valdybų valstybės, o tuo pačiu ir savivaldybių įmonėse steigimo yra nurodžiusi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios narė yra ir Lietuva. Steigiant nepriklausomas valdybas valstybinėse įmonėse vienas iš tikslų yra efektyvinti šių įmonių veiklą. Anksčiau veikusios Savivaldybės įmonių valdybos buvo sudarytos iš Savivaldybės administracijos atstovų ir tarybos politikų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas